Skocz do zawartości
jokerek

wytrzymałość silnika 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym zapytać czy wie ktoś może ile tysięcy km można zrobić na takim silniku. Mój obecny przebieg to 224 tys i wszystko jest ok.Rozrząd nowy a także niedawno napinacz łańcuszka faz rozrządu. Zastanawiam się tylko nad zmianą oleju. Jeżdżę na Mobil 1 10W40 a ktoś mi poradził że lepszy będzie Castrol Edge sport 10W60. Co na to posiadacze tych silników???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bedzie lepszy bo:

to castrol

jeszcze nie czas na 10w60

 

zalej 5w50 chocby mobila i jezdzic, jezdzic, az sie znudzi auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu masz wątek o oleju do 1.8T http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=20642&highlight=jaki+olej+1.8t

 

Ja skusiłem się na Motul'a 5W40.

 

Co do głównego pytania - wcześniej Ci się znudzi fura, niż ten silnik zdechnie, pod warunkiem pilnowania oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pod warunkiem pilnowania oleju

tzn. żeby nie wymieniać co 30kkm, tylko max co rok lub 15kkm i nie żałować na dobry olej... silnik jest potwornie wytrzymały, co pokazał przykład z mojego podpisu. 50kkm zrobione z ponad dwukrotnym przyrostem mocy ;), na blacie 150kkm i zero wycieków, chodzi idealnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale to na seryjnych bebechach?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem mojego w dieslu to widziałem w ASO passata z 1.8T który miał 340tyś km był akurat w serwisie na przeglądzie także bardzo ładny wynik :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie pana o imieniu jaro czy to cos dziwnego ze tyle ma najechane km

 

---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:35 ----------

 

po za tym chcialbym zapytac co da mi zmiana oleju z 10w40 na 5w50 jak ktos powyzej poradził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w grupie kolega ma 1.8T i ma ponad 300kkm na szafie i śmiga jak złoto.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zadbany silnik to konca nie widac.sasiad ma a4 1.8t(kodu nie znam)z pierwszych lat.na liczniku 360,a wnetrze wyglada na 2 razy tyle,ogolnie taki zaniedbany.czasami widze tylko jak olej dolewa,ale to normalne w kazdym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz smigam swoim paskiem ponad trzy lata aktualnie jest zawirusowany na ok 180kucy jezeli wszystkiego pilnujesz i wymieniasz na czas to predzej zone zajezdzisz niz 1.8T dodam ze ma na szafie 220tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co da mi zmiana oleju z 10w40 na 5w50

 

zdrowie silnikowi przedluzy. 10w40 jest dla dziewczyn. w techniczne nie bede sie wdawal, bo zostalo 3 miliony razy opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko było wzgledem tego paska ponad 300 konnego;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli konkretna odpowiedz prosze panowie... zostawic mobil 10w40 czy zmieniac na inny??? jaki bedzie najlepszy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności