Skocz do zawartości
Lis

Sat Assist

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z forumowiczów ma jakieś bardziej szczegółowe informacje o systemie Sat Assist wprowadzanym teraz przez VW?

 

Tkwiłem w przekonaniu, że jest to montowane fabrycznie, lecz okazało się, że dokładają to na miejscu w serwisie. Podejrzewam teraz, że ma to sens jako urządzenie alarmowe w razie wypadku, nieprzewidzianego zdarzenia itp., ale jako antykradzieżowe już niekoniecznie.

 

Warto się w to bawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dołożenie takiego cuda w serwisie ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowego samochodu ok. 1200 zł. Pierwszy rok abonament gratis, a potem 500 zł rocznie.

 

Byłem gotów to zamówić, ale mój zapał osłabł, jak dowiedziałem się, że to nie jest część, która będzie zamontowana fabrycznie. Konsolka jest na suficie, a pod kierownicę wrzucają dodatkowy głośniczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, bo zbliża się moment, w którym muszę podjąć decyzję o instalacji Sat Assist. Czy ma to sens jako zabezpieczenie antykradzieżowe? Czy nie jest tak, że po wejściu do samochodu można wyrwać to ustrojstwo z sufitu i wtedy cały system przestaje działać? Gdzie jest lub są (o ile jest ich więcej niż 1) zamontowane nadajniki sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisie, na pomoc Ci w decyzji już zapewne za późno. Niemniej temat jest moim zdaniem na tyle istotny, że postanowiłem dorzucić swoje przysłowiowe "trzy grosze". Wszyscy przede wszystkim zwracają uwagę na funkcję antykradzieżową tego użądzenia, a przecież funkcja pozwalająca na skrócenie czasu przybycia pomocy na miejsce ewentualnego wypadku jest nie mniej ważna. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad następującą sytuacją, jedziesz w ciemności, za Tobą żadnego samochodu, a przed samochód wyskakuje sarna, bądź inne zwierzę, jak łatwo wtedy wylecieć z drogi chyba nie muszę przekonywać. Jeśli wtedy stracimy przytomność, to raczej na szybką pomoc szans nie mamy. Kierowca samochodu, który nadjedzie kilka minut po nas, mimo naszczerszych chęci, może njazwyczajniej w świecie nie dojrzeć naszego samochodu. I tak możemy nieprzytomni, czy uwięzieni w samochodzie leżeć do białego rana, jakie będą tego skutki lepiej nawet nie mysleć.

Spośród moich zanjomych dwie osoby doświadczyły podobnej sytuacji. By nie przynudzać nie będę opisywał detali, ale faktem jest, że przeżyli tylko dzięki szybkiej pomocy pogotowia ratunkowego, które sprowadził do nich system ISR. To jest system spełniający te same funkcje co Sat Assist, a montowany seryjnie we wszystkich Subaru. Oni montują ten układ już prawie dwa lata i sprawdza się. Wszystkie osoby jeżdżące Subaru, które znam są z niego bardzo zadowolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki orientuj sie ktos czy sa firmy montujace tego typu urzadzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sa monitorujace transport chodzi o tiry busy itp postuj itp itd i w razie kradzierzy jest mozliwosc szybkiego namierzenia autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak z innej beczki orientuj sie ktos czy sa firmy montujace tego typu urzadzenia?

 

Myślę że są takie firmy ponieważ mój szef ma 5 swoich autek pod taką firmą, i raz gdy w jednym z nich przez noc rozładował się akumulator to od razu dostał telefon z zapytaniem czy samochód jest w jego posiadaniu czy ktoś coś nie kombinuje. Po sprawdzeniu okazało się właśnie że padł akumulator. I zapewne to jakaś inna firma a nie salonowa gdyż w tym są różne marki aut. Więc wydaje mi się że takie firmy istnieją.

Pozdrawiam

Edytowane przez czaja18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze pada akumulator, to akurat zwykly nadzor gps wylapie, mi osobiscie chodzi o systemy dzwoniace w razie wypadku bo chetnie bym to zainstalowal w Outku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe rozeznanie i podobno ten system Sat-Assist w przypadku Passata to póki co jedna wielka lipa. W salonach sprzedawcy nie chcą tego oferować, bo serwisy z kolei mają jakieś problemy z montażem tego cuda. Jeżeli otrzymuję z salonów delikatne informacje typu "lepiej z tym poczekać", "wolimy nie eksperymentować na Pańskim samochodzie", "to powinien być moduł fabryczny, a nie taka dokładka", to coś jest z tym Sat-Assist nie tak.

 

Sama idea jest znakomita, ale jak to zwykle bywa - idea to jedno, a realizacja to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w praktyce działa Sat Assist, ale ISR montowany przez Subaru działa na pewno. Z kumplem zrobiliśmy nawet mały test, monitoring zgłosił się od razu. Co prawda On później musiał się wytłumaczyć telefonicznie, że to na pewno była tylko próba. Czy montują do innych, używanych aut nie wiem. Trzeba by sprawdzić w salonie.

W przypadku TIR-ów, autokarów itp., to jest co innego. Tam bardziej chodzi o monitoring samochodu, gdzie on się znajduje, jedzie czy stoi, ile ma paliwa w zbiorniku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W salonach sprzedawcy nie chcą tego oferować, bo serwisy z kolei mają jakieś problemy z montażem tego cuda. Jeżeli otrzymuję z salonów delikatne informacje typu "lepiej z tym poczekać", "wolimy nie eksperymentować na Pańskim samochodzie", "to powinien być moduł fabryczny, a nie taka dokładka", to coś jest z tym Sat-Assist nie tak.

W dupie mam czy Sat Assist zabezpiecza auto przed kradzieżą dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo i wszystko co wpływa na jego poprawę jest ok. A takie pieprzenie, że w salonie wolą tego nie montować to ściema bo takie systemy zanim trafią do auta są testowane na zgodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o to w salonie. I mówił, że nie tyle odradza co chce ostrzec i że raczej tego nie proponują bo system nie jest za poprawny. Mówił, że mają kilku posiadaczy i jest problem taki, że np. zimą hamując i przy włączeniu się abs, czujniki odbierają to jako wypadek i co chwilę jest telefon czy wszystko ok, a wiadomo w zimie to kilka razy dziennie może się zdarzyć. No i klienci skarżyli się na upierdliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wskazywało na złą regulację czujników, ale przecież to tak jakby przy gwałtownym hamowaniu odpalały się poduszki. Czyżby się pośpieszyli z wprowadzaniem tego, choć to byłoby dziwne. A może pracownicy salonu mają jakiś inny powód zniechęcania klientów, ale jaki nie wiem (???). W przypadku Subaru nie ma tego problemu, oni montują ISR standardowo we wszystkich autach, więc sprzedawca nie ma tu nic do powiedzenia. I nawet podczas awaryjnego hamowania nie zdarzyło mi się żeby bez potrzeby on zadziałał. Podczas kraksy natomiast działa, czego doświadczyli znajomi. Gdyby nie to ustrojstwo, to nie wiadomo co by z nimi było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na początku 2010 roku system Sat Assist zostanie rozbudowany o kolejną funkcję,

która będzie wspierała kierowcę podczas podróży. Po wciśnięciu przycisku oznaczonego symbolem „i” na konsoli, nastąpi połączenie z operatorem, który będzie mógł przekazać kierowcy informacje dotyczące utrudnień w ruchu, remontów, prognozie pogody na trasie jego przejazdu, a także dane o najbliższych hotelach czy stacjach benzynowych."

To już działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wymieniałem opony na letnie. Mechanik podniósł z jednej strony auto i zaczął odkręcać koło. Gdy był w połowie odkręcania tego koła zadzwonił mój telefon. Pan się przedstawił powiedział, że dzwoni z Sat Assist i zapytał czy jestem właścicielem Passata. Następnie zapytał czy coś robię z autem bo oni mają sygnał iż auto się przechyliło. Gdy powiedziałem, że wszystko w porządku poprosił o podania hasła w celu weryfikacji mojej osoby. Jestem w szoku jak ten system działa.

Co do wspierania kierowcy podczas jazdy funkcja ta ruszy około czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik przechyłu, jest nawet w fabrycznym alarmie jako opcja ;) Ale fakt ciekawie to działa. Tylko jak mają zagłuszacz gsm i gps to nic Ci to niestety nie da, chyba że to jacyś partacze będą. Możesz zrobić zdjęcia tego sat assist ( moduł z klawiszami doczepiany i moduł główny ) o ile oczywiście masz do niego dostęp.

Edytowane przez DDiablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O systemie mówią, że nadgorliwy itp, ale dzięki temu jest możliwie najskuteczniejszy i fajnie mieć takie poczucie, że ktoś się nami interesuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności