Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

A tym bardziej że sprzęgło z VR6 to jedno z najmocniejszych sprzęgieł montowanych seryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co na szybko obadałem to od VR6 na 100% nie podejdzie bo do VRa koło mocowane jest na 6 śrub a w naszych 2.8 V6 na 8 śrub.

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu czujnika temperatury sinika AMX bo wywala mi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu czujnika temperatury sinika AMX bo wywala mi błąd.

 

Stojąc przodem do auta, po lewej stronie między silnikiem, a przegrodą na wężu cieczy chłodzącej. Na rysunku pozycja nr 3.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/198/czujnikp.jpg/

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję pomocy w zlokalizowaniu czujnika temperatury sinika AMX bo wywala mi błąd.

 

Miałem dokładnie to samo w moim AMX. Wymiana zajmuje 15minut i jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy. Kupiłem passata b5 2.8 jakieś 3 miesiącu temu, moje pierwsze pytanie dośc głupie no ale muszę :D gdzie jest oznaczona ta nazwa silnika ? Bo zaznaczyłem że mam ACK bodajże ale nie mam pojęcia jak mój się zwie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się przypomina to na silniku przy/na uchu do podnoszenia silnika jest to oznaczenie. Ale dla pewności muszę zerknąć pod maskę.

 

Pozdrówka :)

 

PS: ktoś za chwilkę mnie na pewno poprawi jeśli nie mam racji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no dzięki kolega ale niestety nie mogę znaleźc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest na prowadnicy ssącej powietrza dochodzącej do przepustnicy:dobrze

 

Seboos a co zrobiłeś z przebiciem na cewkach ?

W ogóle kolego to udało mi się poradzić z tym przebiciem bez wymiany cewki - robiłem to tylko dla sprawdzenia, ale zadziałało, więc chyba na razie tak to zostawię. Największe przebicie było w obrębie samych cewek, gdzie przy jednej ze ścianek znajduje się kawałek metalu - tam porządnie ładowało. Jako że miejsca nie jest dużo pomiędzy ścianką a metalem włożyłem tam kawałki plastiku i zalałem klejem na bazie ksylenu:) Dodatkowo odizolowałem kawałkami gumy dwie z cewek od siebie, jedną z tych dwóch od obudowy i i tą co jest pojedynczo od elementu wyglądającego jak radiator. Wcześniej przebicie szło aż w przewody, a teraz nie widać by się coś działo... "ciemność widzę";)

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dokładnie to samo w moim AMX. Wymiana zajmuje 15minut i jak ręką odjął.

 

 

Ile kosztował ten czujnik, kupiłeś oryginał???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztował ten czujnik, kupiłeś oryginał???

 

Nie kupuj zamienników, z doświadczenia wiem, że naprawdę padają, a oryginał kosztuje ok. 50zł

 

Pzdr.

Edytowane przez JotEm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej kupi się firmy - jak wybierze się najtańszy to bardzo duże prawdopodobieństwo że padnie ale można kupić też porządny zamiennik z którym nie będzie problemów. Przecież dla ASO czujniki wykonują normalne firmy - VW sam części nie produkuje ;)

 

Pozdrówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, znalazłem oryginał za 34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz naklejke serwisową we wnęce koła zapasowego to jest na niej kod silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok dzięki zaraz lecę sprawdzic. Moje kolejne pytanko..wiem, że opcji jest dużo no ale mówię o co chodzi. Mój passat na jedynce i dwójce zbiera się pięknie ale jak już włącze trójke to jakby mu koni zabrakło i robi się mułowaty..i tak do piątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, właśnie jestem nowym szczęśliwym nabywcą Passata 4x4 2.8 v6 może nie za młody bo z 1997 ale w dobrym stanie i w bogatym wyposażeniu. Tylko mam jedno pytanie. Jak go kupowałem to gostek powiedział, że to normalne, że na jedynce chodzi jak maluch bo takie przełożenie jest i chcem się upewnić czy to prawda? Tylko na jedynce słychać jak bym jechał maluchem a nie passatem na pozostałych biegach jest normalnie. Przepraszam jeśli ten problem był juz opisywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń swoją wypowiedz. Chodzi jak maluch tzn jak? Nie chce sie rozpędzać? Pierdzi? Przerywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie się rozpedza, nie przerywa ale dźwięk jaki dochodzi z silnika albo ze skrzyni brzmi jak bym jechał maluchem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jeździ i jak słychać malucha ? :D Weź no kolego skleć po ludzku ze dwa zdania a nie piszesz jakbyś dopiero rozpoczynał obcowanie ze edukacją ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może oleju nie masz i hydro Ci klekoczą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności