Skocz do zawartości
Gość misku

Gaz do B6 2,0 FSI i TFSI .

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy cały czas mijacie się z tematem.

Tak jak napisałem wcześniej , instalacja do TFSI nie zwróci się szybko :

- po pierwsze że jest bardzo droga

- a po drugie, że jest również zużywana benzyna na dotryski

 

Odnośnie wcześniejszych wypowiedzi : to że ktoś zagazował wankla nie znaczy że zagazuje TFSI.

W tym przypadku wtrysk ciekłego gazu to za mało.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do mojego ostatniego postu w tym temacie Chce przeprosic wszystkich urazonych moja wypowiedzia . Przyznaje ze ta forma wyrazenia swojego zdania nie byla odpowiednia. Na przyszlosc obiecuje bardziej wazyc slowa. Przepraszam Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zwróciłem także uwagę na nowy rodzaj instalacji gazowych LPG. V generacja, wtrysk gazu w fazie ciekłej

 

Nie pisz sie na wynalazek!! jak do tej pory nie dokonca jest opanowana sztuka regulacji i montazu gazu sekwencyjnego, a Ty mowisz o V generacjii!!!!!!! Pomysl dobrze gaz ciekly o temperaturze -70 stopni C wtryskiwany prosto do glowicy ktora ma ok 100 stopni C.............. bez komentarza

 

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

 

- a po drugie, że jest również zużywana benzyna na dotryski

 

Tu masz racje przewtrysk benzynki to nastepna poraszka tego rozwiazania!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wynalazek?

Poczytaj dokladnie na jej temat

 

Przeciez ja ta instalacje montowalem w VII.2003 roku a byla dostepna do Corolli juz od 2002 roku

Zrobilem na niej 165 tys km a nastepny wlasciciel juz nastepne 30 i nikt do tej instalacji nie zagladal

Moi znajomi robili po 250 tys km.

Cale floty w Toyocie w Markach mialy ten system!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś ile to cudo kosztowało ?

 

 

Zgadza się, to nie wynalazek tylko zapewne Vialle - praktycznie najlepsze co jest na rynku - cena przyprawia o zawrót głowy .

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musialem pytac, bo sam placilem...:)

w salonie Toyoty 7200zl. ale oni zlecali przedstawicielowi viale na modlinskiej w Warszawie.

U nich cena byla 6200zl.

Ale nie wiesz ze masz instalacje do czasu az placisz na stacji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalacia gazowa do 2.0 tfsi montowano w czakramie tarnow podobno ok dla chlodzenia wtryskiwaczy benzynowych silnik pracuje 7 cykli na gazie 1 na benzynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Detomaso

Witam,

Mam pytanie czy ten silnik tj. 2.0 FSI nadaję się do "zagazowania" oczywiście mówię o pełnej sekwencji IV generacji?

Wszak jest to silnik na zmiennych fazach rozrządu i tu może być problem z "zagazowaniem" albo może i nie...

Będę wdzięczny za Wasze opnie w tym temacie być może któryś z kolegów to już przećwiczył i może powiedzieć jak się sprawuje ten ślinik z instalacją LPG.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz bez problemu dac gaz... ale pamietaj ze za dobry gaz do b6 zaplacisz ok. 3 tys (nie oszczedzaj bo faktycznie mozesz cos nabroic)

a ci co tutaj pisza ze wtryski co 20tys do wymiany to krzyz wam na droge...

chyba jedyny kontakt z gazem jaki mieliscie to w bmw z 89r. (i starsze) bo to co poniektorzy tutaj wypisuja to sie do humoru nadaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę -- czy FSI czy TFSI czy inny wtrysk bezpośredni , instalacja musi być do niego dedykowana . W przeciwnym razie kolega się dowie ile kosztują wtryskiwacze benzynowe.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mozesz bez problemu dac gaz... ale pamietaj ze za dobry gaz do b6 zaplacisz ok. 3 tys (nie oszczedzaj bo faktycznie mozesz cos nabroic)

a ci co tutaj pisza ze wtryski co 20tys do wymiany to krzyz wam na droge...

chyba jedyny kontakt z gazem jaki mieliscie to w bmw z 89r. (i starsze) bo to co poniektorzy tutaj wypisuja to sie do humoru nadaje

 

co ty tu wypisujesz twoje pojęcie na temat instalacji LPG jest ZEROWE a jak jesteś taki doinformowany i masz tak wielką wiedzę to może podejmiesz się montażu tylko nie wiem kto ci da B6 z FSI do zagazowania a za 3 tys to sobie możesz założyć instalacje średniej jakości :)

a może ten twój B6 jest już zagazowany to wrzuć jakieś fotki z pod maski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam gazu i miec ,,raczej nie bede'' chociaz rozwazam taka opcje przy tej cenie wachy (i na pewno nie ze wzlegdu na brak kasy...dla tych co to sa tacy madrzy i tak pisza...) auto ma na siebie rowniez pracowac(nie byc samym wkladem) przy mojej jezdzie pali ono 15l...przy tym ile jezdze to po miesiacu da rade sobie kupic auto.

b6 polubilem i sprzedac jej ani zamienic zamiaru nie mam bo za duzo juz wlozylem w nia nie tylko $ ale i nerwow

 

 

 

nie no widac pojecie innych specjalistow ,,wtryski co 20tys do wymiany''

chyba jak sie kupi wtrysk za 50zl albo ,,gazownik'' skonczyl zawodowke ,,z pomoca''

jedyne opcje kiedy cos sie moze stac

 

a za 3tys mam na najlepszej listwie +wtryski (+- 250szt.) i tutaj nie masz obaw ze cos ci padnie.

 

a pisanie ze mialo sie auto i byly problemy z gazem (to najpierw powiedz jakie to auto miales i jaki gaz...)chyba sami zakladali albo tak jak napisalem (mieli bete) bo u niej trzeba sie narobic aby nie trzeskala nawet przy sewkencji takie problemy sie pojawiaja.

 

widzialem przynajmniej 4 b6 z gazem i jakos jezdzily...(widocznie zalezy od miasta,jakie miasto tacy fachowcy?)bez urazy...

 

P.S

a co do duzego silnika...co ? 2l to jest duzo? heh... 2l to jest minimum w aucie(no moze 1.8) inne silniki np. 1.0,1.2 to do kosiarki sie nadaja wiec pisanie ze do duzego silnika gaz to po co kupujesz tak duzy jest smieszne...)

duzy silnik to moze byc 4.0,6,8l a nie 2.0 (tymbardziej do passata ktory nie jest jakas wyzsza klasa,jest to sredniej klasy sedan)jak ktos to uwaza za limuzyne/wyzsza klase to heh

Edytowane przez CHOROSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i widziałeś B6 z gazem ale na pewno nie FSI to się zgodzę.

A co do dużego silnika to tak się składa że też mam duży i mam w nim zamontowaną instalację LPG jedną z najlepszych na dzień dzisiejszy na polskim rynku.

A na temat budowy silników FSI/GDI lub napiszę prościej z bezpośrednim wtryskiem benzyny musisz się jeszcze dużo doszkolić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit...

Edytowane przez CHOROSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........!!!

Edytowane przez pag-bud
skasowano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba musze posta ponowic. Czyta to ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytania odnośnie gazu w w/w silnikach masz w dzisiejszym "autoświecie" i "motorze" !!!!!!! konkretnie Autoświat str. 40

Edytowane przez rwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie witam i pytam

- wpadłem tu na forum z zapytaniem - czytając te posty zgłupiałem .

Mam seata toledo 3 z silnikiem 2.0 FSI 150 KM i chciałem go zagazować , lecz kilku gazowników odmówiło mi mówiąc że tego nie można w tym silniku zrobić .

Tu na forum czytam różne rzeczy i zwątpiłem .Może mi ktoś podpowie - gdzie i za ile można taka sekwencję wkleić do tego silniczka .

Odrazu uprzedzam że forum seata jest pod tym względem ubogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Dzwoń do Czakram -- narazie chyba tylko BRC oferuje coś takiego.

Instalka ma być dedykowana do FSI z dotryskami benzyny.

 

Dobrze że trafiłes na takich co ci odmówili ;)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam to za fachowcy ze odmówili teraz mozna wszystko jesli chodzi o warszawe to moge pomóc i napewno nie kosztuje 6tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności