Skocz do zawartości
Sikor28

Klimatyzacja - problem od strony pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z klimą. Od strony pasażera, niezależnie od tego jaką nastawie temperaturę, wieje zimne powietrze. Dopiero jak ustawie na maxa (czyli "Hi"), leci ciepłe. Od strony kierowcy wszystko jest w porządku. W czym może tkwić przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie dokładnie to samo, ale zimne wieje od strony kierowcy :(

Jeszcze na początku wieje trochę ciepłe, ale potem już zimne, to by wskazywało na czujnik temperatury, ale sam nie wiem.

Wstępnie był podłączony do laptopa, ale błędów nie było, może VAS coś pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dokładnie ! Na początku ciepłe, potem zimne. Czasem od początku zimne, różnie to bywa.

W linku widzę same propozycje usterki, ale niestety nie ma nic na temat diagnozy i ewentualnego jej usunięcia.

Przypominam sobie co kiedyś mówił mi pracownik ASO. Podobno czujniki nawalają (z reguły zimą), po wymianie już jest dobrze. Ale nie wiem czy to dotyczy akurat tego typu zaobserwowanej usterki. Wczoraj moja pani to wykryła (jak jeżdżę jako pasażer to z reguły ostro znieczulony ... wtedy zimne powietrze mi służy :) ), więc nie wiem jak długo to już trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo! od pasażera grzeje zimnym. Dobrałem się do silniczka i okazało się, że jest sprawny. Obserwowałem jak pracuje i wygląda to tak: daje temperature na full po stronie pasażera i silniczek ładnie jedzie na maksa, po 3sekundachc czuć jak dmucha ciepłym powietrzem (ale nie gorącym). Teraz daje temperature na max po stronie kierowcy i co się dzieje? od strony kierowcy wieje gorącym ale od strony pasażera leci już zimne mimo, że silniczek pasażera się nie ruszył i jest dalej na MAX. Co jest grane? nagrzewnica zapowietrzona i słabo grzeeje do połowy się nagrzewa akurat stroną od kierowcy?? i jak daje ogrzewanie na kierowce to wychładzą ją i przestaje grzać strona pasażera? co jest grane?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę, tutaj jak wywołac kody błędów w klimatroniku:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam problem w golfie V po stronie pasażera brak ogrzewania czasami cos delikatnie zawieje ale to nic w porówna niu z stroną od strony kierowcy. Wyjąłem schowek i jak zmieniam temperaturę na grzanie to silniczek jedzie w jedna stronę a jak ustawiam na chłodzenie to idzie w druga stronę. Na vagu błędów brak, gdy sie wejdzie w bloki temp. to na czujnikach z lewej strony jest np 40st a z prawej 27. w gre wchodzi wymiana nagrzewnicy? jest ona tak zrobiona ze jesli sie zasyfi lub zapowietrzy to z jednej strony nie będzie grzać czy nie ma takiej możliwości??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

 

Ja mam problem taki

Ustawienie nogi czy twarz zimne powietrze leci normalnie na twarz czy nogi.

Ustawienie na nogi czy twarz cieple powietrze leci tylko na szybę choć ustawione są nogi lub twarz.

Przy ustawieniu na twarz czy nogi, do 20,5stC wieje mocno, od 21stC coraz słabiej z kratek twarzy i nóg, a za to leci na szybę, choć ustawione są nogi lub twarz.

Coś chyba jest padnięte tylko co ?

Edytowane przez daro1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne któryś z silniczków. Pod kompem jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic nie ma z błędów. Dodam jeszcze że klimatyzacja też włącza mi się jak silnik osiągnie 90 stopni, bądź około 90 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mało czynnika? Serwis dawno robiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące temu, czynnik dwa razy sprawdzany, jest prawidłowy stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności