Skocz do zawartości
wasil1

oświetlenie wnętrza w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Co morze być pzryczyna nie wylączania sie swiatla z przodu po zamknieciu dzwi ,z tylu sie wylączaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co morze być pzryczyna nie wylączania sie swiatla z przodu po zamknieciu dzwi ,z tylu sie wylączaja

 

A przełącznik w lampce jak masz ustawiony? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelacznik mama ustawiony na otwieranie dzwi ,napewno dobrze.JAK TYLNE GASNA TO PRZEDNIA LAMPKA TYLKO TAK MRYGNIE I NADAL SWIECI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja mam coś takiego ze świeca mi te małe lampki zarówno po otworzeniu drzwi, jak i w pozycji ON, nie swieci natomiast srodkowa zarówka, która jest na pewno dobra. od czego zacząc sprawdzanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc

Ja mam coś takiego ze świeca mi te małe lampki zarówno po otworzeniu drzwi, jak i w pozycji ON, nie swieci natomiast srodkowa zarówka, która jest na pewno dobra. od czego zacząc sprawdzanie?

 

Najlepiej od sprawdzenia zasilania-plus powinien być stały w lampce,sterowana jest masą.Sprawdź czy do tej środkowej dochodzi napięcie.

 

 

Przelacznik mama ustawiony na otwieranie dzwi ,napewno dobrze.JAK TYLNE GASNA TO PRZEDNIA LAMPKA TYLKO TAK MRYGNIE I NADAL SWIECI.

 

Posprawdzaj napięcie dochodzące do lampki.Masa po zamknięciu drzwi powinna "zniknąć" ;)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem mi oświetlenie wnetrza działa tylko nie gaśnie po przejściu na tryb manualny czym to może byś spowodowane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam taki problem mi oświetlenie wnetrza działa tylko nie gaśnie po przejściu na tryb manualny czym to może byś spowodowane??

Rozbieraj lampkę, suwak ten rozłączający coś szwankuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to bedzie na 100% suwak po tak mam na wszystkich lampkach w środku ? nawet ta od lampka od bagażnika ja mam kombi świeci się cały czas z zamkniętą klapą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie dogadaliśmy, w lampce masz 3 pozycje, włączona ręcznie, włączona przy otwartych drzwiach i wyłączona całkowicie. Z Twojego opisu skumałem, że nie działa Ci to wyłączenie całkowite lampki a to zależy tylko od suwaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi chodziło o to że kiedy mam ją włączoną przy otwartych drzwiach wogóle się nie gasi.Ani ta z przodu ani te z boku i też świeci się cały czas ta lampka z bagażnika pomimo iż jest zamknięta klapa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być gdzieś przetarty przewód i podaje masę do modułu komfortu non stop, dlatego się świecą. Posprawdzaj wszystkie przewody w słonikach możliwe, że gdzieś tam jest przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem z przodu od strony pasażera pod drzwiami przestała mi się palić lampka, sprawdzałem inne w to miejsc to też się nie palą jaki może być temu powód ?

Edytowane przez rafal1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwny problem z przodu od strony pasażera pod drzwiami przestała mi się palić lampka, sprawdzałem inne w to miejsc to też się nie palą jaki może być temu powód ?

A jak otworzysz drzwi to oświetlenie we wnętrzu Ci się zapala?? Jak nie to zimne luty lub mikrowyłączniki w zamkach, a jak tak, to gdzieś zginął stały plus idący do lampek na dole drzwi, plus jest tam cały czas, a zamki podają masę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak te drzwi otworze to lampki wewnątrz się palą, to więc Sławek co muszę zrobić żeby się paliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

1. Mam problem z zamkiem od kierowcy i pasażera w sumie też:

- nie mogę otworzyć auta od strony kierowcy kluczykiem

- mogę zamknąć auto od strony kierowcy ale muszę najpierw przekręcić kluczykiem lekko w lewo i potem w prawo

-otwieram od strony pasażera

- jak zamkne auto od strony pasażera i spróbuje je później otworzyc to auto się samo zamyka;p

 

2. Mam neony oświetlające miejsce pod nogami (poprzedni właściciel je tam wsadził) poświeciły kilka dni pózniej znowu świeciły i już nie świecą:(.Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

1. Mam problem z zamkiem od kierowcy i pasażera w sumie też:

- nie mogę otworzyć auta od strony kierowcy kluczykiem

- mogę zamknąć auto od strony kierowcy ale muszę najpierw przekręcić kluczykiem lekko w lewo i potem w prawo

-otwieram od strony pasażera

- jak zamkne auto od strony pasażera i spróbuje je później otworzyc to auto się samo zamyka;p

 

2. Mam neony oświetlające miejsce pod nogami (poprzedni właściciel je tam wsadził) poświeciły kilka dni pózniej znowu świeciły i już nie świecą.Dlaczego?

 

Wklep w wyszukiwarkę "zimne luty" albo wejdź w warsztat dla działu B5 i tam masz opis rozbiórki drzwi i naprawy zamka.

Nie zamyka zamek kierowcy bo jest zimny lut.

Nie działają neony, bo pewnie podpięte pod lampkę na dole drzwi kierowcy, obstawiam, że jeszcze nie działa Ci brzęczyk od świateł i oświetlenie wnętrza po otwarciuu drzwi

 

---------- Post added at 20:34 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

 

No jak te drzwi otworze to lampki wewnątrz się palą, to więc Sławek co muszę zrobić żeby się paliło ?

Nie wiem skąd idzie zasilanie do lampek, w sensie czy idzie przez moduł komfortu czy nie.

Na dzień dobry sprawdź wszystkie bezpieczniki, jutro będę rozbierał 3B ale chyba nie ma lampek w drzwiach to nie sprawdzę, w swoim w przyszłym tygodniu będę puszczał wiązkę do poziomowania xenonów, to i tak będę miał rozbebeszone to sprawdzę, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Jak masz trochę samozaparcia to zdejmij ten plastik na słupku obok rączki od otwierania maski, dostaniesz się do kostek z których wychodzą przewody do drzwi, w drzwiach wyjmij lampkę na dole (nie trzeba zdejmować boczku) tam masz 2 przewody przy niej, bodajże brązowy z czarnym paskiem i czarny z czerwonym paskiem(chyba), interesuje Cię ten drugi przewód, taki sam kolor musisz znaleźć we wtyczce na słupku i dalej szukać gdzie idzie. Sprawdź też, czy na wtyczce na tym przewodzie jest + , a i posprawdzaj żarówki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obstawiam, że jeszcze nie działa Ci brzęczyk od świateł i oświetlenie wnętrza po otwarciuu drzwi

 

Brzęczyk działa ale z oświetleniem jest coś nie tak:P

 

---------- Post added at 21:56 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

 

Nie działają neony, bo pewnie podpięte pod lampkę na dole drzwi kierowcy

 

Z tego co patrzyłem to kabel idzie do drzwi, ale światełko drzwi działa...... tak więc jaki jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skąd idzie zasilanie do lampek, w sensie czy idzie przez moduł komfortu czy nie.

Na dzień dobry sprawdź wszystkie bezpieczniki, jutro będę rozbierał 3B ale chyba nie ma lampek w drzwiach to nie sprawdzę, w swoim w przyszłym tygodniu będę puszczał wiązkę do poziomowania xenonów, to i tak będę miał rozbebeszone to sprawdzę, ale to dopiero w przyszłym tygodniu.

Jak masz trochę samozaparcia to zdejmij ten plastik na słupku obok rączki od otwierania maski, dostaniesz się do kostek z których wychodzą przewody do drzwi, w drzwiach wyjmij lampkę na dole (nie trzeba zdejmować boczku) tam masz 2 przewody przy niej, bodajże brązowy z czarnym paskiem i czarny z czerwonym paskiem(chyba), interesuje Cię ten drugi przewód, taki sam kolor musisz znaleźć we wtyczce na słupku i dalej szukać gdzie idzie. Sprawdź też, czy na wtyczce na tym przewodzie jest + , a i posprawdzaj żarówki

 

Dzięki wielkie spróbuje posprawdzać, nie dawno wróciłem i patrze lampka pali się od strony pasażera to a co się nie paliła, zamknąłem drzwi chciałem otworzyć ponownie i znów się nie pali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co patrzyłem to kabel idzie do drzwi, ale światełko drzwi działa...... tak więc jaki jest problem?

 

Co do zamka,to tak jak Sławek wspomniał zimne luty posprawdzaj.Samą wkładkę też skoro działa tak jak działa ;) Jeżeli chodzi o neony-nie ma czasem jakiegoś dodatkowego bezpiecznika?Sprawdź jeszcze dokładnie czy napewno ten kabel idzie do drzwi...Jeżeli chcesz to daj na nie stały plus,a masę po otwarciu drzwi znajdziesz obok nogi,tam gdzie jest podstopnica.Ściągnij ten boczek,pomierz i podpinaj ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności