Skocz do zawartości
kac222

silnik 1.8 turbo po awarii(fotki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o info.Znalazłem silnik w atrakcyjnej cenie,dzwoniłem do sprzedającego i mówił,że silnik pochodzi z auta powypadkowego,ale jest w 100% sprawny,ma 150 koni ale oznaczenie ADR,czy to możliwe?Proszę o informację czy warto brać ten silnik czy może szukać czegoś innego.(potrzebuję AEB)

 

http://moto.allegro.pl/item805721721_audi_a4_silnik_bez_osprzetu_1_8_turbo_20v_150km.html

Edytowane przez kac222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adr to wolnossacy silniczek bez turbiny 125 koni wiec pan sprzedajacy nie ma pojecia co sprzedaje.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem,chodzi mi o ten silnik z linka powyżej,może ktoś wie jakie ma oznaczenie?

Bo widzę,że ma inną pokrywę zaworów,niż AEB i nie jestem pewien czy mi podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UU Ciekawe co będzie warty silnik za takie pieniądze;) , żydzę powodzenia;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby fotka była ostrzejsza, to by dało radę odczytać oznaczenie silnika. A tak - można tylko powiedzieć, że to "jakiś" 1.8T, w każdym razie nie APU/AWT, bo cewki nie takie ;) Najprawdopodobniej AEB lub ANP ->w tym temacie było info, że pokrywy różniły się nawet ze względu na rocznik.

 

BTW. na aukcji facet pisze, że sprzedaje silnik od A4, a na zdjęciach jest pokrywa od VW. Może warto poszukać gdzie indziej, bo wciśniesz "kup teraz", a facet faktycznie będzie Ci chciał wcisnąć ADRa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za info,szukam innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,wszystkich.Silnik wymieniony,jak na razie bez problemów.Poniżej fotki jak wyglądał stary silnik....

4f72ec7205d9c4bfm.jpg

 

3b345c8d52722161m.jpg

 

81b669332050982dm.jpg

 

f418319becdce8eem.jpg

 

56ba9f2f73fa57c8m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej lałeś jak można to coś tak nazwać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej silnik sie wysrał bo miał juz dość kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o olej to lałem 10W60,wymieniany co 10 000 km,a przebieg to 150 000 km,jak samochód kupowałem 3 lata temu to miał 90 000 km przebiegu,kupowałem go w Niemczech od właściciela,przebieg sprawdzałem w serwisie,ale poprzedni właściciel nie dbał o olej,bo przy 70 000 km wymieniona była turbina,mam całą historię serwisową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś niemiec miał passataTDI w ogłoszeniu że przejechane 140 t.km i że na oleju ma 60 t.km to wyobraźcie sobie jaki debil bo nie miał się czym chwalić chyba swoją głupotą . Kto jeździ tyle na oleju , może lepiej wcale nie wymieniać to zrobi się wazelina i silnik do wymiany ;) . W ten sposób to nie będzie oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozbieralem silnik AFN mial okolo 400tys,ale czegos takiego to tam nie bylo.Ten olej to chyba selektol,bo on cos takiego zostawial w silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Co szajsowaty olej potrafi zrobić z silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zaskoczony jak rozebrałem ten silnik,bo wiedziałem,że będzie syf,ale nie aż taki.Panewki na jednym korbowodzie znikły,zostały zmielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trup.. do oleju chyba dostał się płyn, albo paliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dostało,do końca wszystko było ok.Podczas jazdy zaświecił się olej,silnik zgasł i tyle.Jak przyciągnąłem go do domu to płyn i olej były na właściwym poziomie.Jak rozebrałem silnik to 3 korbowód był urwany,a pierwszy odkręciłem palcami.

Myślę,że dobry fachowiec jeszcze naprawi ten silnik.:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yślę,że dobry fachowiec jeszcze naprawi ten silnik.

Wątpię aby ktokolwiek wziął się za robotę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wątpię aby ktokolwiek wziął się za robotę tego.

tzn. rozebrać i porządnie umyć w benzynie, wymienić panewki i pierścienie? ;) O wykonalne, ale raczej nie "dla kogoś", a bardziej "dla siebie" i to pod warunkiem, że silnik był dany za free...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

A dziurkę w bloku zaślepimy poksylina.

Edytowane przez marewel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no to się złomiarz ucieszy :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności