Skocz do zawartości
pawel2511

Niedziała centralny zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem polega na tym że nie działa centralny zamek ale gdy wyjmę (odłączę) pompkę na dzień i ją później włożę (podłącze) to działa do czasu odpalenia auta. Po zgaszeniu pompka jest już "martwa" i już się nie włącza i tak w kółko.

 

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówimy o schemacie centralnego zamka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a dokładnie pompki sterujacej a jeszcze dokładniej wtyczki którą sie w nia wpina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już wiem o co chodzi :) jak sprawdzę to dam znać co się z nią dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym rozebrać obudowę pompki i sprawdzić czy nie ma wilgoćci lub innego syfu na płytce, profilaktycznie wyczyścić ją jak i blaszki pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sprawdzałem, pompka jest sucha i czysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić ścieżki idące na płytce, a szczególnie te od diod prostowniczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
diod prostowniczych

Może ja się nie znam, ale po co w urządzeniu zasilanym napięciem stałym są diody prostownicze?? Coś ci się chyba pomajtało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomajtało, rozbierałeś kiedyś pompkę? Są tam 2 diody blisko wtyczki i jak dostaje jedna z nich przebicia to pali się ścieżka albo od jednej, lub od drugiej. W takim wypadku należy wymienić obie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem polega na tym że nie działa centralny zamek ale gdy wyjmę (odłączę) pompkę na dzień i ją później włożę (podłącze) to działa do czasu odpalenia auta. Po zgaszeniu pompka jest już "martwa" i już się nie włącza i tak w kółko.

Sądzę że, problem może nie tkwić w samej pompce lecz w instalacji centralnego zamka. Może być tak że gdzieś(np w siłowniczku) kabel sterujący otwieraniem łapie na stałe "+" i wtedy sterownik jest "głuchy" na inne impulsy. Aby to zweryfikować należało by sprawdzić miernikiem lub żaróweczką co się dzieje na pinach(lub kabelkach) odpowiedzialnych za zamykanie otwieranie. I w zależności którą z czynności wyknujemy na których pinach pojawia się lub znika napięcie. U mnie kable które odpowiadają za zamykanie /otwieranie to : niebiesko-czarny i żółto-czerwony

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja miałem też problem z centralnym nie będę się o tym rozpisywał.

Radzę ci po sprawdzać kabelki ukryte w gumowych osłonach po między drzwiami a kabiną samochodu i to we wszystkich drzwiach. Czynność zajmuje parę minut ale może Ci oszczędzić czasu.Rzuć okiem czy nie są przerwane kable lub poprzecierane to może być przyczyna twojej awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem kiedyś taki problem ze central raz chodził a raz nie jak mu sie chciało podmieniłem pompkę na próbę i sie okazało ze pompka jest wadliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam taki problem otwieram drzwi i te tylne od strony kierowcy np co 15 otwarcie poprostyu sie nie otwieraja a inne tak co to moze byc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie miałem czasu spawdzic instalacji centralnego ale jutro dam pompkę do znajomego elektryka to ja sprawdzi dokładnie, a jak będzie dobra będę szukał w elektryce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tego tematu z moim problemem. Mam chwilowo golfa III kombi. Ostatnio odkryłem, że musi mieć zamek centralny. Czasami miga jakaś dioda na radiu, sądzę że wskazuje na zaryglowane drzwi. Miga jak są zamkniete, a czasami jak otwarte. Nie wiem od czego zacząć poszukiwania, bo zamek wogóle nie działa. Czasami jak lepiej sieknę klapą to sie sama zarygluje. Od czego zaczynać? Najlepiej pomógłby mi schemat CZ. Grzebałem na volkswagen.msk.ru, ale nic nie znajduje. Chciałbym zaczynać od pompki, ale nie wiem gdzie jej szukać. Jestem zielony w temacie elektryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam chwilowo golfa III kombi. Ostatnio odkryłem, że musi mieć zamek centralny

Najlepiej zajrzyj w gumę osłaniającą przewody miedzy drzwiami a kroserją. Jeśli oprócz przewodów jest też gumowy wężyk, to najprawdopodobniej masz c.z. W hatchbacku pompka znajduje się w bagażniku w boczku po prawej stronie za wykładziną w takiej piankowej osłonie. Natomast w kombi to pewnie jest w schowku obok koła zapasowego. Acha ta diota to chyba raczej nie ma nic wspólnego z c.z.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable w drzwiach są w porządku. ostatnio miałem czas i sprawdziłem i gdy odłączę gniazdo od pompki to wszystko wygląda w porządku ale gdy gniazdo jest podłączone to na "-" od zamykania pojawia się prąd, a moim skromnym zdaniem tak raczej nie powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności