Skocz do zawartości
nwa

brak mozliwosci otworzenia samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na poczatek chcialem sie przywitac z wszystkimi Forumowiczami. Jestem uzytkownikiem passata z 94 r. (przejsciowka sedan)

 

W miniona niedziele ostatni raz jezdzilem samochodem. Dzis chcialem wyjechac na miasto, ale nic z tego nie wyszlo. Okazalo sie, ze cos sie zepsulo. Nie potrafie do konca powiedziec co. Samochod stoi caly czas na dworze i nie bylo problemow z otwieraniem i zamykaniem samochodu pilotem, az do dzisiaj.

 

Przy probie otworzenia drzwi za pomoca pilota centralny zamek wcale nie reaguje. Sprawdzalem zapasowym pilotem, takze nie dziala. Gdy wkladam kluczyk do zamka drzwi od strony pasazera nie moge do przekrecic ani w prawo ani w lewo. Od stron kierowcy moge wlozyc kluczyk w zamek moge nim przekrecic w lewo i prawo, wtedy trzpien sluzacy do zamykania i otwierania drzwi od srodka podnosi sie, ale pomimo prob naciskania klamki i ciagniecia drzwi do siebie nie moge ich otworzyc. Podejrzewam, ze zepsul sie zamek w tych drzwiach od strony kierowcy. Bez problemu moge otworzyc kluczykiem i zamknac bagaznik.

 

Zauwazylem takze, ze nie miga dioda mowiaca o tym czy autoalarm jest wlaczony lub wylaczony. Tak sie zastanawiam czy nie padl akumulator przez ostatnie 2 dni :confused::confused::confused:

 

Czy moze ktos spotkal sie z tego typu sytuacja? Trudno mi jest okreslic co sie zepsulo. Czy padl akumulator, jakis czujnik centralnego zamka, centrlany zamek czy moze cos innego.

 

Jaki proponujecie plan postepowania? Tak czy tak musze najpierw otworzyc drzwi aby dostac sie do samochodu.) Mam zamiar zadzwonic po goscia, ktory zajmuje sie otwieraniem samochodow ale poczekam jeszcze na Wasze wypowiedzi.

 

Dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj moze wpuscic WD-40 do zamka od strony pasazera moze to pomoze w ich otworzeniu. To tyle co mi przychodzi na mysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak po pierwsze to nalezy co jakiś czas uzywać zamka w dzwiach bo wtedy sa właśnie takie sytuacje ja zrobił bym tak jesli masz prostownik to w pompie masz jedną kostke a pompa znajduje sie po prawej stronie w bagazniku w kostce sza dwa grubsze przewody jeden czerwono chyba biały albo cały czerwony to + drugi brązowy-masa obierz delikatnie te dwa przewody i podłącz do nich prostownik pompa dostanie zasilanie . Bedzie ci potrzebny jeszcze próbnik którego zabke musisz podłączyć do masy a próbnikiem dotykaj pozostałe przewody w kostce napewno nic nie popsujesz a pompa powinna sie otworzy jeśli by nie zadziałało to sprawdz plusem czyli zabka do plusa i jak wyzej musi sie otworzyć . Wcześniej wypadało by sprawdzić próbnikiem czy pompa ma zasilanie bo moze faktycznie aku nie paadło.jesli zasilanie jest to sprawdzaj tylko tym próbnikiem jesli sie pojarała elektryka to do pompy wchodzi jeden wezyk mozna w niego pompka wcisnać troche cisnienia to moze zamki pujda w góre. No wiec to tak na szybko mam nadzieje ze pomogłem.

Pozdrawiam

Edytowane przez god

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kluczyka nie otwierasz bo może ktoś to rozbroił - celowo.

Jeśli możesz dostać się do bagażnika, to po prawej stronie masz pompkę centralnego - podaj na nią zasilanie, albo dmuchnij w wężyk (zamki sterowane pneumatycznie) - to jedyne co przychodzi mi na myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największe cuda dzieją się, gdy jest rozładowany akumulator. Jak mozesz wleźć przez bagażnik, to pewnie możesz też otworzyć samochód od środka i maskę również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w sedanie nie da się wejść przez bagażnik, bo siedzenia chyba są blokowane w kabinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sedanie pompka jest pod tapicerka z prawej strony zdemontuj serce centralnego i otwórz mechanicznie zamek bo kiedy jest cental to bedzie ci domykał takie zabezpieczenie anty kradziezowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za wskazowki :)

 

god: Trzeba bylo dokladnie zrobic to co opisales. Bylo troche zabawy z kabelkami. Okazalo sie, ze padniety akumulator byl przyczyna calego problemu. Wlasnie sie laduje.

 

Prawdopodobnie bede tez mial do wymiany zamek w przednich drzwiach od strony kierowcy.

Edytowane przez nwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności