Skocz do zawartości
lebow

Wymiana Uszczelniaczy Zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem coś takiego do ściskania sprężyn.Wykonanie zajęło mi 15min więc jakość nie powala :jasne ale lepsze to niż podbite oko jak w moim przypadku gdy wymknął się przyrząd do naciskania sprężyny.

N.E51 053.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dyrekcjon

Witam pierwszy raz pisze na tym forum.. za wiele nie znam sie na passacie wiec prosze o pomoc.. chodzi mi dokladnie o to czy zawory w passat b4 1.8benzyna sa popychane hydraulicznie czy mechanicznie? a usterka ktora mnie trapi polega na tym ze zawory klepia przy zimnym silniku, gdy juz sie ogrzeje przestaje dudnic.. co to za przyczyna? pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na sensowna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdek5

Jestem tu zupełnie nowy,więc witam wszystkich serdecznie:zeco.Podłączam sie do tematu wymiany uszczelniaczy,VWMarcin czy wymiana bez zdejmowania głowicy jest w miarę bezproblemowa czy trzeba się pomęczyć.Jaki jest efekt końcowy,mam ten sam silnik ARM i duży apetyt na olej:dolamam,mam nadzieje że oko się dobrze goi.Pozdrowienia !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki jest efekt końcowy

 

Efekt końcowy jest taki, że nie do końca jestem zadowolony :dupablada poprawa jest ale nieznaczna w przypadku mojego silnika, ale to inna bajka bo u mnie najwyraźniej pójdą do wymiany tłoki i pierścienie tylko kwestia $$$ Najbardziej poprawiło się moje samopoczucie, ale jak widać na krótko :dolamam

wymiana sama w sobie nie jest problemowa, tylko trzeba uważać na oczy :rotfl::): Moje oko już ma się dobrze, pozostał tylko mały znaczek :D Życzę wszystkim powodzenia przy wymianie uszczelniaczy.

 

Pozdrawiam wszystkich Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem coś takiego do ściskania sprężyn.Wykonanie zajęło mi 15min więc jakość nie powala

Normalnie lodzio miodzio patencik, a ten gwint do ściskania sprężyny zaworu to już wprost idealne rozwiązanie....duży plus dla kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis rewelacyjny.Cieszę się zę trafiłem na tę stronke.Wreszcie mój żłomek nie będzie kopcił przy odpalaniu :)

Pozdrawiam lebow , kawał dobrej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość artjed

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem nowy na forum i mam podobny problem z moim passatem:dolamam.

musze wymienić umszczelniacze na zaworach a nie chce ściągać głowicy tylko nie mam pojęcia czy w silniku diesla się tak da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musze wymienić umszczelniacze na zaworach a nie chce ściągać głowicy tylko nie mam pojęcia czy w silniku diesla się tak da?

Da się. Jest łatwiej niż w benzyniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś ma rysunek tego przyrządu do ściskania sprężyn które zrobił kolega VWMarcin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić to nie problem, ale najlepiej zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mazi1990

A jesli zawor w 1.8ccm nie oprze sie o tłok, a brak spręzarki to.... dziwnie zabrzmi ale działa ;) Mozna uzyc sznurka i wpuscic go na tłok przez otwor swiecy i wtedy krecic wałem az tłok wypchnie nam zawór do samej góry. Działa na 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli zawor w 1.8ccm nie oprze sie o tłok

Musi się oprzeć o tłok, chyba ze nie ustawisz tłoka w GMP.

 

Mozna uzyc sznurka i wpuscic go na tłok przez otwor swiecy

Może dokładniej opisz, co ten sznurek nam daje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może dokładniej opisz, co ten sznurek nam daje. ;)

Wypełnia komorę spalania, gdy tłok jest w GMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dydek1

Jeżeli chodzi o wymianę pasków to nie polecam czekać z wymianą jak poleca producent 140 tyś km tylko wymienić wcześniej ja wymieniam co 60-90 tyś kiedyś czekałem jak mi polecił producent i miałem taki drogi bajzel że teraz się już pilnuję. Natomiast jeśli chodzi o wybór pasków to polecamhttp://pasynapedowe.net/wszystkie-marki/153-volkswagen.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość morda769

witam. piszę pierwszy raz na forum, bo jestem po wymianie uszczelniaczy w silniku ABS i nigdzie nie znalazłem jaki jest moment dokręcenia panewek wałka rozrządu. proszę o podpowiedz bo szukajka pisze brak tematów. jest tylko dla silnika ADZ a ja nie wiem co to za jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest tylko dla silnika ADZ a ja nie wiem co to za jeden.

ADZ = 1.8 90 KM, czyli silnik prawie taki sam jak ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment dla wałka rozrządu wynosi 20Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do wymiany uszczelniaczy i teraz moje pytanie jesli zdejme glowice to czy musze za kazdym zdjeciem dawac ja do planowania czy wystarczy jak zaloze nowa uszczelke? Dodam ze z glowica nie mam zadnych problemow,zadnych przedmuchow czy wyciekow, po prostu chce ja sciagnac do wymiany uszczelniaczy zaworowych i przy okazji zerkanc co sie dzieje pod nia bo autko ma juz troche najechane 500kkm.

Myslalem tez zeby przy okazji wymienic uszczelniacze na pompowtryskach bo przy takim przebiegu i w momencie jak silnik bedzie juz tak rozkrecony bedzie do tego odpowiedni dostep, ale zastanawiam sie czy to robic jak na razie pompki dzialaja poprawnie i nic nie cieknie? Czy je wymieniac czy zostawic na razie? Obawiam sie ze po wymianie uszczelniaczy na pompkach moge ich nie ustawic poprawnie i autko zacznie jakos inaczej chodzic(do naprawy jestem w zasadzie przygotowany bo mam dluga suwmiarke, ale strach jest ze cos moge ustawic nie tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, przymierzam sie do wymiany uszczelniaczy

 

W opisie :B5, to raczej nie ten dział:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności