Skocz do zawartości
blazejzet

jakie dystanse???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem alusy 19 rozmiar felg: 8,5J 19H2 ET 45. Opony 235/35/19 Jakie założyć dystanse na przud i tył żeby nic nie obcierało i było dobrze.

 

czy takie pierscienie centrujące były by dobre?

piasta 57,1 felga 70,1

z przodu żaden dystans nie wejdzie ,z tyłu około 13mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przodu żaden dystans nie wejdzie ,z tyłu około 13mm

 

a nawet 5mm? bo opona z boku jest prawie przy zawieszeniu i się zastanawiam czy choćby troche nie zwiększyć odległości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Mam na imię Marcin a moje autko to paszczak 3BG. Szukałem na necie i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie tego postu. Chciałbym prosić o gotowy rysunek techniczny dystansu z kołnierzem, otworem centrującym 57,1 i rozstawem śrub 5*112. Jestem w tym noga więc będzie to robił znajomy tokarz, dlatego potrzebuję dokładny rysunek. Mam felgi 7,5 i et 56 rozmiar opon 225/45/17 i z moich obliczeń wynika, że z przodu potrzebuję dystanse 20mm a na tył aż 40mm aby to jakoś wyglądało i nie wystawało po za obrys.

 

P.S. Autko na standardowym zawiasie i nie planuję obniżać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 rozmiar opon 225/45/17 i z moich obliczeń wynika, że z przodu potrzebuję dystanse 20mm a na tył aż 40mm

 

Kolego ja jak miałem felgi z ET 60 to na przodzie był dystans 20mm a na tyle 25mm i było super !

A 40mm to już chyba przesada zakładać, wiesz jak łożyska dostaną po dupie z takim dystansem ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź tak się domyślałem że 40 to za dużo ale przynajmniej teraz się upewniłem co i jak :kciuki

A miałby któryś z kolegów rysunek techniczny z wymiarami do wytoczenia dystansów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o felgi touarega 19" ET 60 5x130 9j jakie dac adaptery 20 mm ? czy wiecej ?

Edytowane przez ALI G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A 40mm to już chyba przesada zakładać, wiesz jak łożyska dostaną po dupie z takim dystansem ?!
Testowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testowałeś?

 

Możesz jaśniej sprecyzować swoje pytanie? Co testowałem?

Czy jeździłem kiedyś w ogóle z dystansami ? Czy jeździłem konkretnie z dystansem 40mm ??

Jeżeli chodzi o to pierwsze to tak jeździłem z dystansami i jeżdżę cały czas, a jeśli o drugie to z takim dystansem nie miałem styczności.

Więc napisałem że 40mm to CHYBA przesada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Twoją pewność, że łożyska dostaną po dupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o Twoją pewność, że łożyska dostaną po dupie.

 

A nie dostaną ? Nawet przy dystansie 25mm dostaną w kość...i po jakimś czasie będą do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po jakimś czasie będą do wymiany
Zawsze się zużyją. Ja 2 lata latałem na szerokościach od 15 do 30mm i się nie skończyły przez ten czas, a nowe nie były ;) Koła też do lekkich nie należały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o pomoc z doborem dystansów.

 

Mam passata B5 FL KOMBI na zawieszeniu EIBACH PRO KIT -30

 

Felgi 8J 18" ET35 opony 225/40/18

 

Jakie dystanse proponujecie dać na tył żeby było ładnie i nic nie tarło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje w ten sposób zmierzyć jak na zdjęciu

8_pomiar_max_szer_dystansu_8KX-0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pilnie potrzebuje pomocy. posiadam 18 bbs rs II szerokość 8 j et 43 mam z tyłu dystans 17mm ale koła jeszcze sie chowaja . a chce zeby były rowno z nadkolem . jaki dać dystans 25mm . i z prawej strony bardziej się chowa niż z lewej :( i czy te 17mm wejdą na przód ? bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 8 cali felgi ET35 i dystans z tylu 23 to felga minimalnie wystawala za blotnik z tylu ale nic nie tarlo a mam sprezyny eibach - 30 z tylu opony 215/40r18 z przodu mialem et 35 i mozna bylo w sumie dac dystans ok 5-10 mm i bez problemu by weszlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie pilnie potrzebuje pomocy. posiadam 18 bbs rs II szerokość 8 j et 43 mam z tyłu dystans 17mm ale koła jeszcze sie chowaja . a chce zeby były rowno z nadkolem . jaki dać dystans 25mm . i z prawej strony bardziej się chowa niż z lewej :( i czy te 17mm wejdą na przód ? bardzo proszę o pomoc.

 

najlepiej zrób w ten sposób jak na schemacie i wyjdzie ci jaki potrzeba dystans

8_pomiar_max_szer_dystansu_8KX-0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki jakie dystanse do felg 17 x 7,5 JJ et 40, opony 225/45. Auto jest na gwińcie, tak że pomiędzy kołem a nadkolem mieści się jeden palec :D Doradźcie coś szybko, bo idzie wiosna i trzeba felunek zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również podłączę się do tego wątku.

Passat B5FL

Fele VW PHOENIX 17' ET37

Oponka 215/45

Dystanse posiadam 4x25 mm przelotowe

Pytanie, czy warto szukać długich śrub czy mija się to z celem? Jeżeli warto szukać, to jakiej długości powinny być? Na chłopski rozum 25 mm dłuższe niż oryginalne ale nie wiem nawet ile oryginalne mają długości gwintu. Kołnierz stożek czy kula? Ostatnie pytanie, jak już szukać takich śrub to gdzie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak już szukać takich śrub to gdzie

na allegro? w sklepach z częściami?... masa jest tego;)

 

Kołnierz stożek czy kula?

a jakie masz obecnie? wsadz palucha w otwór i wyczujesz co tam jest

 

 

Jeżeli warto szukać, to jakiej długości powinny być?

Warto, ja przedwczoraj zakładałem dystanse 225mm, śruby króre dostałem w kpl miały 50 mm długości (chodzi o długośc gwintu) i trzyma jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie na tył do passata ET20 8.5J 19" z oponą 225/35 albo 215/35 ??

Tył na max obniżony , regulacja wyjęta jedynie zostały podkładki gumowe pod sprężynami które też chce wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności