Skocz do zawartości
turbobenzin

Wymiana sterownika air bag 8D0 959 655 C

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przeszło rok temu odpalałem auto dużym prostownikiem na rozruchu no i... padła sterownik air bag. Vag pokazuje błąd brak styku z masą. Błędu nie da rady skasowac, zakupiłem nowy sterownik 8D0 959 655 C na 4*pp i mam parę pytań związanych z wymianą. Wiem że należy odłączyc aku i ponoc zewrzec przewody zasilające od aku plus z miniusem na jakiś czas ale nie wiem jaki. Po jakim czasie od zamontowania "nowego" sterownika mogę podłączyc zasilenie, czy jest jakiś określony czas zwłoki ( zejście napięcia z kondensatorów?)

No i tu najgorsze czy ten moduł trzeba ponownie programowac, jeśli tak to jak bo nie wiem i jestem zielony. Proszę o fachową poradę, dzięki i pozdrawaim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio wymieniałem sterownik airbaga w związku z tym że mi poduchy wystrzeliły podczas stłuczki. Odłączyłem tylko aku. odkręciłem sensor założyłem nowy podłączyłem aku. i wszystko grało kontrolko od poduszek znikła. Nie czekałem na jakiś zanik napięcia ani nie zwierałem kabli aku. więc chyba nie trzeba tego robić :D Tylko musisz pamiętać żeby wymienić sensor na identyczny jaki masz. Musi być ten sam numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki mam nadzieję że się uda, jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania to bardzo chętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega "wyżej" ma rację co do tego że niezależnie od czasu można podłączyć sterownik ale nie zgodziłbym się do do tych numerów. W swoim aucie wymieniałem sterownik i wsadziłem z zupełnie innnymi numerami jak był poprzednio (warunek jest jeden - sterownik bedzie na dokładnie taką ilość poduszek jak masz w samochodzie). Wyprowadzenia PIN są chyba takie same we wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie niestety trzeba kodować sterownik gdyż ten jest goły. Najprawdopodobniej został wyczyszczony przez sprzedającego lub czyści się automatycznie podczas demontażu. Czy ktoś mógłby mi pomóc, jak to się robi w zakodowaniu tego niemieckiego badziewia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie bledy wyrzuca sensor? Kodowanie nigdy nie znika podczas wymontowania sensora, jedyne co to sensor mogl byc zakodowany na inna konfiguracje poduszek/napinaczy. Jesli bledy pochodza od sensorow bocznych to niestety albo wymiana na orygnalny sensor - wspolpracujacy z bocznymi, lub wymiana bocznych sensorow - wspolpracujacych z glownym.

 

Narazie podaj bledy jakie wyrzuca sensor po zamontowaniu. Sensor mozesz wymienić nawet podczas wylaczonego zaplonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vag wyrzuca błąd nr 01044 czyli Sterownik nieprawidłowo kodowany. I co dalej z tym zrobic ? Czy za pomocą VAG COM Release409-1 będzie możliwe zakodowanie powyższego modułu, no i jak to zrobic? Dodam że moduł został wymieniony na identyczny.

Edytowane przez turbobenzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odczytać ze starego i wklepac do nowego... Polecenie Recode/Kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale stary sterownik jest uszkodzony i nie da rady z niego nic odczytać. Czy ktoś ma jakieś sugestje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie coś:

 

J234 kodowanie:

00?0x: boczne poduszki powietrzne

0 = boczne poduszki powietrzne nie zainstalowano

1 = boczne poduszki powietrzne z przodu zainstalowano

 

00x0?: napinacze pasów bezpieczeństwa z tyłu

2 = brak napinaczy pasów z tyłu

4 = 2 napinacze pasów z tyłu zamontowano

6 = 3 napinacze pasów z tyłu zamontowano

 

Odpowiednią cyfrę wpisujesz w miejsce pytajnika[?]

Tyle że nie wiem czy to dotyczy Twojego sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pod czepie się pod temat, Ja u siebie mam błąd 65535 - control

module error, Czy Vagiem 908 da się jakoś to przekodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, pod czepie się pod temat, Ja u siebie mam błąd 65535 - control

module error, Czy Vagiem 908 da się jakoś to przekodować?

 

Możesz kolego sterownik na śmietnik wyrzucić, przerabiam właśnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale trupa odkopałeś kolego, post był 23.03.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy żeby tylko odczytac numer sterownika airbag trzeba demontowac tunel środkowy czy wystarczy tylko zdemontowac ramkę climatronica i radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podpiąć kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da sie tak sprawdzic bo jest uwalony i nie ma z nim zadnego połączenia

Edytowane przez DamianC1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności