Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. u mnie coś jest nie tak bo pokazuje brak błędów i w ogolę nie leci cieple powietrze czy sie ustawi temp 29 stopni czy 20 to powietrze z nawiewu leci takie same :( a temp silnika jest 90 i stan płynu tez jest na maksa wiec o co chodzi ?? pomoże ktoś:) z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij i przytrzymaj przycisk recyrkulacji. Następnie naciśnij przycisk ręcznego nawiewu górnego. Wyświetli się 1c. Naciśnij ‘+’ lub ‘-‘ temperatury żeby wybrać numer kodu.

 

u mnie w passacie 3B nie działa, może jest jakiś inny sposób ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czujnik G62 ktory to kanal w klimatroniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest taka mozliwosc.ponawiam pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy od klimatronika ale z regóły w naszych to 45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w passacie 3B nie działa, może jest jakiś inny sposób ??

kolego naciśnij jednocześnie prędkość wiatraka mniej-temperatura zimniejsza-ECON

i włączy sie Tryb Diagnostyczny

 

---------- Dodano o 21:01 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:00 ----------

 

u mnie w passacie 3B nie działa, może jest jakiś inny sposób ??

kolego naciśnij jednocześnie prędkość wiatraka mniej+temperatura zimniejsza+ECON

i włączy sie Tryb Diagnostyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnosnie klimatronika, poniewaz nie do konca jestem pewien czy działa u mnie poprawnie. Mianowicie po naciśnieciu nawiewu na nogi i twarz, wieje tylko na twarz. Natomiast po wybraniu samych nóg ogrzewa tę część dobrze, jednak z nawiewów centralnych na desce rozdzielczej wieje delikatnie ogrzewając dłonie. Czy to jakaś anomalia, jeśli tak to czy da się zmienić ustawienia?

Zależałoby mi aby po wybraniu nawiewów na nogi i twarz ogrzewania działało po równo właśnie w tych częsciach a nie tylko jak w moim wypadku załączało górną opcję. Dodam, że wybierając selektywnie każdą z opcji nawiewu, działają prawidłowo. Jedynie łącząc różne opcje zachowuje się dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie odnosnie klimatronika, poniewaz nie do konca jestem pewien czy działa u mnie poprawnie. Mianowicie po naciśnieciu nawiewu na nogi i twarz, wieje tylko na twarz. Natomiast po wybraniu samych nóg ogrzewa tę część dobrze, jednak z nawiewów centralnych na desce rozdzielczej wieje delikatnie ogrzewając dłonie. Czy to jakaś anomalia, jeśli tak to czy da się zmienić ustawienia?

Zależałoby mi aby po wybraniu nawiewów na nogi i twarz ogrzewania działało po równo właśnie w tych częsciach a nie tylko jak w moim wypadku załączało górną opcję. Dodam, że wybierając selektywnie każdą z opcji nawiewu, działają prawidłowo. Jedynie łącząc różne opcje zachowuje się dziwnie.

wszystko u Ciebie jest dobrze, nawiew na wprost ma jak by najwieksza sile i przy ustawieniu go i np na nogi to 80% powietrza bedzie lepiało na wprost, dlatego jak chcesz grzac sobie nogi to lepiej wziac nawiew na szybe i na nogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem takie cos o klimatroniku http://www.climatronic.pl/vw-passat-b5-climatronic-menu-serwisowe/ szukajac co jest na kanale 23 w climatroniku ktory ma tylko 45 kanałów i wychodzi ze na 23 kanale jest wartość temperatury płynu chłodniczego czyli to co zauwazylem u sobie szukajac tej temperatury na climatroniku i rano jak temp na zewnatrz jest -10stopni to na tym kanale tez kolo tego nie tak jak maja niektorzy na kanale chyba 44 ze min wartosc to 4 stopnie. Moze mozna to jakos przykleic na pierwsza strone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił mi sie błąd 214 co on oznacza ? ponoć cośz zasilaniem, ale co dokładnie i jak sie za to zabrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojawił mi sie błąd 214 co on oznacza ? ponoć cośz zasilaniem, ale co dokładnie i jak sie za to zabrać ??

 

Bez obrazy, ale na pierwszej stronie tego tematu jest odpowiedź na Twoje pytanie :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko u Ciebie jest dobrze, nawiew na wprost ma jak by najwieksza sile i przy ustawieniu go i np na nogi to 80% powietrza bedzie lepiało na wprost, dlatego jak chcesz grzac sobie nogi to lepiej wziac nawiew na szybe i na nogi

 

Dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Nie mogłem nigdzie w dokumentacji namierzyć priorytetów i orientacyjnych stosunków skali nawiewu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatronic dmucha chłodnym powietrzem (choć temperatura jest ustawiona na max).

Sprawdziłem błędy wyświetliło mi combo:

25b 02

4f8

4fa

214

 

Aku dobre, błędy zresetowane, po ponownym sprawdzeniu wyświetla 444 (czyli ok), nadal dmucha chłodnym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy, ale na pierwszej stronie tego tematu jest odpowiedź na Twoje pytanie

 

Wiem co pisze na pierwszej stronie, czytałem to i jakoś tyle co tam pisze to napisałem ze moze chodzić o cośz pradem, ale co dokładnie, tam pisze o przekaźniku ale gdzie on jest do czego on jest jak go wymienić jak on wygląda. Za wiele nie ma na pierwszej stronie o tym błędzie, aha i nie obrazam sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem co pisze na pierwszej stronie, czytałem to i jakoś tyle co tam pisze to napisałem ze moze chodzić o cośz pradem, ale co dokładnie, tam pisze o przekaźniku ale gdzie on jest do czego on jest jak go wymienić jak on wygląda. Za wiele nie ma na pierwszej stronie o tym błędzie, aha i nie obrazam sie

 

A to czytałeś

 

0214 Moduł kontroli transmisji – napięcie zasilania (B+) usterka słabej baterii lub złe uziemienie (lub przekaźnik J317 w TDI)

miernik w łapki i sprawdź napięcie aku.

Naładuj aku i skasuj błąd, sprawdź ponownie błędy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Climatronic dmucha chłodnym powietrzem (choć temperatura jest ustawiona na max).

Sprawdziłem błędy wyświetliło mi combo:

25b 02

4f8

4fa

214

 

Aku dobre, błędy zresetowane, po ponownym sprawdzeniu wyświetla 444 (czyli ok), nadal dmucha chłodnym powietrzem.

 

przyczyna moze byc inna niz climatronic i raczej tak jest, poczytaj na forum, jest wiele tematow o ogrzewaniu i dlaczego nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to czytałeś

 

 

Zamieszczone przez makeć

0214 Moduł kontroli transmisji – napięcie zasilania (B+) usterka słabej baterii lub złe uziemienie (lub przekaźnik J317 w TDI)

miernik w łapki i sprawdź napięcie aku.

Naładuj aku i skasuj błąd, sprawdź ponownie błędy.

Pozdrawiam

 

Czytałem, ale przy tych temperaturach cieżko sprawdzić aku, chociaż jest naładowany na max, bląd jest za każdym razem. Co do przekaźnika hmm nie sprawdziłem bo dopiero wczoraj dostałem siędo garażu po 2ch tygodniach bo zamek sie zablokował, Inne pytanie gdzie ten przekaznik i jak go sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze inna kombinacja klawiszy by wejść w tryb diagnostyczny? próbowałem

wentylator większa prędkość+ niebieski temperatura+econ

2.sposób

przycisk recyrkulacji+górny nawiew bez efektu

Dodam że autodiagnostyka recyrkulacja+econ+zapłon działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jeszcze inna kombinacja klawiszy by wejść w tryb diagnostyczny? próbowałem

wentylator większa prędkość+ niebieski temperatura+econ

 

wentylator mniejsza prędkość +niebieski temperatura+econ u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności