Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy LN5Y występuję w Passatach B4 bądź B5 ?

Tak.

do którego roku ?

Do 1999-go.

jest więcej niż jeden odcień tak jak w Golfach ?

A o co chodzi bo chyba nie kumam?? Jeden kod lakieru, jeden odcień. Inny odcień, równa się innym kodem koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden kod lakieru, jeden odcień.
noo niekoniecznie, miałem taką sytuację z LC5P że z ori lakier na części z auta z Wolfsburga różnił się od ori lakieru takiej samej części z auta wyprodukowanego w Emden. Oba z ciekawości przeptarzyłem czujnikiem lakieru, i oba miały ori lakier. Nie szło tego dopolerować w żaden sposób, ani mleczkami, ani tempami, ani nawet matowiąc i polerując maszynowo z G3. Więc nie ma mowy o tym że jeden bardziej wyblakł, bo oba polerowałem jednakowo.

Po zasięgnięciu opinii w mieszalni dowiedziałem się że ten sam lakier może różnić się ilością elementu metalizującego i delikatnie intensywnością w zależności od roku i miejsca produkcji, mieli to jakoś zaznaczone.

Dlatego pytam czy ktoś wie w ilu odcieniach i wariantach jest LN5Y, zanim wybiorę się domieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zasięgnięciu opinii w mieszalni dowiedziałem się że ten sam lakier może różnić się ilością elementu metalizującego i delikatnie intensywnością w zależności od roku i miejsca produkcji, mieli to jakoś zaznaczone.

:hmm Bardziej obstawiłbym ze tutaj zawiódł czynnik ludzki, tzn. inaczej wyregulowany automat lakierniczy, albo źle wymieszana farba przed lakierowaniem. Ale może się mylę, nie wiem nie siedzę w tej branży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gufi-private

szukam czesci pod kolor czy moze mi ktos powiedziec co to za nr lakieru

kolor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam czesci pod kolor czy moze mi ktos powiedziec co to za nr lakieru

Ze zdjęcia dobrać kolor to wróżenie z fusów (różne karty graficzne, moitory etc.)...

nie ma wlepki? W żadnym z miejsc, w których powinna być?

To podaj VIN (może być na PW) - się dobierze.

Ew w TYM wątku dostaniesz pełną informacje o wyposażeniu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja siedze w tym dobieraniu lakierow i od kuchni wam opisze jak to wyglada.aby dobrac lakier potrzebne sa dwie rzeczy numer lakieru i stary element podlug ktorego dobiera sie odcien.na podstawie numeru koloru odszukuje sobie wzorniki tegoz odcienia tzw edycje.w zaleznosci od koloru jest ich ok 3 do 5.jeden z tych wzornikow jest podstawa.ale wiadomo auto dziesiecioletnie lub tez wczesniej lakierowane niebedzie mialo odcienia pasujacego do wzornika podstawowego.wtedy przychodza nam z pomoca pozostale edycje ktore delikatnie odbiegaja od siebie odcieniem iloscia perly i tak dalej i tak dalej.na podstawie tych pozostalych edycji dopasowuje sie lakier.dobor lakieru na podstawie samego numeru bez porownania wizualnego starego elementu ze wzornikiem zadko konczy sie powodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy taki kod lakieru lc5f niebiesko szary islandzi moze sie miedzy soba roznic ja mam odcien ciemniejszy a dzisiaj widzialem na parkingi jasniejszy odemnie ale mial ciemny srodek a ja mam jasny popielaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy taki kod lakieru lc5f niebiesko szary islandzi moze sie miedzy soba roznic

:nie jeden kod koloru jeden odcień. Ty masz grafit niebieski efekt perłowy, a mogłeś widzieć niebieski cobalt efekt perłowy, kody kolorów są niemal identyczne więc i kolor może być podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a mianowicie czy ktoś z posiadaczy 3BG posiada lakier LC9Z?gdyż ja mam taki na swoim 3B a planuję zmianę klapy na 3BG i chciałbym znaleźć taką w tym samym lakierze bez malowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko a mianowicie czy ktoś z posiadaczy 3BG posiada lakier LC9Z?gdyż ja mam taki na swoim 3B a planuję zmianę klapy na 3BG i chciałbym znaleźć taką w tym samym lakierze bez malowania.

Ten lakier występował w 3B jak i w 3BG, tak więc powinieneś znaleźć taką klapę z 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stronę wylukałem w poszukiwaniu koloru na jaki chcę malnąć swojego białaska tylko za cholerę nie wiem jaki to symbol, może ktoś mi podpowie

kolega pisał w poście (#142)

 

Tez chciałbym wiedzieć jaki ten kolor ma kod lakieru czy może ktoś z forum ma chociaż podobny najlepiej perła jeśli występowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolega pisał w poście (#142)

 

Tez chciałbym wiedzieć jaki ten kolor ma kod lakieru czy może ktoś z forum ma chociaż podobny najlepiej perła jeśli występowały?

 

Post 148?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mianowicie chce poprawic kilka elementow karoserii i potrzebuje kod lakieru ale nie moge go odczytac bo naklejka na ktorym jest zapisany jest zadrapana dokladnie na kodzie.Moj passacik B2 jest w kolorze takim jak na likach: http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=373033a219a0d5db

http://www.felgi.pl/lista/250,7180,71,1980/felgi_aluminiowe_do_vw_passat_1_6__b2_.htmlx

Prosze o pomoc moze ktos ma takiego pasata i zna kod lakieru.moge ewentualnie wrzucic zdjecia mojego passata ale modle i kolor jest ten sam co w linku z passatem b2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze o pomoc moze ktos ma takiego pasata i zna kod lakieru.moge ewentualnie wrzucic zdjecia mojego passata ale modle i kolor jest ten sam co w linku z passatem b2

Podaj numer VIN, może się uda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wvwzzz32zde035830

No niestety, po VIN-ie wyszło że powinieneś mieć białe autko. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh... Moze jednak ktos ma VW w kolorze złoty-metlik(prawdopodobnie) tak jak ja i zna kod lakieru przeczyta, pomoze ;)

Edytowane przez accchtung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety, po VIN-ie wyszło że powinieneś mieć białe autko. :(

a po numerze VIN sprawdza sie kod czy nazwe lakieru,ja poszperalem w sieci i mozliwe ze kolor mojego passata to Stormbeige - LA1W.Skoro Ci bialy wszedl to byl inny kod,tak?Jak uwazacie,moze ktos ma taki kolor jak ja złoty-metalik czy to bedzie ten kolor: Stormbeige - LA1W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro jadę oglądać klapę do mojego vw mam kod lakieru LN5Y I tu jest pytanie czy gdzieś na klapie tylnej varianta jest kod lakieru napisany ? np od środka ? Wiem ze może się różnić Ale chciałbym być pewny a oczka to każdy ma inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jutro jadę oglądać klapę do mojego vw mam kod lakieru LN5Y I tu jest pytanie czy gdzieś na klapie tylnej varianta jest kod lakieru napisany ? np od środka ? Wiem ze może się różnić Ale chciałbym być pewny a oczka to każdy ma inny...

Kod lakieru masz na wlepie obok koła zapasowego-stamtąd odczytaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności