Skocz do zawartości
lechuvip

Duże spalanie 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wychodzi 13/100 w mieście a komputer pokazuje 35/100 jak to skorygować ?
Manual?

 

---------- Dodano o 15:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:12 ----------

 

ak samo gdy dojeżdżam do świateł to pokazuje 6/100km, 12/100km, 4/100km. Czy to jest normalne?
TTTM ;)

Czym to jest podyktowane to nie mam pojecia, ale jest to normalny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy uruchamiam samochód po nocy to spalanie na MFA pokazuje 60/100km, czasami 40/100km,

Trochę to dziwne. Na biegu jałowym powinno pokazywać w l/h, a w czasie jazdy pod obciążeniem l/km. No chyba, że w starszych modelach nie było l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
starszych modelach nie było l/h.
Nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podebnę sie pod ten topic bo nie ma sensu zakladac nowego. Czy raporty spalania np z tej strony są w miare realne: http://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/passat/b5/sedan-silnik-benzynowy-1.8-t-20v-150km-1996-2005/ Cos mi sie to wydaje mało prawdziwe. A najbardziej to roznica miedzy pb a lpg ktora wynosi ponizej 1l czyli mniej niż 10%. Wszystkie auta ktore mialem na gazie spokojnie spalały okolo 20% wiecej lpg od benzyny. Do tego jezdząc do pracy moim 1.8T (AWT) na dystansie 7km komputer pokazuje mi 11l jak jade b spokojnie i nawet okolo 13l jak lekko przycisne ale bez szarżowania. Dodam że to normalny odcinek, pare razy swiatla po drodze, ale bez korkow. A ludzie na tej stronce wypisują że ponizej 10l na mieście... tyle to mi komputer pokazuje jak lece na spokojnej trasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy raporty spalania np z tej strony są w miare realne:

Sam widzisz jakie one są realne ;)

tyle to mi komputer pokazuje jak lece na spokojnej trasie...

Komputer nie pokazuje spalania LPG tylko PB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nie idzie zrobić tak , żeby podłączyć / przeprogramować fis/instalke lpg aby pokazywał spalanie gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja pisze o spalaniu benzyny, nie gazu. Nigdy nie udało mi sie w normalnym ruchu miejskim zejsc poniżej 10l a w tych raportach ludzie podają że im tyle spala średnio...

Ile mam pali ten silnik w kombiaku w normalnym mieście bez korkow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie idzie zrobić tak , żeby podłączyć / przeprogramować fis/instalke lpg aby pokazywał spalanie gazu ?

 

Jest to możliwe przy instalacjach od np STAG 300+ trzeba odłożyć moduł do instalki ,lecz nie wiem czy tylko po to by pokazwal ile gazu zużywasz ( przypominam że te wartości z kompa są deko przekłamane ) warto inwestować ok 300zł . W instalkach STAG 4 z tego co mi wiadomo choc reki nie dam uciac można softowo już to zrobic .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie idzie zrobić tak , żeby podłączyć / przeprogramować fis/instalke lpg aby pokazywał spalanie gazu ?
Mozesz edytowac wsad pamieci licznika i ustawic sobie rzeczywiste spalanie, ale i tak trzeba sprawdzic organoleptycznie ile pali i wtedy zmienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się tak zastanawiam , bo poprzedni właściciel mówił że wskazania z kompa są od LPG bo jest coś z tym zrobione , instalka STAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale ja pisze o spalaniu benzyny, nie gazu. Nigdy nie udało mi sie w normalnym ruchu miejskim zejsc poniżej 10l a w tych raportach ludzie podają że im tyle spala średnio...

Ile mam pali ten silnik w kombiaku w normalnym mieście bez korkow ?

 

Ludzie nie liczą że po odpaleniu auta silnik pracuje na PB i do obliczen zaliczaja te km przejechane na PB ( owszem nie jest tego wiele lecz zawsze ) , a co do tego co osiągasz moim zdaniem jest to normalny wynik ten silnik normalnie jezdzac powinien brac 11-13l LPG jest to uwarunkowane korkami temp ... Na trasie do ok 120km/h 8-9L powyżej już zaczyna rosnąć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zimą ich autka pala jeszcze mniej :) bo zanim silnik zlapie odp temp to przy dobrych mrozach z 15 km mozna jechac na pb. Ja ma silnik ANB 1.8 T i pali gazu 11-13/ 100 km jak go cisne a tak srednio to ok 10 lyknie, nie ma co oszukiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie idzie zrobić tak , żeby podłączyć / przeprogramować fis/instalke lpg aby pokazywał spalanie gazu ?

Nie.

Ile mam pali ten silnik w kombiaku w normalnym mieście bez korkow ?

Spalanie LPG na poziomie 12-13l. w cyklu miejskim jest OK.

Jest to możliwe przy instalacjach od np STAG 300+ trzeba odłożyć moduł do instalki ,lecz nie wiem czy tylko po to by pokazwal ile gazu zużywasz ( przypominam że te wartości z kompa są deko przekłamane ) warto inwestować ok 300zł . W instalkach STAG 4 z tego co mi wiadomo choc reki nie dam uciac można softowo już to zrobic .

Jakieś konkrety ;)

Mozesz edytowac wsad pamieci licznika i ustawic sobie rzeczywiste spalanie, ale i tak trzeba sprawdzic organoleptycznie ile pali i wtedy zmienic.

Rozwiń swoją wypowiedź, chętnie posłucham ;)

Na trasie do ok 120km/h 8-9L powyżej już zaczyna rosnąć .

Masz na myśli jazdę na PB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy raporty spalania np z tej strony są w miare realne: http://www.autocentrum.pl/spalanie/v...0km-1996-2005/

Spalanie mozesz sprawdzic tez na motostat i spritmonitor.

 

a czy nie idzie zrobić tak , żeby podłączyć / przeprogramować fis/instalke lpg aby pokazywał spalanie gazu ?
Mozna zrobic korekte wskazan komputera, i bedzie pokazywal przyblizone spalanie LPG.

Zawsze mozesz do wyniku kompa dodac iles tam % wiecej i bedziesz mial spalanie LPG.

Tylko co tankowanie to sklad gazu moze byc rozny, a wiec i spalanie moze sie wahac i nie zawsze bedzie wynosilo tyle samo % wiecej.

Poza tym trzeba tez pamietac o konsumpcji Pb na rozruch i wstepne rozgrzanie silnika/plynu.

 

---------- Dodano o 13:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:54 ----------

 

Spalanie LPG na poziomie 12-13l. w cyklu miejskim jest OK.
Trzeba zaznaczyc, ze ten wynik jest z manualna skrzynia biegow.

 

---------- Dodano o 13:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 13:57 ----------

 

Masz na myśli jazdę na PB?
U mnie taki wynik jest na Pb ;)

Ale w tiptronicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna zrobic korekte wskazan komputera, i bedzie pokazywal przyblizone spalanie LPG.

Więc słucham jak?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karol wiesz o co chodzi, wiec nie zgrywaj ...

Szczerze to pierwszy raz to widzę. Sprawdzałeś to bo o ile pamiętam to u mnie na kanale 03 nic nie ma, ale dla pewności sprawdzę to za jakiś czas jak wrócę do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to pierwszy raz to widzę. Sprawdzałeś to bo o ile pamiętam to u mnie na kanale 03 nic nie ma, ale dla pewności sprawdzę to za jakiś czas jak wrócę do domu.
Na forum jest temat o modyfikacjach kompa, i prawdopodobnie tez to zostalo opisane. Mozliwe ze i Viperek to przestawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dieslu można skorygować spalanie na kompie, ale w benzynce pierwsze słyszę dlatego interesują mnie konkrety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dieslu można skorygować spalanie na kompie, ale w benzynce pierwsze słyszę dlatego interesują mnie konkrety.
Hmmm, nie zauwazylem aby było rozróżnienie na rodzaj paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności