Skocz do zawartości
aro01

proszę o opinię Alfa Romeo 156 1.9 jtd...

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma takie autko i jak się go pytam jak samochodzik się sprawuje to odpowiada żebym go nie wk...ł. Po minie kolegi widzę że bardzo żałuje zakupu tego autka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zesżłym tygodniu jeździłem z kumplem i szukalismy Alfy dla niego... To juz jego druga... Powiem tak..moze i kazdy narzeka ze awaryjna, ale on nie powie złego słowa na jej temat, mogłoby to byc spowodowane tym ze wczesniej jezdził eskortem ( hehe ) gdyby nie fakt ze to bliski znajomy i wiem ze auto naprawde jezdziło... Czesci dosc drogie, ale np, zawieszenie które ponoc jest tragiczne w alfie 156 wyniosło tyle samo co remont mojego w pasku b5 :) Ja nie chciał bym zachwalac alfy, bo osobiscie bym nie kupił... ale z ta wadliwoscia jest róznie , i spotyka sie Alfiarzy którzy nie narzekaja... To co słyszałem to na silniki 1.6 nie ma co patzrec, za ciezkie auto , 1.8 ( znajomy miał) srednio sie odpycha, no ale do przodu i jak sie rozkreci to juz jedzie :) polecane 2.0 albo JTD. Wszytsko zalezy kto co lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby postawić Sportwagona obok Varianta to Passek raczej smutno wygląda, ot taki Volks Wagen. Alfe kupuje się z wyboru ze wszystkimi jej minusami.

Co do awarii, to zawieszenie passata nie jest trwalsze od Alfy, dwumasa tez wytrzymuje 200kkm.

 

Wśród Alfistów jest zwyczaj pozdrawiania się na drodze.

- A co, jak się nie witają?

- To znaczy ze widzieli się rano w serwisie.

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mialem trzy alfy 2 x 156 z silnikiem 2.4 JTD i jedna 156 SW z motorem 1.9 JTD 115 PS. Silniki sa super zwłasza 2,4. Wiele osob wypowiada sie na temat alfy a nawet nie mieli przyjemnosci w niej siedziec jako prawy. Obiektywnie patrząc to popatrzymy na nasze forum, ile jest wątków na tamat awaryjności naszych VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koloxxx

nie pytaj sie o opinie alfy romeo na forum passata, poszukaj gdzieś indziej informacji. z tego co ja wiem to benzyny maja kiepskie ale tylko 1.6 1.8 i 2.0 a reszta rewelacja a dieselki super bo podobno fiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wujek ma taką Alfe :) Jak w dieslu to tylko 1.9JTD, 2.4 to syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kotlet :) Ja właśnie słyszałem od alfiarzy że 2.4JTD to "dzebeściak" w alfie (przynajmniej 166) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale kotlet :) Ja właśnie słyszałem od alfiarzy że 2.4JTD to "dzebeściak" w alfie (przynajmniej 166) :)

Zgadzam się z przedmówcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w dieslu to tylko 1.9JTD, 2.4 to syf

Taaaaaaaaaaaak oczywiście.

 

Co prawda nie wypowiem się na temat silników Diesla, ale miałem w 1999 roku nową Alfę 156 1.8TS 144KM, jeżdżąc nią 4lata włożyłem w nią ładne sumy, ale ona się odgradzała tym samym. Z alfą na prawdę jest jak z kobietą jak o nią zadbasz to ona nie będzie Ci dłużna. Na prawdę polecam, nie licząc,że kompletne przednie zawieszenie wymieniałem przy przebiegu niespełna 60.000tyś. km.

Ale ogólnie się nie sypała, -30 odpalała bez problemu i ten dźwięk ze standardowego 1.8! Nigdzie 1.8 tak nie brzmi jak tam, co prawda miałem okazję się mierzyć z moim obecnym passatem na światłach z taką 1.8 , to do 120 alfa z przodu potem...Passat miażdży momentem, i na końcu...znów alfa :D 220 da się rozbujać alfę bez problemu a Passata nie! :) Tyle ode mnie . W tej cenie nie kupisz nic lepszego.

Chociaż ja bym polecił 147 2.0TS 155KM, w ręcznej skrzyni, chodzi jak pocisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.4 jest swietny... Kto mówi, ze to syf ten się nie zna. Rzędowa 5tka 180 konna (20 zaworowa) pięknie jeździ, a w dodatku mało pali. Mam na oku fajną 147 jtdM z 2007 roku.;)

Silnika nie ma co się bać, bo to diesel z Fiata, który śmiga bez problemów w Oplach i Suzuki.

 

Benzyna w Alfie (do 2000 roku) moze byc problematyczna... Silniki 1.6 i 1.8 TwinSpark wytrzymują góra 150 tysiecy bez generalnego remontu..,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silniki 1.6

Ten kto kupuje w Alfie 1.6 ten jest osioł! Nie dośc że potrafi spalić więcej niż 1.8 to stoi w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pytaj sie o opinie alfy romeo na forum passata, poszukaj gdzieś indziej informacji. z tego co ja wiem to benzyny maja kiepskie ale tylko 1.6 1.8 i 2.0 a reszta rewelacja a dieselki super bo podobno fiata.

 

Zgadza się, alfa ma złą opinie dzięki stereotypom oraz silniki TS kazdej pojemności są b.awaryjne. JTD jest fiatowski i o wiele lepszy od TDI VW ( wiele osób napewno się nie zgodzi bo nie jechało np2.4jtd )

Jak w dieslu to tylko 1.9JTD, 2.4 to syf

 

raczej na odwrót.

 

Ale kotlet Ja właśnie słyszałem od alfiarzy że 2.4JTD to "dzebeściak" w alfie (przynajmniej 166)

dobrze kolega słyszał.

2.4 jest swietny... Kto mówi, ze to syf ten się nie zna. Rzędowa 5tka 180 konna (20 zaworowa) pięknie jeździ,

 

Jako ze miałm, jeździłem i lałem rope moge powiedzieć tak: Jak by nie to ze moja alfa nie miała 4x4, bo 166 nie ma tego napędu to bym miał następną bo 200km/400Nm jest bezużyteczne na FWD, w zime problemy z jazdą po śniegu. Sprzedałem ją w zime bo często się lubiła zakopać w śniegu. Ale jak na lato to samochód RAKIETA, pięknie wygląda, nie psuje się i można się w nim dosłownie zakochać. Jak ktoś chce alfe to polecam każdą byle NIE z silnikiem TS, tylko V6 oraz najlepiej 2.4JTD zaczynające się od CF3 minimum 140koni , są podatne na modyfikacje i czipy które mozna zrobić samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE z silnikiem TS, tylko V6 oraz najlepiej 2.4JTD zaczynające się od CF3 minimum 140koni , są podatne na modyfikacje i czipy które mozna zrobić samodzielnie.

Głupoty z tym T.S. , ja miałem 1.8 jeździłem bezawaryjnie, kolega miał 2.0T.S. i to samo bez awaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głupoty z tym T.S. , ja miałem 1.8 jeździłem bezawaryjnie, kolega miał 2.0T.S. i to samo bez awaryjnie.

 

nie jest to regułą, ale wystarczy wejść na forum i poczytać. Zresztą i na tym forum wiele jest tematów " mój awx nie pompuje, moje tdi nie ma mocy, mam wode pod dywanikami, oświelenie wewnątrz mi nie działa, prosze o pomoc z logami, itp "

 

Alfa jak każdy inny samochod psuje się tak samo ( nie licząc TS :P ) Ciekawostka taka , częsta przypadłość, wywala błąd poduszki co jest spowodowane brakiem styków na wtyczce pod fotelem kierowcy która jest zrobiona przez AUDI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten kto kupuje w Alfie 1.6 ten jest osioł

 

Znam człowieka, który ma 156 1.6 TS, a naklejone ma 2.5 wiec wiesz..:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam człowieka, który ma 156 1.6 TS, a naklejone ma 2.5 wiec wiesz..

 

znam kilku ludzi co mają w 156 silniki z 166 3.0 24v a, a mają naklejone 1.6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam człowieka co ma naklejone na pasku z tyłu 1.6 a pod machą prawie 190 KM w TDI-ku :D Jak ktoś nie wierzy - można sprawdzić :fajny

 

Trzymajcie sie tematu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam człowieka, który ma 156 1.6 TS, a naklejone ma 2.5 wiec wiesz..

+10 do respektu na drodze :D

 

Alfa jak każdy inny samochod psuje się tak samo ( nie licząc TS ) Ciekawostka taka , częsta przypadłość, wywala błąd poduszki co jest spowodowane brakiem styków na wtyczce pod fotelem kierowcy która jest zrobiona przez AUDI

U mnie prócz co chwilę wymienianych części w zawieszniu nic się nie działo. Śmigała aż miło, czas było zmienić bo 4letnia Alfa to dla mnie była porażka, wszystko leciało w niej :D, szybko sprzedałem bo kupowałem w salonie, młody chłopak przyjechał nie zdążyłem wyjechać z garażu już krzyczał ,że bierze i przed garażem chciał mi gotówkę dawać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności