Skocz do zawartości
speedex

vag-com 409 i windows 7 64 bit.Problem z uruchomieniem

Rekomendowane odpowiedzi

panowie a ja mam taki komunikat o bledzie

Beztytulu_exnwrn.png

 

nie wiem czy to wina programu i jego konfiguracji czy tego, ze nie podlaczylem jeszcze kabla do samochodu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego, ze nie podlaczylem jeszcze kabla do samochodu

:lol

Dobre... Ale o to chodzi ;) -<klik>

Edytowane przez tony_w
link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po napisaniu tego posta znalazlem na stronei producenta ta informacje :)

dzieki za pomoc kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nadal twierdzę że do vag com najlepsze rozwiązanie to posiadanie w lapku oprócz win 7 jeszcze xp

 

ja swojego xp nawet trochę odchudziłem w n-lite ,tylko najpierw musi być instalowany xp a potem 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko:) nie wiem czy ktoś już znalazł to rozwiązanie ale prosze looknąc na ten link http://forum.vwgolf.pl/printview.php?t=327327&start=0&sid=8e65fd1fa3058086731766b72ec349a1 wszystko jest bardzo ładnie opisane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na viście vag com śmiga jak miło a tu masz vwtool'a a to w porównaniu do vag coma program z dużo mniejszymi mozliwościami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam windowsa 7 Ultimate i VAG 311 i mam problem, zrobiłem wszystko wg instrukcji z XP mode ale mam problem z przekierowaniem USB na COM. Naciskając prawym przyciskiem na pasku zadań nie mam opcji Manage USB Devices.: tylko te które widać na obrazku.

vags.jpg

 

 

 

Mam natomiast USB <-&gt; Serial i wykrywa mi wtedy kabel w XP mode ale potrzebuje sterowników.. :/

 

vag2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam natomiast USB <-&gt; Serial i wykrywa mi wtedy kabel w XP mode ale potrzebuje sterowników.. :/

to zainstaluj sterowniki... zainstalowałeś to przecież na win7, to musisz je mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zainstaluj sterowniki... zainstalowałeś to przecież na win7, to musisz je mieć...

 

ale przecież instaluje ten kabel na XP mod'zie a on nie znajduje żadnych sterowników.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przecież instaluje ten kabel na XP mod'zie a on nie znajduje żadnych sterowników.. :/

pokaż screenshot otwartego menedżera urządzeń Twojego wirtualnego XPka po podpięcia kabla i "dołączeniu" go z menu USB okna wirtualnej maszynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screeny po kolei

 

1. Uruchamiam USB w maszynce

 

40627698.jpg

 

 

2. Znajduje mi podłączony kabel

 

41083692.jpg

 

 

3. Manager urządzeń po podłączeniu kabla

 

79169789.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale mistrzu... przełączyłeś urządzenie do maszyny wirtualnej. Sukces. Wykryło się. Teraz jest tak, jakbyś to podpiął do Windowsa XP. Musisz windowsowi XP podrzucić sterowniki, o które prosi... [ame]http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=cJE&rls=en&q=USB+%3C-%3E+Serial&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=[/ame] tutaj jest kilka propozycji... nie napisałeś skąd masz ten kabel, ale pewnie tam na CD, który dostałeś razem z nim też będzie odpowiedni sterownik... Jeśli czegoś nie zrozumiałem, to wyjaśnij lepiej. Jeśli wszystko jasne, to instaluj i działaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Dzięki za pomoc marecek. Kabel kupiłem na allegro ale na płycie nie mam sterowników.. :/ Widzę że jest dużo różnego rodzaju sterowników. Nie wiesz który bedzie odpowiedni?

 

We właściwościach USB<->Serial mam symbol USB\VID_0403&PID_6001\7&91E2848&0&1 niestety wpisując go na google nie pokazuje nic.. :/

Edytowane przez rybcov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz na ten temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic688462-60.html

 

---------- Post added at 14:28 ---------- Previous post was at 14:27 ----------

 

poza tym szukaj sterownika po "VID_0403", a nie po całym stringu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeczytałem cały wątek.

Mam Vistę 32 bity i vag coma 311.2.

Czekam na kabel kkl/usb ( zamówiony) .

Vag coma mam zainstalowanego na viście i czekam na kabel abym mógł dalej pójść z tematem.

Zaznaczam iż jestem laikiem ;-)

Nie wiem , czy dobrze zrozumiałem ale mając wersję 32 bitową "viśty" , nie ma konieczności instalowania virtualnej maszyny i xp mode ? Problem dotyczy tylko visty i win 7 w wersjach 64 bitowych ? Tak ?

Czyli w przypadku "Viśty" 32 bit , wystarczy uruchomić vag com'a "jako administrator" ?

Jak to zrobić , jakby ktoś mogł mi tak "łopatologicznie" przetłumaczyć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vista 32-bit we własciwościach ikonki do odpalania VAG-COMa ustawiasz tryb zgodności z WinXP oraz "uruchom jako Administrator" i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam win7 64-bit w wersji home premium oraz program VCDS-10.6.1. Generalnie sam program odpala ale nie znajduje interfejsu. Z tego co wyczytałem na stronie microsoftu, XP Mode nie działa w mojej wersji programu czyli home premium. Czy bez zmiany windowsa da się temu jakoś zaradzić koledzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade, potrzeba tylko sterownik 64-bit do kabla. Soft działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz ,a czy posiadasz taki sterownik do 64bit? bo odpowiedz masz oczywista ,ale czy jest tez mozliwosc pomocy z twojej strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sipowitz ,a czy posiadasz taki sterownik do 64bit? bo odpowiedz masz oczywista ,ale czy jest tez mozliwosc pomocy z twojej strony?

 

Kolego, ściągnij sobie ori VCDS-a zainstaluj wszystko łącznie ze sterownikiem usb, teraz odinstaluj program diagnostyczny i zainstaluj to co tam masz do swojego kabelka.

EDIT//

Tak jeszcze sobie pomyślałem. A do jakiego kabelka poszukujesz driverow?

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności