Skocz do zawartości
lechuvip

Duże spalanie 1.8T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na trasie Łódź - Londyn 5 osob i full kufer (jak mowie full to full)

e660a45474cd8762m.jpg

 

przy 115-120Km/h na tempomacie gazu 13 (czasami się przycisnęło wyprzedając pod te 140 lub 180 tak dla zabawy ale średnio 115 i czasami klimka.)

 

 

P.S

Chip za ile zrobiles lutowana pamięc itd.? na 180koni? czy 194? też myślałem o chipie jak padnie mi turbo, wtedy k0s3 wtryski 380cc TIP z nierdzewki i tak miał bym bezpieczne 180-190koni i około 280 momentu tylko gaz zestroić będzie trudno. by palilo wszystko powiedzmy bp 10/15 i gaz 12/16 trasa/miasto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy 115-120Km/h na tempomacie gazu 13 (czasami się przycisnęło wyprzedając pod te 140 lub 180 tak dla zabawy ale średnio 115 i czasami klimka.)
Manual czy automat tak jak u mnie?

 

Co do chipa to odsylam do jego tworcy gregor10 ;), on zna wszystkie jego szczegoly w moim aucie.

Byl robiony pod moje ECU, zaden gotowiec. Roznice czuc przy wyprzedzaniu, bo do setki to zeszlo ponad 1sek, ale tego sie nie czuje.

 

Grzesiek po dokladnej komputerowej diagnostyce silnika na Pb, stwierdzil ze jest w nim duzy potencjal, ale ze wzgledu na automat nie mozna szalec i jest troche slabiej wzmocniony niz w manualu. Sam silnik lekko ponad 190PS by wyplul.

Chip byl robiony pod zasilanie na LPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja manual, też nie mam zamiaru szaleć z mocą ale wiadomo apetyt rośnie w miarę.... u mnie sprzęgło 200 kucy podobno nie lubi tzn jak się jeździ z głową to do 300 bez problemu nawet 500 kucy poszlo ale pare startów z pod świateł i dwumasa sprzęgło i przeguby nawet przy 300 kucach klękną szybko. Na wysokich obrotach owszem można cisnąć. Napisz mu PW czyli spalanie nie jest tragiczne po chipie :)? mi tam do tej stówki to zajmóje prawie 10sek. bo ciężkie i dodatkowe koła kręcą się :/ (zimą fajnie) ale jak bym zrównał się z seryjnym paskie 1.8t :) i miał te 8sek z kawałeczkiem :) wiadomo mówisz że później czuje się różnice to fajnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz mu PW czyli spalanie nie jest tragiczne po chipie
Zalozenie bylo takie, ze zachowujac w miare normalny styl jazdy na trasie spalanie powinno spasc, a na pewno nie wzrosnac ;)

Jesli dojde do info ile tiptronic moze wytrzymac to pojade na korekte, by dac mocniejszy program, pod warunkiem ze nie wplynie to jeszcze na spalanie.

Co do spalania, to na razie komp w miescie pokazuje pare setek mniej, ale moze to byc nie prawda, bo sie cieplej zrobilo, wiec krocej na ssaniu jedzie. Ponadto w miescie uzywam recznego sterowania skrzynia.

Spalanie na trasie to patrz posty wyzej. Ostatni wynik byl dla mnie zadowalajacy, ale jest sprzeczny z poprzednimi tankowaniami, wiec ciezko mi okreslic. Przed programem na trasie palil od 10.5 do 12l (przewaznie ponad 11l) - w zaleznosci od predkosci (110-130km/h) w wiekszosci na tempomacie (ktory zwieksza spalanie ;) ), czasami z klima.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trasie obecnie spala mi 10-11L/100km.

Do niedawna spalal 7.5-8.2 L / 100km.

 

Teraz juz przy ruszaniu wyskakuje na fisie 29L/100km, w trasie lekko gaz nadusze to chwilowe spalanie momentalnie leci w gore.

 

 

 

 

Ostatnimi czasy wymienilem przepustnice, ale po wymianie przepustnicy zrobilem kilkaset km i spalanie przez kilka dni bylo takie jak na starej przepustnicy. Pozniej kilka razy aku mi sie rozladowal i z dwa, moze trzy razy odpalalem auto na pych. Zadne inne rzeczy nie byly robione przy aucie.

Co o tym myslicie?

 

 

Jak znalezc przyczyne? Co diagnozowac? Prosze o pomoc poniewaz duzo jezdze i zalezy mi na tym by spalanie wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trasie obecnie spala mi 10-11L/100km.

Do niedawna spalal 7.5-8.2 L / 100km.

O jakim aucie piszesz, bo z postu ani sygnatury nic nie wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A watek o czym ci mowi?

 

 

 

VW Passat 1998r. 1.8T AEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A watek o czym ci mowi?
Roznie bywa z piszacymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy to normalne że mój passek jak jest zimny i zaczynam jechać pokazuje 99.9l/100 i spada potem 70l/100 i tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy to możliwe i w porządku że jak bym moim paskiem jechał codziennie po 4km do pracy i z powrotem i zrobił bym tak z 50km to spalanie by było 20/l 100km bo tak mi wychodzi. 50 km i 10l poszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i ja się dorzucę kilkoma słowami do spalania ...... 1.8t awt automat +chip

 

samo miasto - 17

sama trasa od 9,5 - 11

tryb mieszany 12-14

 

oczywiście mówię o gazie

 

po chipie auto stało bardziej cywilizowane .... lepiej się zbiera i na prawdę wyprzedzanie to teraz przyjemność...

co do samego tipa to mam wrażenie że on przy większej mocy szybciej zmienia bieg na wyższy ..."" ale sprzęgło samo za wolno się zapina""...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście mówię o gazie
A jakie masz graty wsadzone?
Witam czy to możliwe i w porządku że jak bym moim paskiem jechał codziennie po 4km do pracy i z powrotem i zrobił bym tak z 50km to spalanie by było 20/l 100km bo tak mi wychodzi. 50 km i 10l poszło.
Pewnie ze normalne. Poczekaj na zime, wtedy bedzie jeszcze gorzej.

Ktos juz tu podawal, ze w instr. audi jest mowa, aby unikac odcinkow krotszych niz 5km, bo spalanie moze wtedy wyniesc grubo ponad 20l.

1.8t awt automat +chip
Masz jakis wykres ile bylo przed i po programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed programem seria miała 155hp -235nm na pb i 150hp 210nm na gazie jak jest teraz nie wiem nie mierzyłem i chyba na razie nie będę ..... co do instalacji .... http://www.elpigaz.com/pl/wtrysk-gazu-vela-freestyle--comfortline/ ta firma + wstryski i-plus z gwarancją na 5 lat bądź 100tys km .... z certyfikatem i takie tam .... spokojnie sobie radzi i nic więcej nie trzeba .... strownik który ma "blokadę na mapę benzyny że nie powinna się rozjechać... czyli codzienna adaptacja do gazu..... podobno .... 50tys km za mną i jak na razie śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile cie taka instalacja gazowa kosztowała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak skrzynia znosi program ciekawi mnie ten temat bo sam mam tipa i awt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ile cie taka instalacja gazowa kosztowała ?

 

2800zł 2 lata temu ... ale szczerze polecam bo nie ma z nią kłopotów... a gdy minie 100tys km paska u mnie już pewnie nie będzie :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A jak skrzynia znosi program ciekawi mnie ten temat bo sam mam tipa i awt

 

bardzo dobrze tylko tak jak pisałem " czuć jakby sprzęgło za wolno się zapinało wedle mocy" fajnie już to lata ... ale wciąż mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy spalanie na poziomie 17-18L LPG (miasto) to norma dla 1.8T APU w automacie (kombi)?

Jeśli nie to co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Czy spalanie na poziomie 17-18L LPG (miasto) to norma dla 1.8T APU w automacie (kombi)?

Jeśli nie to co może być przyczyną?

 

normalne - poczekaj na zimę się zwiększy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
normalne - poczekaj na zimę się zwiększy :)

 

Dzięki.

 

Przynajmniej przestanę się stresować, że coś jest nie tak z samochodem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności