Skocz do zawartości
MrWho

Kody CLIMATRONIC

Rekomendowane odpowiedzi

Mam paska y 99r. i nie działa mi klima, gdy sprawdzam kody błędu to na wyświetlaczu pojawiają sie dwa błędy 313, 318, gdy je kasuje to 313 zostaje a 318 pojawia się po jakimś czasie , szukałem na forum coś na temat tych kodów ale linki które zazwyczał ktos wklejał do odpowiedzi nie działają, proszę o pomoc w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

318 to najprędziej bedzie brak czynnika chłodzacego w układzie. A 313 ... - nie pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może gdzie mogę to sprawdzić? gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

wie ktoś co znaczy błąd 4FA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiesz może gdzie mogę to sprawdzić? gdzie tego szukać?

 

Nie wiem. Jeśli link do tematu nie działa na forum. Wiem jedynie tyle o błędzie 313:

313 - Temperaturfühler Frischluftansaugkanal 0x1d, 0x1e

 

wie ktoś co znaczy błąd 4FA?

 

4FA - siłownik klapy obiegu wewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dezerter

u mnie po tygodniu znowu pojawił się błąd 318, a czynnik chłodzący był niedawno napełniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy 3241 - czjunik fotoelektryczny nasłonecznienia i gdzie go moge znalezc w passacie b3 1992 z silnikiem 2.0 dohc 16V ?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie po tygodniu znowu pojawił się błąd 318, a czynnik chłodzący był niedawno napełniany

Masz go widocznie za dużo i zawór bezpieczeństwa się włacza. Miałem wcześniej to samo po napełnieniu, jak mi 750 prawie wcisneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1231 Prędkość jazdy xxxx km/h Sprawdzanie patrz

1323 przełącznik pedałowy kick-down 1 (ZAŁ.) (tylko w przypadku automatycznej skrzyni biegów) 2 (WYŁ.) Sprawdzanie patrz

2312 Temperatura czynnika chłodzącego xxxx (C/(F Sprawdzanie patrz

3133 Temperatura zewnętrzna xxxx (C/(F Sprawdzanie patrz

3211 Temperatura wewnątrz pojazdu xxxx (C/(F Sprawdzanie patrz

3213 Temperatura zbiornika wody xxxx (C/(F

3223 Wyłącznik termiczny 1 (zamk.) Parownik 0 (otw.) Sprawdzanie patrz

3224 Wyłącznik ciśnieniowy 10 klimatyzacji 11 Sprawdzanie patrz

3241 Czujnik fotoelektryczny nasłonecznienia xxxx Sprawdzanie patrz

4121 Sprzęgło elektromagnetyczne 1 (zał.) klimatyzacji 0 (wył.) Sprawdzanie patrz

 

po wcisnięciu off + niebieski przycisk wyswietlily mi sie te wszystkie kody. co robic? czy ktorys z nich ma wplyw na brak mocy? auto mi wogole nie przyspiesza. opisalem to tutaj:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=26968 Pomocy ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordonpl

Ja naciskam OBIEG ZAMKNIETY + ECON i wyswietla mi błedy który wystepuja aktualnie.

 

wyskakuja 2 błedy:

 

- 4F8

- 4FA

 

Co to za błedy i jak sprawdzic co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskakuja 2 błedy:

 

- 4F8

- 4FA

 

Co to za błedy i jak sprawdzic co jest nie tak.

A weź wykaż odrobine chęci i poczytaj ten temat pare stron wstecz - masz to wyjaśnione :kijemgo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, A jak pozbyć się błędu 4131 , bo taki mi wyskakuje, a gdy przycisnę czerwony guzik na klimie to wskakuje mi 0000, po tym zabiegu przyciskam OFF i włącza mi się klima. Po tym znowy wchodzę w OFF + temp+(czerw) i znowu mam błąd 4131, jak można to naprawić

 

 

I który to jest silniczek z wysunków http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16416&highlight=climatronic+silniczek&page=4

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez krzysrys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w Passacie B6 wyświetla mi się błąd 192 na lewym wyświetlaczu, a na prawym 04h . Czy ktoś to rozszyfruje ? Szukałem na forum ale nie znalazłem nic takiego podchodzącego.

Edytowane przez lolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bolo81

Witam.Mam paska b4 z 96.r 1.9tdi 110km.Mam problemy z lkimatronikiem i chciałem z robić diagnostykę ale żadne z tych kombinacji nie pasuje żeby dostać się do tych kodów.Może ktoś zna jeszcze jakieś inne kombinacje?Z góry dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tego:

jeśli masz starszą wersje sterownika climatronik tzn przyciski są w dwóch rzędach to diagnostykę wykonuje się w następujący sposób naciśnij OFF I TEMP + na około 2 sekundy i zaczną ci się wyświetlać kody usterek następny kod uzyskujemy naciskając temp

+ jak będzie kod 0000 to koniec usterek potem naciśnij ponownie OFF I TEMP + na 2 sek w celu skasowania.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktos wie co to za błąd 4b6 czy jakoś tak po kontroli 'obieg zamknięty + EKON'

POTEM WYSKOCZYŁO TYKKO 444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktos wie co to za błąd 4b6 c

4B6 - Stały (bądź słaby :?: ) sygnał postoju wysyłany z urządzenia specjalnego ABS do Climatronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam na stole całego climatronica z B3 i nie wiem czy mam uszkodzony wentylator nawiewów czy jakiegoś warunku nie spełniam .. aby zastartował ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze inaczej...mam klimatronic ten bez ECON. Jak chce włączyc klimę na postoju to nie zastartuje,ale jak przejade kilka metrów (a prawdopodobnie zależy to od prędkości) to załączy się i potem juz działa do momentu wyłączenia silnika.Potem po odpaleniu znowu to samo.Co to może byc? Jest jakiś czujnik prędkości w klimie?

Dodam,że wyświetlacz zaczął mi mrugać i wyświetla dwa błędy;

czujnik cieczy i czujnik cisnienia klimy,nie wiem dlaczego jak klima chodzi...

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja też mam pytanie o klimatronik Passat B4 klima z "OFF": klima działa jednak jak chcę ustawić nawiew na kratki to słychać taki odgłos przeskakującej zębatki miał już ktoś taki problem? (dodam tylko, że jeśli mam ustawiony nawiew na szybę i nogi to wszystko jest ok. w tym wypadku nie mogę też korzystać z opcji "auto") błędy jakie mi wyskakują to 2241, 4123, 4131, 3234.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności