Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A więc właśnie...wynika z tego, że nie ma reguły. Może jakiś upgrade softu był o któym nie wiemy??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to w końcu jest? Czyzby w FL juz to było mozliwe?

jest możliwe :) tyle tylko że w benzynach ;) z tego co widzę po postach to 1.8 :D

 

 

edit

sam naocznie u marecka widziałem a u mnie tego już ni ma

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kledzy prosze o napisanie jak wejsc do tego 45 kanału w climatroniku i jak przez niego mozna sprawdzic V auta w czasie jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież Ty Jericho też masz FL

Mam.

Moze zrob fotke i wrzuc na forum.

Na kanale 08 sprawdzam temp w srodkowym nawiewie (max. w lecie mialem ponad 80C ;) ), a na kan. 11 poziom otwarcia klapy regulujacej temp. tloczonego powietrza: 0- max grzanie, 255- max. chlodzenie.

Czy te kanaly odpowiadaja twoim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kledzy prosze o napisanie jak wejsc do tego 45

 

[ECON] + [Temperatura -] + [Nawiew -]. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do trybu normalnego.

 

Tak się wchodzi.Jutro zrobię foty i pokarze.

U braciszka w B5 też ma 44 kanały a u szefowej B5 FL 2003 rok 2.5 V6 i jest 78 kanałów.

 

0- max grzanie, 255- max. chłodzenie.

8-temperatura nawiewu ciepłego powietrza

11-na tym kanale nie mam nic

To się zgadza resztę sprawdzę jutro.:)

 

 

---------- Post added at 22:06 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

 

jest możliwe tyle tylko że w benzynach

 

2.5 V6 TDI 2003 rok diesel i też jest możliwe.

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prędkość jest na kanale 16, na 45 jest temperatura płynu chłodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie prędkość jest na kanale 16, na 45 jest temperatura płynu chłodniczego.

 

No właśnie, u mnie na 16 tez jest V ale za to kanału 45 już nie mam (lista kończy sie na 44)

Widze, że co egzemplarz to inaczej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.5 V6 TDI 2003 rok diesel i też jest możliwe.

to wynika z tego że nikt poniżej 150KM nie ma więcej kanałów niż 44.

Ciekawe jak by podmienić sam panel climatronika :D od tych co mają czy zagada:?: :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oto na pierwszym zdjęciu jest pokazane 78 kanałów a na drugim kanał 45 i temperatura silnika

13f1b9f0ca2c79a3m.jpg1a147213c15982d4m.jpg

 

---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:27 ----------

 

U mnie prędkość jest na kanale 16

 

U mnie też jest prędkość na kanale 16

Edytowane przez M1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim panelu chyba nie ma pelnego slowa "diagnose" tylko "diag.", ale pozniej sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie w pasku nieraz jest tak że wszystko mryga przez kilk sekund a potem jest normalnie. Nie wiem o co z tym chodzi z góry thx za odp. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało czynnika w układzie, wentylatro klimy nie działa, głowny zawór-czujnik upuscił czynnik by nie rozwalic sprezarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke wielkie dzieki za szybkie odp pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mało czynnika w układzie, wentylatro klimy nie działa, głowny zawór-czujnik upuscił czynnik by nie rozwalic sprezarki

Zapomniałeś, że może być też zbyt wysokie ciśnienie, bład w klimie z powodu np: zacinającej się klapki, lub zużytych szczotek wentylatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mielke wielkie dzieki za szybkie odp pozdro

 

Kolego jeśli chcesz to mogę zerknąć co z Twoją klimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jeśli chcesz to mogę zerknąć co z Twoją klimą.

Zrób mu AUTOTEST-a :D Tylko nic więcej nie dotykaj bo spierd.....sz :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrób mu AUTOTEST-a :D Tylko nic więcej nie dotykaj bo spierd.....sz :rotfl:

 

Spoko Danio damy radę jak u siebie nie zjeb... to i u niego nie spartolę, bo forum pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie mogę wejść w tryb diagnostyczny climatronic'a.

kopianrclimatronic.th.jpg

W związku z tym chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma ten sam numer urządzenia i może/nie może wejść w tryb serwisowy?

Co oznacza "Soft. coding" i "Shop#" w moim przypadku?

Dodam, że z podłaczonym vag comem 3.11 w meas. blocks wyświetla poszczególne bloki climatronic'a (% uchylenia klapek, temperaturę, itp).

Nie działa kombinacja jednocześnie: WENTYLATOR + TEMPERATURA + ECON, próbowałem to na wszystkie możliwe sposoby, tj. mniej powietrza, cieplej, zimniej, więcej powietrza i nie wchodzi mi ten tryb.

Przeglądając ten wątek widziałem już wypowiedzi forowiczów, niemogących wejść w tryb diagnostyczny. Nie było jednak głębszych odpowiedzi.

Pozdrawiam i miłych świąt życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz taka samą klimę jak moja - numer sie zgadza. No jedynie ze u ciebie jest S5 na końcu a u mnie S4. Ale nawet numer WSC 05314 jest identyczny. Tak więc albo wciaz nie tak coś ciskasz na panelu albo.... masz uszkodzony ten panel .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę wejść w tryb diagnostyczny climatronic'a.
Zapłon wyłączony. Nacisnąć rónocześnie guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON] i przytrzymać minimum 3 sekundy. Trzymając przyciśnięte włączyć zapłon. Diagnoza zostanie przeprowadzona. Na koniec na wyświetlaczu climatronica po prawej stronie pojawi się liczba błędów a po lewej stronie kod błędu. Przełączamy pomiędzy nimi guzikiem [temperatura +]

 

By wywołać pamięć błędów w climatronicu należy nacisnąć i przytrzymać na dłużej niż 3 sekundy guziki [zamknięty obieg powietrza] oraz [ECON]. Po lewej stronie zobaczymy liczbę trzycyfrową a po prawej liczbę 00. Poprzez naciśnięcie guzika [temperatura +] przełączamy do następnego błędu. Gdy z lewej strony pojawi się kod 000 znaczy, że nie ma więcej błędów. Przytrzymując guzik [ECON] na dłużej niż 3 sekundy czyścimy pamięć błędów. Poprzez naciśnięcie guzika [ECON] powracamy do normalnego trybu climatronica.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu. Naciśnij ponownie przycisk recyrkulacji. Wyświetli się wartość. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury ponownie aby wyświetlić inny kod.

ten scrin to twój ??

jeśli masz kabelek i pełny program, to olej kombinacje klawiszowe i podczas pracy klimy wejdź sobie w "Meassuring Block", tam masz wszystko co potrzeba, podgląd wszystkich parametrów.

Możesz też kliknąć w "Test" (na wyłączonym silniku), silniczki itp, będą sobie chodzić.

Potem odczytujesz błędy i już (być może jeden będzie dotyczył uszkodzonej sprężarki, ale nim się nie przejmuj, on często po teście wyskakuje, bo silnik zgaszony i kompresor stoi). Błędy z vaga mówią więcej niż kody literowo cyfrowe z klimatronika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności