Skocz do zawartości
lechuvip

Duże spalanie 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

a na jakim kanale mam zrobic by napewno bylo widac temperature??

i zauwazylem ze komputer na piegu jalowym pokazuje mi spalanie l/100km zamiast l/h jaka moze byc przyczyna ze sie nie przelancza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepływka zaniża 10%
Marek... ja mam gorsze wskazanie przepływomierza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłącz mu akumulator [klemę - ] na 2 godz, niech się komp zresetuje i przejdzie na ustawienie fabryczne. Porównaj komunikaty. Mój pasek zawsze jest na rozłączonym aku gdy nie jeździ,

dla lepszej sprawności akumulatora.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjolem klemy ale to nic nie dalo nadal sie nie przelancza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim udałbym się do serwisu to zrobiłbym tak:

* zmiana stacji paliw [może być chrzczone] po wyjeżdżeniu obecnego paliwa

*dolać paliwa do pełna, przejechać 100k, zatankować znów do pełna i będzie wiadomo ile pali [lub obliczyć w przypadku przejechania innej ilości km]

* do paliwa dolać dodatek czyszczący układ paliwowy, w tym wtryski

* wymiana świec

* wymiana filtra powietrza

Jeśli nie pomoże - serwis.

Mój ma spalanie: w mieście 10L, poza 8,5 do 120kh, na autostradzie 13,7 przy 180kh

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ma spalanie: w mieście 10L, poza 8,5 do 120kh, na autostradzie 13,7 przy 180kh

 

10 L na 100 km w mieście to chyba bez korków i nie jak wawa albo jak przez 40 km pchasz albo jeździsz jak emeryt. Ja jezdze spokojnie i od momentu jak kupiłem 12 L, brak problemów jak narazie u mnie i jakoś mi się nie chce wierzyć. a po trasie jak ostro cisne 9 - 10 L

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudek, no ja tez ze zdziwieniem patrze na wyniki innych kierowcow.

Mi w miescie pali 12-13 litrow. Wiaadomo, jak nie ma krokow, czy mam zielone, to moge zejsc do 10,5l, ale to tylko w nocy:)

Trasa - samochod niezaladowany i jazda eko, to nawet 7,5, ale z rodzinka zaladowany jak gnam 120 to 8,5. 150kmh - 9,5, 180kmh- 12,5l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 L na 100 km w mieście to chyba bez korków i nie jak wawa albo jak przez 40 km pchasz albo jeździsz jak emeryt. Ja jezdze spokojnie i od momentu jak kupiłem 12 L, brak problemów jak narazie u mnie i jakoś mi się nie chce wierzyć. a po trasie jak ostro cisne 9 - 10 L

Pozdro

Dodam, że na trasie Piotrków - Wrocław przy 100kh wyszło 6,7/100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, kolejny post z cyklu "mi pali tyle" nagradzany będzie ostrzeżeniem.

 

Autor tematu ma konkretny problem - nie licytujmy się. Do dziś autor nie pokazał tego, o co go poproszono (diagnoza termostatu i czujnika temperatury), więc nie wróżmy z fusów co mu dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam passacika B5 z silnikiem 1.8T AEB kupilem go niedawno i nie wiem co moze byc bo komputer pokazuje mi duze spalanie na postoje pokazuje mi nie mniej niz 15l/100km to owiele za duzo chyba po zalaniu 15l bezyny i przejechaniu 25km srenia pokazalo mi 33.5l moze mi ktos powiedziec co jest nie tak?? czy to normalne ??
Problem rozwiazany?

 

Kupilem passata 1.8T AWT tiptronic. Pierwsze jazdy po szczcienie i spalanie jest na poziomie 15l. Noga lekka. Zero bledow na VAGu. Wymienilem teromostat, bo temp silnika byla na poziomie 81-83C, teraz 90-93C. Spalanie bez zmian.

Jedynie po zakupie w trasie powrotnej ponad 600km autostradami (tempomat na 120km/h) wyszlo wg. kompa 7.8l.

 

Skoro VAG nic nie pokazuje to nie wiem gdzie szukac dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to normalna spalanie w koncu to tez tiptronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę sie pod ten temat.

Mam problem ze swoim passatem B5 98r 1.9TDi AFN

Od pewnego czasu zaczął mi więcej palić, na trasie wychodzi mi ok 6.4l a w mieście (które w sumie można nazwać trybem mieszanym bo mieszkam w małej mieścinie w której nie ma korków i są tylko dwa skrzyżowania ze światłami a głównie poruszam sie pomiędzy okolicznymi miejscowościami) pali mi ok 8l/100km, problem w tym, że na komputerze wyświetla mi o wiele mniejsze wartości odpowiedznio 5.4 i 6.8 l/100 km kilka razy juz kasowałem odczyt MFA żeby to sprawdzic i dalej to samo.

W czym moze leżeć problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jest to normalna spalanie w koncu to tez tiptronic.

Bylyby normalne, gdyby inni posiadacze takiej konfiguracji nie pisali, ze im pali 12-13l.

Dane mowia o 11.6l w miescie, wiec 13l w praktyce rozumiem.

Mam problem ze swoim passatem B5 98r 1.9TDi AFN

Od pewnego czasu zaczął mi więcej palić, na trasie wychodzi mi ok 6.4l a w mieście (które w sumie można nazwać trybem mieszanym bo mieszkam w małej mieścinie w której nie ma korków i są tylko dwa skrzyżowania ze światłami a głównie poruszam sie pomiędzy okolicznymi miejscowościami) pali mi ok 8l/100km, problem w tym, że na komputerze wyświetla mi o wiele mniejsze wartości odpowiedznio 5.4 i 6.8 l/100 km kilka razy juz kasowałem odczyt MFA żeby to sprawdzic i dalej to samo.

W czym moze leżeć problem ?

Termostat, czujnik temp na poczatek do sprawdzenia.

MOze ktores kolo hamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podepnę sie pod ten temat.

Mam problem ze swoim passatem B5 98r 1.9TDi AFN

Toś się wstrzelił w temat dla diesla ;)

Bylyby normalne, gdyby inni posiadacze takiej konfiguracji nie pisali, ze im pali 12-13l.

Dane mowia o 11.6l w miescie, wiec 13l w praktyce rozumiem.

Mariusz, a co Twój komp pokazuje na jałowym i jak depczesz jakie wartości pokazuje spalanie chwilowe?? Swoje dane bierzesz z kompa czy go sprawdzałeś tankując kilka razy do pełna?? Ze mną za dużo nie porównamy bo ja na LPG jeżdżę, ale z drugiej strony to więcej jak 13 gazu na mieście nie weźmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mariusz, a co Twój komp pokazuje na jałowym i jak depczesz jakie wartości pokazuje spalanie chwilowe?? Swoje dane bierzesz z kompa czy go sprawdzałeś tankując kilka razy do pełna?? Ze mną za dużo nie porównamy bo ja na LPG jeżdżę, ale z drugiej strony to więcej jak 13 gazu na mieście nie weźmie.
Ale ty masz manuala?

 

Na razie dane z kompa, bo auto mam dopiero poltora tygodnia.

Pierwszy miarodajny test z baku zrobie dopiero za miesiac, bo we wtorek niestety wyjezdzam na 3tyg i auto zostawiam w pracy.

 

Jak odpale na zimnym to chwilowe spalanie na jalowym jest ok 4l. Jak silnik sie rozgrzeje to spada do 1.0-1.1l przy wlaczonych swiatlach. Czasami spadnie do 0.9l.

 

Pare razy zaniepokoil mnie ciezkim odpalaniem na zimno. Myslalem, ze to wina tego, ze w baku zostalo paliwka na 30km ;). Ale dzisiaj odpalil normalnie. Po ok 2km wskazowka dobila do 90C, a faktycznie wg panelu klimy bylo 78C. Po kolejnych ok 1-1.5km mialem 90C na panelu klimy.

Przez ok pierwsza minute silnik zagrzal sie z 15C do prawie 40C, jadac predkoscia patrolowa z parkingu do bramy wyjazdowej w pracy - ok 100m. Pozniej ta temp. rosla juz wolniej.

Termostat swiezo wymieniony.

 

 

Jak delikatnie przyspieszam na 1biegu to chwilowe spalanie pokazuje ok 50l. Jak daje w palnik to chyba 70l, ale nie pamietam dokladnie. Dopiero na 3 biegi pokazuje ok 20-30l podczas normalengo przyspieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ty masz manuala?

Tak manual i sedan to chyba troszkę lżejszy od varianta.

Jak odpale na zimnym to chwilowe spalanie na jalowym jest ok 4l.

Na to nie patrz bo na ssaniu to różnie jest zazwyczaj sporo ;)

Jak silnik sie rozgrzeje to spada do 1.0-1.1l przy wlaczonych swiatlach. Czasami spadnie do 0.9l.

I to jest właśnie za dużo spalanie na jałowym powinno wskazywać 0.7-0.9 z przewagą na 0.8l/h

Jak delikatnie przyspieszam na 1biegu to chwilowe spalanie pokazuje ok 50l. Jak daje w palnik to chyba 70l, ale nie pamietam dokladnie. Dopiero na 3 biegi pokazuje ok 20-30l podczas normalnego przyspieszania.

I tu jest też trochę za dużo. U mnie nigdy nie było takiego spalania na kompie do pewnego momentu. Pewnego razu zacząłem odczuwać, że auto straciło na mocy i spalanie pokazywane przez komputer pokładowy było sporo wyższe niż wcześniej, dokładnie takie jak teraz u Ciebie. Sprawdziłem wszystko co możliwe, porobiłem wszelkie logi i nic brak błędów brak jakichkolwiek przyczyn. W ostatnim czasie byłem trochę na wyjazdach i auto stało miesiąc nie jeżdżone. Teraz o dziwo wróciła moc i spalanie się w miarę ustabilizowało, ale też jeszcze nie do końca bo pomimo, że na jałowym pokazuje 0.8l/h to przy przyśpieszaniu wskakuje jeszcze czasami dość wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu jest też trochę za dużo. U mnie nigdy nie było takiego spalania na kompie do pewnego momentu. Pewnego razu zacząłem odczuwać, że auto straciło na mocy i spalanie pokazywane przez komputer pokładowy było sporo wyższe niż wcześniej, dokładnie takie jak teraz u Ciebie. Sprawdziłem wszystko co możliwe, porobiłem wszelkie logi i nic brak błędów brak jakichkolwiek przyczyn. W ostatnim czasie byłem trochę na wyjazdach i auto stało miesiąc nie jeżdżone. Teraz o dziwo wróciła moc i spalanie się w miarę ustabilizowało, ale też jeszcze nie do końca bo pomimo, że na jałowym pokazuje 0.8l/h to przy przyśpieszaniu wskakuje jeszcze czasami dość wysoko.
W TDI PD mniej wiecej wiem jak obnizyc spalanie na jalowym i ogolne, ale w 1.8T nie mam pojecia.

 

Za miesiac pojade do mechanika od VAGa na wymiane oleju w skrzyni, to moze cos zaradzi.

 

Wczoraj czasami pojawiala sie na jalowym wartosc 0.9L bez wlaczonych swiatel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj czasami pojawiala sie na jalowym wartosc 0.9L bez wlaczonych swiatel.

Ja cały czas mówię o spalaniu z włączonymi światłami ;) Za spalanie przede wszystkim odpowiadają: przepływomierz i sonda lambda. Jak się coś dowiesz ciekawego to pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja cały czas mówię o spalaniu z włączonymi światłami Za spalanie przede wszystkim odpowiadają: przepływomierz i sonda lambda. Jak się coś dowiesz ciekawego to pisz

 

i przy okazji niech koledzy pokażą wartości z grupy 032 kanału silnika.

 

Do wszelkich dyskusji o spalaniu podchodzę bardzo sceptycznie i radzę robić tak samo bez konkretów - czasami ludzie piszą tutaj, że zalewają za "stówkę" i na tej podstawie wyciągają wnioski, że dużo pali, bo na komputerze jakieś kosmiczne wartości wyskakują... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominik840518

witam wszystkich potrzebowalbym pomocy . mam passata b5 1.8 T teraz mam w nim silnik AEB . auto do tej pory dysponowalo moba 193 KM. tyle bylo na hamowni. odjakiegos czasu dzieja mi sie cuda na hamowni pokazuje 136 KM. sprawdzilem komputer jest ok- program tez. turbina zostala zregenerowana . wymienilem wezyki zaworki i nadal maksymalne doladowanie turbiny to 0.45bara . wczesniej ladowala mi nawet 1.3 bara bez problemu . nie wiemco moze byc prosze ojakies podpowiedz . zakupilem i zalozylem nowy intercooler . jestem z lodzi . pozdrawiaqm i dziekuje zajakiekolwiek sugestie i wiadomosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności