Skocz do zawartości
adrianos

Otwieranie bagażnika z pilota-kombi-nie działa!!

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem. Nie moge otworzyć bagażnika z pilota. Tzn gdy mam załączony alarm chce aby odryglowała się tylko klapa bagażnika. Przyciskam ten guzik,trzymam przez chwilę i nic. Mam klapę bez elektrycznego otwierania, normalną. Proszę o pomoc. Może trzeba użyć jakiejś kombinacji przycisków żeby się otwarła? Nie działa ten przycisk na oby dwu pilotach. W czym leży wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwieranie z pilota dziala tylko gdy samochod jest zamkniety, w momencie kiedy zamkne pokrywe zamek ponownie sie zamyka. Jesli u Ciebie to tak nie dziala byc moze jakis problem i nalezy ponownie zakodowac kluczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził czy ta funkcja jest aktywna przez VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego... a po przytrzymaniu przycisku na pilocie spróbowałeś otworzyć klapę?? bo coś mi się zdaje że czekałeś aż magicznie się podniesie... funkcja z pilota tylko odblokowuje możliwość otworzenia klapy i odłącza czujniki wewnętrzne jeśli są. osobiście nie polecam korzystać z tego dobrodziejstwa bo to najkrótsza droga do zatrzaśnięcia kluczyka w bagażniku. kuczlaw może potwierdzić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja z pilota moze odblokowac zamek i odbezpieczyc go tak ze tylko pociagniesz za klape bez potrzeby naciskania za rączke (do wyboru do koloru). Kodowanie komfortu VAG się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w passacie kombi... znowu kłaniają się różnice między B6 a touringiem.

jest opcja do zakodowania to fakt ale działa tylko w sedanie. przy kombi wyskoczy błąd kodowania przy próbie zapisania.

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem przycisnąć ten przycisk na pilocie i nic. bagażnik zaryglowany nawet nie drgnie nie otwiera się.. Próbowałem i nic.****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak jest to masz faktycznie namieszane w komforcie.

na wszelki wypadek jeszcze raz jak się w kombiaku otwiera bagażnik z pilota:

- naciskasz i trzymasz przycisk na pilocie ok 2-3 sek

- jeśli klapa jest z elektryką to się sama podniesie jeśli nie to trzeba złapać za przycisk i podnieść ręcznie tak jak po normalnym otwarciu wszystkich drzwi

 

swoją drogą jeśli masz wyłączoną obsługę na komforcie to pewnie poprzedni właściciel zatrzasną kluczyk i sobie zażyczył w serwisie żeby nie było więcej takiej możliwości...

 

ps. przejżałem dokumentację od kodowania. niestety nie mogę znaleźć bit'u za to odpowiedzialnego. jest coś takiego:

Byte 06 Bit 3 Comfort function power windows/sunroof via door lock rear lid inactive

ale nie do końca mi to pasuje...

musi być gdzieś w nieudokumentowanych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś podpowiedzieć model Vag'a który warto kupić by oprócz kasowania błędów i parametrów rzeczywistych pozwala na programowanie modułu komfortu. Czy jest coś takiego w postaci programu na Laptopa + kabel. Mam V-scan Vag który niestety chyba nie posiada takich funkcji.

Ps.Jeżeli chodzi o problem z klapą to dopóki nie poprzestawiało się cos w komforcie (tzn teraz jak pociagam za klamkę to on odbiera to tak jakbym nie pociagał, i nie reaguje a gdy puszczam to otwiera na okrągło) klape można było otworzyc z pilota tylko wówczas gdy auto było otwarte wczesniej (bez alarmu) i uwazam ze tak powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zauwazylem, ze przyciskanie na pilocie otwierania bagaznika powoduje tylko, ze mruga na czerwono na nim dioda, ale bagaznik sie nie otwiera. Dodam, ze mam elektrycznie otwierany bagaznik (i dziala w nim np. otwieranie z kopniaka). Sprobuje faktycznie jeszcze przytrzymac przez 2-3 sekundy, jesli tak to ma dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B6 trzeba przytrzymać przycisk 2-3s żeby odblokował się sam bagażnik, po jego zamknięcu zamyka się centralny a alarm uzbraja (można zatrzasnąć sobie kluczyki w aucie).

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy naprawdę nie da rady zakodować VCDSem otwierania klapy bagażnika z pilota w kombi (B6 z 2007) ? (tak aby odskoczył jak przy naciśnięciu przycisku na klapie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawdę nie da rady zakodować VCDSem otwierania klapy bagażnika z pilota w kombi (B6 z 2007) ? (tak aby odskoczył jak przy naciśnięciu przycisku na klapie)

 

oczywiście że się da, opisałem jak to zrobić w innym temacie, poszperaj trochę na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście że się da, opisałem jak to zrobić w innym temacie, poszperaj trochę na forum

 

Trochę znalazłem ale nie chcę zakładać tego wszystkiego. Tylko aby odskoczyła jak po naciśnięciu guzika w klepie.

 

Druga sprawa czy jest możliwość regulacji stopnia wspomagania tzn lżej - ciężej - wiem że taka możliwość jest w golfach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności