Skocz do zawartości
Gość misku

Gaz do B6 2,0 FSI i TFSI .

Rekomendowane odpowiedzi

hha hehe ;) napisałem to przecież na poczatku ;p zapomniałes tylko dodać ze zasilanie LPG zdecydowanie bardziej dba o czystość powietrza :) bo z rury leci tylko para wodna :)

 

kubelt ja tez miałem do tej pory same problemy z gazem.. ale trafiłem wkońcu na dobry zakład ktory mi wszystko pieknie poustawiał i teraz śmigam bezawawyjnie i bez problemowo .. po prostu leje i jade.. co do oszczedności to moze np zaoszczedzone pieniadze wydać przecież w rozny sposob.. a moim zdaniem dawać w tych 4łz co sie płaci za benzyne praktycznie 2,5zł dla tych osłow do kieszeni to przesada ;) chociazby dla tego warto lpg ;) zawsze im mniej do koryta (lol)

pawlooo, z tymi kluczykami to niezły bajer :) ktos wie czy sie nie da tak zrobić w 3B ;) hihi :) co do spalania hmm to wkońcu automat norma że ci tyle pali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

pawlooo, dziekuje za informacje i za maila. nie wiedzialem, ze do kluczykow wpisuje sie ustawienia. przydatna funkcja. mam jednak pytanie: ile kluczykow dostaje sie razem z samochodem ? (zwykle dostawalo sie 2)

 

a drugie pytanie: ile kosztuje ogrzewanie postojowe i na czym dokladnie polega ? nie moge znalezc takiej opcji w cenniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misku, zastanów się 3 razy... może nie ze względu na wiercenie dziur w nowym silniku, tylko na kompetencje gazowników :/

 

Sam myślałem nad wtryskiem V generacji, ale gazownik powiedział mi jedno - nie ma problemu - dla niego to nawet mniejszy problem, tylko w PL nie mamy gazu wystarczającej jakości do tego rodzaju zasilania :| (cytuję). 8 tys za tą instalację o której mówisz to jakaś bajka dla mnie, ale domyślam się, że za te pieniądze zostaniesz obsłużony w białych rękawiczkach... "mój" złodziej-gazownik bierze pieniądze za regulację w ramach gwarancji... Jest wielu zadowolonych użytkowników LPG, jednak prawda jest taka, że u nas montaż gazu to partyzatka, za którą monter nie chce brać odpowiedzialności. Wszystko będzie dobrze, dopóki nic się nie będzie psuło. Później gazownik będzie zwalał na serwis, a serwis na gazowników, a Ty będziesz miał problem.

 

Co do gwarancji - tracisz gwarancję na silnik, osprzęt, instalację elektryczną i wydech... więc dobrze się zastanów - za 8 tysięcy zł zrobisz jakieś 16-18 tysięcy KM na benzynie. 50 tysięcy km bez dodatkowych kosztów jeżdżąc na benzynie to ok. 21 tys zł. Jak zamontujesz gaz, to pierwsze 50 tys będzie Cie kosztowało około. 16 tys zł (wyższe spalanie) PLUS koszty instalacji (8tys) plus koszty filtrów i przeglądów co 10 tysięcy (zakładam że więcej niż u mnie - 150zł/co 10 tys), co roku przegląd 180zł, a do tego brak gwarancji na samochód. Ty to nazywasz oszczędnością - inni wspominają coś o tym, że chytry płaci dwa razy...

 

aaaaaaaaaa... przeszkadzało Ci, że dizel jest głośny? Gaz - dla odmiany - śmierdzi ;)

 

...i mówiłeś, że nie jeździsz na tyle dużo, żeby kupować dizla? No to już zupełnie tej gazowej filozofii nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

marecek ostatnio czytalem wiele na temat jakosci gazu oraz uslugach gazownikow w Polsce i musze sie z Toba zgodzic. Masz calkowita racje, jednak wczesniej nie bylem tego swiadomy, stad moj post :)

W takim wypadku nie ma mowy o zakladaniu gazu do tego silnika. Jesli chodzi o oszczednosci i gwarancje to myslalem, ze moze zamontuja to u dealera i bede mial gwarancje na wszystko razem. Niestety tak sie nie uda.

 

Odnosnie smierdzenia gazu....hmmm...owszem czasem czuje gaz, ale zwykle na stacjach benzynowych. Ewentualnie ze starszych samochodow i nie mam pojecia czy wynika to z niskiej jakosci instalacji, z wyeksploatowania samochodu czy moze rodzaju samego gazu. W moim aucie ani nie smierdzi w srodku ani na zewnatrz (u moich kolegow rowniez), no chyba ze mam cos z wechem ;)

 

Wracajac do tematu: w takiej sytuacji alternatywa dla 2.0 TFSI jest teraz 2.0 TDI (170KM). Podobno niemieckie diesel'e sa wysokiej jakosci. Chetnie bym takiego diesel'a zakupil, ale glownie martwi mnie kultura pracy i (podobno) wyzsze koszty przegladu. Czy z czasem uzytkowania TDI silnik staje sie coraz glosniejszy ? I czy z czasem daje sie odczuc coraz wieksze wibracje silnika na niskich obrotach w kabinie ? Pytam, bo nigdy nie mialem do czynienia z TDI, a wydaje sie ciekawa alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość misku

A jesli chodzi o gaz do TFSI do passata, to wlasnie z holandii firma odpowiedziala, ze nie maja jeszcze tego systemu w sprzedazy. Narazie jest on w fazie testow i MOZE po wakacjach uda im sie go wprowadzic na rynek....

 

.....pewnie w holandii, a zanim trafi do polski to minie pewnie jeszcze wiecej czasu....

 

Krotko mowiac, gaz odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zanim sie go nasi gazownicy naucza instalowac to nie jeden klient bedzier wlosy z glowy rwal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlooo
pawlooo, dziekuje za informacje i za maila. nie wiedzialem, ze do kluczykow wpisuje sie ustawienia. przydatna funkcja. mam jednak pytanie: ile kluczykow dostaje sie razem z samochodem ? (zwykle dostawalo sie 2)

 

a drugie pytanie: ile kosztuje ogrzewanie postojowe i na czym dokladnie polega ? nie moge znalezc takiej opcji w cenniku

 

 

-Dostaje się dwa identyczne kluczyki (różnią się pewnie jakimś wewnętrznym kodem), chyba z trzecim też powinno działać, są trzy przyciski pamięci

 

 

-ogrzewanie postojowe bez zdalnego sterowania (programowany dzień i czas włączenia z komputera) kosztuje 4770zł

 

 

ogrzewanie dodatkowo z pilotem, który działa o ile pamiętam do 600m kosztuje 5970zł

 

 

ustawia się czas włączenia np: 12:00 i czas grzania od 10-60min, o ustawionej godzinie włącza się i grzeje chyba do 22 stopni C

 

 

zalety:

ciepłe i przyjemne wnętrze samochodu jeszcze przed jego uruchomieniem

podgrzany i przygotowany do jazdy silnik

mniejsze zużycie silnika i jego podzespołów

wolne od lodu i odparowane szyby - już nigdy więcej uciążliwego

skrobania szyb!

niższy poziom emisji trujących spalin

 

W rezultacie mamy samochód przygotowany do jazdy zanim jeszcze opuścimy nasze mieszkanie.

 

zobacz sobie na strone:webasto

 

ogrzewanie jest w cenniku, może masz stary cennik.

 

 

Jeszcze jedno, jeżeli chcesz się dowiedzieć szczegółów wyposażenia dodatkowego nie idź do salonu, poziom wiedzy sprzedawców jest żenujący! Ja byłem w trzech,

-w jednym musiałem kobiete uświadomić że od miesiąca jest nowy cennik bo wmawiała mi że silnika 2.0T nie ma w passacie,

-nie dowiedziałem się jak wyglądają siedzenia dla dzieci bo nigdzie nie mogli znaleźć zdjęcia (nawet dzwonili do importera i nic),

-Jak odbierałem samochód na wycieraczkach były takie jaskrawoczerwone osłonki(może po to żeby szyby nie porysować?), pytam się gościa czy to trzeba zdjąć, a facet mówi, że to są takie wzmocnione wycieraczki. Nic się nie odezwałem i pojechałem nowym autem do domu. Niestety lało w ten dzień i dziwiłem się czemu te wycieraczki tak słabo zbierają, zdjąłem te osłonki i wtedy dopiero normalnie zaczęły działać. To świadczy o poziomie tych sprzedawców. Swoją drogą jest tak mała sprzedaż nowych aut. Siedzą w salonach i nie mają co robić, to chociażby się mogli czegoś nauczyć o tym co sprzedają.

 

kiedy zamawiasz autko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pawloo - jeśli kupiłeś auto w Inter-Welmie, to Twoje opowieści o poziomie sprzedawców mnie nie dziwią... Wiem coś o tym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun

ja tak troszke juz po czasie, co do trafnosci zakladania LPG to jest jeden wymieniony przez MrWho, mniejsza dzialke odpalasz tym oszolomom ;-),

 

ekonomicznego juz niema, chyba, ze kupisz autko z zalozana instalka, to wtedy jak najbardziej. Jak dobrze zalozona to jest bezobslugowo-bezproblemowa ;-), koszt przegladu to "chyba" tylko 70 zloty, niewiem czy sprawdzaja Ci caly pojazd czy tylko szczelnosc/wypierdziny z rury? i dodatkowo co 15 tkm - w zaleznosci - od instalki 150-250 zloty, czy warto? teraz NIE, w zeszle lato TAK bo nawet ja zalozylem do swego Ex Turbolota (coprawda nie FSi) instaslacje

 

do nowego auta LPG - zapomnij, tracisz gwarancje i dobre samopoczucie policz ile za te 6-8 kafli, masz wachy ;-), zreszta i tak niezaloza poniewaz niepotrafia ;-)

 

Co to FSi, no coz jeszcze nieopanowali w 100% problemu jakim jest bezposredni wtrysk wachy, niby kolesie z holandi, radza sobie powodujac mieszanke paliwowo-gazowa w stosunku 30/70, znaczy to ni wiecej ni mniej, ze jara tez beznyne podczas normalnej ekspoloatacji na LPG ;-) wacha ta ponoc ma zapobiegac zapiekaniu i upalaniu sie wtryskiwaczy ktore to niestety po 15 tkm ponoc nadaja sie do smieci, i niewystarcza im "normalne codzinne odpalanie na bezynie"

 

Jesli chesz oszczedzac, mniej wciskaj pedal przyspieszacza i juz ;-) na gazie daleko niepojedziesz ;-), a z Turbo i FSi to juz wogole zaloznoie LPG=wielkie klopoty.

 

Ja Wam mowie to zmowa pompiarzy i producentow pojazdow, ze niemozna zakladac LPG ;-)))) zobaczcie jaki maly odsetek jest na swiecie pojazdow tzw. Pruisopodobnych, skoro juz je produkuja znaczy technologia dopracowana, i jakby wszyscy zamiast innych autek kupowali technologiczne odpowiedniki Priusopodobnych to i cena spadla by o polowe ;-), a tu kiszka, aby zablysnac (ze oni tacy zieloni) oraz na konkretne rynki (california) wyprodukowali takie cuda ktore praktycznie tylko tam sie sprzedaja? ;-) a kupowane sa, nie przez oszczednych tylko przez "zielonych" co to mysla, ze jak kupia zielone auto to uratuja swiat ;-)... to taka ala dygrsja ;-)

 

Wracajac do temtu, jezdzilem passkiem 2.0TDI ;) - tylko takiego mieli do jazd testowych - i poza niepodobajacym mi sie wygladaem zewnetrznym i fatalnym wykonczeniem mozna powiedziec, ze to samochod z moich snow. Jest tak dobry jak 3B :618:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Powiem krotko 2.0T FSI salonowka za ponad 120.tys plus instalacja gazowa to czysta glupota albo prowokacja ,to jeden z najnowoczesniejszych silnikow vw po co go skalac smierdzacym gazem. Nienawidze tego dziadostwa w autach a co dopiero w pieknym b6. Poza tym zawsze jest pila motorowa typu 2.0TDI-170PS. Czytajac posty zauwazylem ze wspominacie o spalaniu wersji T - no coz za dodatkowa elastycznosc trzeba placic.

Czarna perla/2.0TFSI/ 17''/rolety/bez "Nappa"/ topola - niedlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Nienawidze tego dziadostwa w autach a co dopiero w pieknym b6. Poza tym zawsze jest pila motorowa typu 2.0TDI-170PS. Czytajac posty zauwazylem ze wspominacie o spalaniu wersji T - no coz za dodatkowa elastycznosc trzeba placic.

 

dziadostwo powiadasz... mnie jak i innych szlag trafia, gdy moje kochane panstwo ktore ja utrzymuje z moich podatkow (najwyzszych w EU), wali mnie w dupala tak, ze niemoge usiasc, jak lubisz tak to prosze niegazuj, Twoja to wola, jest wielu ktorych stac, na wiele wiecej niz Ci sie wydaje, a gazuje z przekory bo po co lozyc na tych darmozjadow ktorzy nic nierobia, sorrki robia tak aby zacna mlodziez spieprzala za chlebem, bo nieda sie zyc w tym kraju...

 

Gdybysmy zarabiali srdenio tyle co w EU to prosze bardzo, wacha dla mnie i innych mogla by kosztowac 5, ba nawet 6 zyli, a LPG bylo by fanaberia dla ZIELONYCH, jednak gdy kosztuje 4, a pensja jest niewolnicza, 3-4 krotnie nizsza od SOCJALU w EU to niedziw sie, ze sa tacy ktorzy maja tego dosc, a chca jezdzic ;-P i robia dziadostwo ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Dadun wszystko rozumiem ,tylko nie w b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dadun
Dadun wszystko rozumiem ,tylko nie w b6

 

jasniej plizzz ;-)

 

a chodzi Ci o LPG do TFSi B6... przeczytaj co napisalem wyzej ;-)... nie, jeszcze wyzej ;-) ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam moze cos od siebie. Jak narazie nie jest mozliwe zasilanie LPG auta z bezposrednim wtryskiem benzyny, bez "kombinacji" jakich dopuszczaja sie Ci gazownicy w GDI. Oni poprostu montuja zwykly wtrysk sekwencyjny, ktory dostarcza gaz z powietrzem.

 

Aktualnie sa w opracowaniach wtryskiwacze LPG/PB ktore bedzie sie wkrecac zamiast dotychczasowych PB (w silnikach GDI, FSI jak i TFSI) ... tyle ode mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor

witajcie

na drugi rok bede chcial sobie kupic dwuletniego passata 2,0 FSI mozna takiego juz dzisaj sprowadzic z niemiec za 17 000 EURO (68 000 zlotych) pierwe pytanie jakie koszty dochodza jeszcze za sprowadzenie takiego auta z Niemiec ? znam niemiecki dobrze i nie potrzebuje zeby ktos ze mna jechal

po drudie czy mozna do takiego auta zamontowac gaz i ile to bedzie kosztowac ?

po trzecie ile bedzie palic ?

prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fazi1111

nie da rady lepiej weź 1.8 T jeśli takie jeszcze dają.

Poza tym witam wszystkich :hurra:

Update

Sorry ale nie jestem pewien czy na pewno nie da rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

da sie. w holandii zakladaja takie cuda. jednak i tak benzyna musi byc podawana na wtryski aby nie dopuscic do ich przegrzania. w zaleznosci od obciazenia i obr stosunek benzyna/gaz wacha nie od 5-70%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

przy twoim silniku w rachubę wchodzi tylko V generacja - podobno ma to działać w FSI, ciekawe tylko czy lepiej niż w GDI. Koszt ok 8-10tyś zł, jeśli oczywiście znajdzie się warsztat, który podejmie się założenia instalacji. Spalanie gazu jest mniej więcej o 10-15% niższe niż spalanie benzyny (mówię tu oczywiście o klasycznych silnikach benzynowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10-15% nizsze? Nawet nie wiedzialem ze te nowsze instalacje tak "smiagaja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności