Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie dziala mi tylko oswietlenie przy otwieraniu drzwi, lampki po wlaczeniu ich manualnie swieca wiec mam szukac przyczyny w module komfortu czy w plytce z drzwi kierowcy ? Troche wertowalem forum i kiedys wyczytalem ze moze to byc bublowaty lut w drzwiach bo wszystko inne dziala typu brzeczyk swiatel. :help
skoro to wiesz to sprawdź to potem moduł i potem pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczylem na odpowiedz typu " skoro dziala brzeczyk to to albo zacznij od modulu bo szybciej " no ale ok. bede grzebal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Komfort suchy , styki nie zaśniedziałe więc dalej nie wiem w czym leży problem.

 

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

 

Wyjmujesz fotel kierowcy

podnosisz podłogę

suszysz komfort

czyścisz zaśniedziałe styki

lutujesz to, co odpadło.

 

 

Komfort suchy , styki nie zaśniedziałe ,bezpieczniki sprawdzone więc dalej nie wiem w czym leży problem.

 

 

 

Proszę o pomoc bo ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm nie dziala mi tylko oswietlenie przy otwieraniu drzwi, lampki po wlaczeniu ich manualnie swieca wiec mam szukac przyczyny w module komfortu czy w plytce z drzwi kierowcy ? Troche wertowalem forum i kiedys wyczytalem ze moze to byc bublowaty lut w drzwiach bo wszystko inne dziala typu brzeczyk swiatel. :help

 

To zacznij od naprawy zamka ;) Podepnij VAG do pewności-powinien wskazać Ci który zamek jest winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy przyciski od otwierania szyb itd. i pokrętło od regulacji lusterek na drzwiach kierowcy powinny być podświetlone? Bo u mnie nie są podświetlone i zastanawiam się czy tak powinno być czy coś się skopało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Mam pytanie czy przyciski od otwierania szyb itd. i pokrętło od regulacji lusterek na drzwiach kierowcy powinny być podświetlone? Bo u mnie nie są podświetlone i zastanawiam się czy tak powinno być czy coś się skopało.

raczej skopało bo te rzeczy są podświetlane albo przez pokrętło świateł albo przez stacyjką (bardziej prawdopodobne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wyczytałem gdzieś na forum, że to może być wina pokrętła od świateł ale z tą stacyjką to pierwszy raz słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem gdzieś na forum, że to może być wina pokrętła od świateł ale z tą stacyjką to pierwszy raz słyszę.
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42077&highlight=pod%B6wietlenie+sterowania+szyb

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=42077&highlight=pod%B6wietlenie+sterowania+szyb

napisałem że może to być pokrętło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem gdzieś na forum, że to może być wina pokrętła od świateł ale z tą stacyjką to pierwszy raz słyszę.

Dokładnie-to jego wina ;)

Poczytaj to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się wczoraj do naprawy włącznika świateł.Rozebrałem, wyczyściłem zaśniedziałe styki, złożyłem i poszedłem zamontować.Okazało się, że nie mam świateł w całym aucie.Przyczyna - za bardzo poodginałem blaszki we włączniku.Niestety nie udało mi się ich przywrócić do stanu fabrycznego więc dzisiaj kupiłem nowy włącznik.Zastanawiałem się nad używanym ale kto wie czy nie był by zaśniedziały tak jak mój. Dzisiaj podłączę nowy i zobaczę czy brak podświetlenia panela sterowania na drzwiach kierowcy to wina włącznika

 

---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

 

Panowi jeszcze jedno pytanie.Rozebrałem wczoraj uchwyt drzwi kierowcy i coś mi nie gra z instalacją.

Do panela sterowania idzie wiązka przewodów.Jest podłączona z panelem jedną wtyczką a od tej samej wiązki dalej jakieś 20cm jest jeszcze jedna kostka na 2 piny do niczego nie podłączona.Czy tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabrałem się wczoraj do naprawy włącznika świateł.Rozebrałem, wyczyściłem zaśniedziałe styki, złożyłem i poszedłem zamontować.Okazało się, że nie mam świateł w całym aucie.Przyczyna - za bardzo poodginałem blaszki we włączniku.Niestety nie udało mi się ich przywrócić do stanu fabrycznego więc dzisiaj kupiłem nowy włącznik.Zastanawiałem się nad używanym ale kto wie czy nie był by zaśniedziały tak jak mój. Dzisiaj podłączę nowy i zobaczę czy brak podświetlenia panela sterowania na drzwiach kierowcy to wina włącznika

 

---------- Post added at 17:13 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

 

Panowi jeszcze jedno pytanie.Rozebrałem wczoraj uchwyt drzwi kierowcy i coś mi nie gra z instalacją.

Do panela sterowania idzie wiązka przewodów.Jest podłączona z panelem jedną wtyczką a od tej samej wiązki dalej jakieś 20cm jest jeszcze jedna kostka na 2 piny do niczego nie podłączona.Czy tak powinno być?

a głośniki i podświetlenie ok działa i czy lampka na dole świeci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały problem właśnie w tym,że nie mam podświetlenia panela sterowania na drzwiach kierowcy. Reszta podświetlenia w aucie ok.Głośniki działają bez zarzutu a lampki na dole mam tylko w obu tylnych drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cały problem właśnie w tym,że nie mam podświetlenia panela sterowania na drzwiach kierowcy. Reszta podświetlenia w aucie ok.Głośniki działają bez zarzutu a lampki na dole mam tylko w obu tylnych drzwiach.
z przodu napewno też są a te wtyczki to pewnie od niej zdejm boczek a się przekonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od spodu boczku na pewno nie ma zaglądałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowi jeszcze jedno pytanie.Rozebrałem wczoraj uchwyt drzwi kierowcy i coś mi nie gra z instalacją.

Do panela sterowania idzie wiązka przewodów.Jest podłączona z panelem jedną wtyczką a od tej samej wiązki dalej jakieś 20cm jest jeszcze jedna kostka na 2 piny do niczego nie podłączona.Czy tak powinno być?

Jeżeli to płaska wtyczka to jest do głośniczka-tweetera (syczka) w drzwiach-w górnej części w okolicy lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem boczek a tam wszystko w najlepszym porządku. Na mój gust wszystko ok oprócz tej jednej wtyczki co jest do niczego nie podłączona(wydaje mi się po przejrzeniu kilku fotek drzwi bez boczków,że to właśnie wtyczka od oświetlenia dołu drzwi). Głośniczek-tweeter (syczka) w drzwiach jest podłączona i gra elegancko.Lampki dolnej nie mam na 1000%.Wszystkie kostki jak z fabryki(sucho czysto i bez śniedzi).Wymieniłem dzisiaj włącznik świateł na nowy i dalej niem mam podświetlenia panela sterowania na drzwiach kierowcy i regulacji lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdjąłem boczek a tam wszystko w najlepszym porządku. Na mój gust wszystko ok oprócz tej jednej wtyczki co jest do niczego nie podłączona(wydaje mi się po przejrzeniu kilku fotek drzwi bez boczków,że to właśnie wtyczka od oświetlenia dołu drzwi). Głośniczek-tweeter (syczka) w drzwiach jest podłączona i gra elegancko.Lampki dolnej nie mam na 1000%.Wszystkie kostki jak z fabryki(sucho czysto i bez śniedzi).Wymieniłem dzisiaj włącznik świateł na nowy i dalej niem mam podświetlenia panela sterowania na drzwiach kierowcy i regulacji lusterek.
no to wiesz od czego ta wtyczka co do panelu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=43708&highlight=podswietlenie+panelu i gdzieś na forum jest opis jak naprawić podświetlenie tego panelu ale teraz nie umiem go znaleść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke jak znajdziesz naprawę tego panela to podrzuć linka bo nie mogę znaleźć

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och, Karol.. Jeżeli wszystkie podświetlenia w aucie Ci działają poza drzwiami kerowcy, to wyłącznik świateł, regulator jasności są ok, natomiast masz problem z zasilaniem tych drzwi - być może przetarł Ci się przewód który doprowadza oświetlenie do tych właśnie drzwi. Nie rozbieraj panelu do sterowania szybami, przecież mało prawdopodobne jest że popsuło ci się oświetlenie w regulatorze i w panelu. szukaj przerwy w przewodzie doprowadzającym prąd do podświetlenia. Niestety jestem w pracy i nie mam przy sobie schematów, wieć nie podpowiem Ci jaki kolor przewodu jest za to odpowiedzialny. A swoją drogą z tyłu masz podświetlenie progu a z przodu nie? Boczki nie były wymieniane, skoro instalacja w środku jest?

No, coś znalazłem. Rozumiem że sterowanie szyb i luster działa, tylko nie masz podświetlenia. Odwiń izolację z tej wiązki która idzie do panelu sterowania szybami, znajdź przewód szaro-niebieski - on zasila diody w panelu szyb i regulatorze luster - podaj na niego +12V i powinno zaświecić się podświetlenie. Jeśli tak, to przetarty masz przewód zasilający w wiązce idącej do drzwi.

Edytowane przez Jarkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności