Skocz do zawartości
Gość misku

Gaz do B6 2,0 FSI i TFSI .

Rekomendowane odpowiedzi

A czy to dobry pomysł - zakup z lpg?

Czy to nie może być problem z awaryjnością auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Panowie, podpinam się.Rozglądam się za samochodem.Jednym z moich typów,jest passat b7.Prawdopodobnie znajomy mojego kumpla będzie właśnie takiego sprzedawał. Silnik 1.8 z gazem. Nigdy nie miałem gazu,więc mam mieszane uczucia ,zwłaszcza że to nowoczesny silnik.Facet zamontował instalacje zenit z ag centrum.Bardzo chwali. Zrobił ok. 80tyś. bez problemów. Możecie coś napisać na temat tego silnika i gazu? Ogólnie strasznie chwali to auto ale wiecie jak to jest kupować po znajomości. Zdrowych i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaz do Tfsi to nieporozumienie,silniki z bezpośrednim wtryskiem spalają pół na pół benzynę i gaz.Instalacja droga,oszczędność niewielka,benzyna w sumie jest tania.Miałem A6C6 2,0 TFSI i nie przyszło mi do głowy zakładanie instalacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko co innego zakładać a co innego mieć założoną, niektórzy na forum mają założone LPG w 2.0 i sobie chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gaz do Tfsi to nieporozumienie,silniki z bezpośrednim wtryskiem spalają pół na pół benzynę i gaz.Instalacja droga,oszczędność niewielka,benzyna w sumie jest tania.Miałem A6C6 2,0 TFSI i nie przyszło mi do głowy zakładanie instalacji..

 

NIe ma to jak pisanie z autopsji.

 

Marcin proponuje popytac sie na prv tych co maja juz zalozone instalki.

Np. endrju: http://forum.vw-passat.pl/members/9638-Endrju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał, narzekał na awaryjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega miał, narzekał na awaryjność.

 

Awaryjność czego?Silnika/auta czy instalacji? O jednym i drugim,znalazłem dużo pozytywnych opinii.

Edytowane przez mr.ragafull

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem krótko to krótko ale jednak 1.6 FSI z LPG instalacja za blisko 4tys zł. Z samej jazdy bardzo miłe wspomnienia. Wszystko działało tip top. A i sam instalator mówił "że tak krótko i łatwo nie ustawia się zwykłej instalacji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem krótko to krótko ale jednak 1.6 FSI z LPG instalacja za blisko 4tys zł. Z samej jazdy bardzo miłe wspomnienia. Wszystko działało tip top. A i sam instalator mówił "że tak krótko i łatwo nie ustawia się zwykłej instalacji"

Chociaż to nie te same silniki, to i tak dziękuje za odp. Facet wspominał że wszystko działa idealnie a serwisy okresowe trwają chwilę i są tzw. formalnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gaz do Tfsi to nieporozumienie,silniki z bezpośrednim wtryskiem spalają pół na pół benzynę i gaz.Instalacja droga,oszczędność niewielka,benzyna w sumie jest tania.Miałem A6C6 2,0 TFSI i nie przyszło mi do głowy zakładanie instalacji..

 

A4B7 2.0 TFSI 200KM . Automat, spalanie gazu miasto 14 benzyny, max 1,5l. Te pół na pół to mit,który o dziwo jest szeroki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A4B7 2.0 TFSI 200KM . Automat, spalanie gazu miasto 14 benzyny, max 1,5l.
Elegancko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Panowie, podpinam się.Rozglądam się za samochodem.Jednym z moich typów,jest passat b7.Prawdopodobnie znajomy mojego kumpla będzie właśnie takiego sprzedawał. Silnik 1.8 z gazem. Nigdy nie miałem gazu,więc mam mieszane uczucia ,zwłaszcza że to nowoczesny silnik.Facet zamontował instalacje zenit z ag centrum.Bardzo chwali. Zrobił ok. 80tyś. bez problemów. Możecie coś napisać na temat tego silnika i gazu? Ogólnie strasznie chwali to auto ale wiecie jak to jest kupować po znajomości. Zdrowych i Wesołych Świąt!

Kolego,jeżeli wszystko jest poprawnie zamontowane,to będziesz zadowolony. Ten silnik jest standardową konstrukcją +turbo więc musi działać jak należy.Obecnie nie mam gazu ale nosze się z takim zamiarem a Zenita znam z auta mojego ojca,Galant z V6 pod maską.Nie wiem ile zrobił km. ale jeździł kilka lat i był zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, choć nie wiem czy mówimy o tym samej instalacji. Ja mam zenit pro direct. Prawie już pół roku temu się zastanawiałam nad instalacją lpg. Właściwie to zastanawiałem się dużo wcześniej, ale zdecydowałem się jakiś pół rok temu. Mam bezpośredni wtrysk, a wiem, że nie wszyscy jeszcze 'wierzą' w pb i lpg na bezpośrednim. A ja założyłem. I spalanie to żadne pół na pół jak pisze aksim. To żyjący mit, zgadzam się z hpnoti. Ja mam zbliżone spalanie miasto między 13,5-14,5 max. benzyny łyka 1,5 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,jeżeli wszystko jest poprawnie zamontowane,to będziesz zadowolony. Ten silnik jest standardową konstrukcją +turbo więc musi działać jak należy.Obecnie nie mam gazu ale nosze się z takim zamiarem a Zenita znam z auta mojego ojca,Galant z V6 pod maską.Nie wiem ile zrobił km. ale jeździł kilka lat i był zadowolony :)
Dzięki za odp. Trochę się zorientowałem w temacie.Faktycznie,różnica jednej literki w oznakowaniu silnika,robi dużą różnicę Tym bardziej jestem zdecydowany bo zarówno ten silnik jak i instalacja są sprawdzone i od wielu lat na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podłączę się, choć nie wiem czy mówimy o tym samej instalacji. Ja mam zenit pro direct. Prawie już pół roku temu się zastanawiałam nad instalacją lpg. Właściwie to zastanawiałem się dużo wcześniej, ale zdecydowałem się jakiś pół rok temu. Mam bezpośredni wtrysk, a wiem, że nie wszyscy jeszcze 'wierzą' w pb i lpg na bezpośrednim. A ja założyłem. I spalanie to żadne pół na pół jak pisze aksim. To żyjący mit, zgadzam się z hpnoti. Ja mam zbliżone spalanie miasto między 13,5-14,5 max. benzyny łyka 1,5 l.
Marek, ale to spalanie masz na stałym poziomie? Interesowałem sie tym zenitem i ogólnie Vgen. sporo chyba zależy od stylu jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podsumowanie z tankowań, zimą (nie kalendarzową, a temeperaturową dochodziło do tych 14,5). Tak wychodzi. Tyle, że Zenit direct to dobrze znana, opracowana i ceniona przez kierowców IV a nie V generacja. Arkadiusz83 orientujesz się, jak działa ten system? w zenit pro direct, czyli instalacji, na której jeżdżę ja, mamy wtrysk gazu w fazie lotnej. u mnie jest dawkowanie gazu w pełnym zakresie obrotów z minimalnym dodatkiem benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odświeżę temat.

Zastanawiam się nad instalacją do silnika 2.0 TFSI (BWA). Rozważam instalację tzw. "VI" generacji bez dotrysku benzyny. Czy ktoś ma doświadczenie jakie instalacje można w tym konkretnym silniku użyć? Póki co zbieram oferty i zaproponowano mi w jednym z warsztatów AGIS DIRECT za 8500 zł. Czy ktoś z kolegów forumowiczów korzysta z innych instalacji "VI" generacji i mógłby się wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna jaka jest mi znana a ma mój kolega to Prins koszt podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myslicie, jest sens zakladac gaz? Szukam tanszej eksploatacji samochodu ale slychac rozne opinie.
Do Twojego B1 1.5 75KM, 1989 z opisu? ;)

 

Pewnie ze warto. Spojrz na ceny LPG a Pb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwawoj

Zgadzam się z opinią że jak bym chciała oszczędzić to bym diesla kupila i nie ryzykowała z gazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności