Skocz do zawartości
kamilb

Wypaliła się dziura w fotelu !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Dziś przymroziło, włączyłem podgrzewanie fotelika kierowcy, (podgrzewanie używane regularnie rano :)) ) ujechałem 500m a tutaj nagle na skrzyżowaniu dym i wypala się dziura..... :/

Ma ktoś pomysł co zrobić żeby grzało znowu? Ma ktoś pomysł jaki mógł być powód? Żaden elektryk samochodowy nie chciał się podjąć naprawy :/

przytrafiło to sie komuś kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś pomysł co zrobić żeby grzało znowu

kupić nowe maty??

Może stara się wyeksploatowała i zwarcie jakieś poszło, nie wiem, gdybam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ujechałem 500m a tutaj nagle na skrzyżowaniu dym i wypala się dziura..... :/
ooo lol

 

_pomysl

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie zawinił styk maty z kablem. To częste miejsce, gdzie dochodzi do przerwań obwodu. Nieraz właśnie tak spektakularnych jak opisane powyżej. Naprawa tego typu przypadku była opisana na forum. Poszukaj pod maty grzewcze lub grzanie foteli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki śliczne chłopaki :]

Nie wiedziałem nawet gdzie tego szukać :D

trzeba kupić maty i będzie ok,

problemem zostaje jednak ta dziurka w fotelu ;/ ehhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może kocyk elektryczny bardziej wydajny ,widziałem ostatnio na bazarku obok mnie ruscy mieli ładne kocyki ;)

NIEDROGO.

 

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:56 ----------

 

żartowałem

 

_pomysl

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomemu w pasku przytrafiło się podobnie, tylko było to zimą poszedł po auto na parking strzeżony, odpalił, włączył nawiew na szybę, grzanie fotela aby wsiąść sobie do ciepłego ;) i zaczął skrobać szyby. po udanej operacji skrobania wchodzi do auta, a tam kupa dymu i dziura wielkości 5zł w ślicznej bananowej tapicerce :eek: nie wiem ile to kosztowało, ale mate grzewczą i samą tapicerkę siedziska bez pleców kupował w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sama dziure jest rada.wpisz smart plus w googlach.sa to szybkie serwisy zajmujace sie kosmetyka samochodowa.z tego co wiem sa tylko 2 w wawie i jeden w poznaniu.tez chcialem taki otworzyc,ale za duzo swojego wkladu wymagaja.koszt zlikwidowania dziurki zalezy od wielkosci.od 70zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja odświeże temat

Byłem w VW i przypadkowo wynaleźli ,ze auto podlega akcji serwisowej (B5 FL 2002)

Co sie okazalo to wymienili mi przekaźnik ,bo są wadliwe -przepalają tapicerke i mate!

Wtedy też zauważyłem ,że u mnie było już po wypaleniu ,ktoś w niemczech załatał małą dziurke....teraz szukam maty!Może ktoś wie ,gdzie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja odświeże temat

Byłem w VW i przypadkowo wynaleźli ,ze auto podlega akcji serwisowej (B5 FL 2002)

Co sie okazalo to wymienili mi przekaźnik ,bo są wadliwe -przepalają tapicerke i mate!

Wtedy też zauważyłem ,że u mnie było już po wypaleniu ,ktoś w niemczech załatał małą dziurke....teraz szukam maty!Może ktoś wie ,gdzie szukać?

Kolego ja kupowałem nowe i oryginalne po 15 zł od polo do mojego paska i pasowały wtyczki i maty kontakt tel to 668150522 nick allegro dino124 . Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem go,nick jest ale nie ma obecnie aukcji z matą do VW...szukam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!

Od niedawna jestem posiadaczem Passata B5 fl tepicerka skórzana... Jakiś tydzień po zakupie podczas jazdy poczułem delikatne palenie na moim lewym udzie.Okazało się że mata grzejna dostała zwarcia i skóra została przepalona (niewielka dziurka). Wyobraźcie sobie ze zaczołem walkę z koncernem VW. pojechałem do najbliższego ASO spisaliśmy oświadczenie, auto zabrano na komputer odczytac błędy( brak błędów fotela) zrobiono zdjęcia i wraz z moim oświadczeniem wysłano do Niemiec. Nie mineło 2 tygodnie i mam odpowiedz:

"usterka zostanie w 100% pokryta przez VW" !!!! Instalacja , przekaźniki, pokrycie skórzane fotela, nowe wypełnienie fotela i oczywiście mata grzejna!!! Wszystko nowe , oryginalne VW i w 100 % na koszt serwisu! łącznie z wykonaniem usługi w serwisie VW. Samochód z 2003roku, ostatni serwis w Niemczech w 2007roku!! Kazano mi okazac książkę serwisową, sprawdzono przebieg czy nie był kombinowany i ot to taka niespodzianka. Serwis wycenił części wraz z robocizną na ponad 7tyś zł !!! Uważam że warto pyta i docieka swego... Mam nadzieję że swoim postem podpowiedziałem jaką należy obra drogę do ubiegania sie o swoje ;) w razie jakich kolwiek pytań chętnie podpowiem co i jak robi - 663 021 333

Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy VW i nie tylko!

Marek

w

Edytowane przez Gulasz1
dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc ja już jestem po wizycie w ASO VW w Rybniku!

Tak jak mi obiecano wymieniono następująco:

Instalacje pod fotel kierowcy, przekaźnik, przełącznik, matę grzewczą, włożono całkowicie nowe wypełnienie fotela oraz oczywiście założono nowe poszycie skórzane. Fotel jest twardy i siedzi się w nim teraz o niebo lepiej!Fotel teraz grzeje bardzo mocno i co ważne już po 20s od włączenia!Niestety przez pewien czas będzie odbiegał kolorystycznie od pozostałych foteli, ponieważ skóra z czasem robi się swiecąca (nowa jest matowa - nie wysiedziana i nie wyślizgana) Całośc przebiegła bardzo sprawnie (wymiana ok 3 godziny) i co ważne za całkowicie nowy fotel (pozostał tylko metalowy stelaż) nie zapłaciłem złamanego grosza!!!Mało tego operacja została odnotowana w książce serwisowej wraz z datą i aktualnym stanem licznika (a więc KS została odświeżona i uaktualniona) ) Na dodatek na całoś robocizny i na wszystkie wstawione części mam 24m-ce gwarancji!! Na koniec pojazd został sprawdzony Vagiem w poszukiwaniu błędów i zaproponowano mi założenie bezpłatnie oryginalnych VW-Audi ramek tablic rejestracyjnych. Jeszcze raz zachęcam klubowiczów z podobnym problemem aby starali się o dofinansowanie z VW u siebie w lokalnym ASO. Jeśli choc troszkę pomogłem Wam w opisie przebiegu operacji to bardzo się z tego cieszę! Serdecznie pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam podobny problem i autko z 2002 roku ale brak książki serwisowej i czy wiecie może jaki to przekaźnik i gdzie go zlokalizuję najwyżej sam go wymienię

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie których roczników tyczy się ta akcja serwisowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może i ja ze swoim b5 pojadę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć się nie chce.

Mam rozumieć że na podgrzewane fotele producent daję extra gwarancję w przypadku kolegi Gulasz1 nawet sięgającą 8 lat. ???? :zeco

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności