Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radekk
Zadzwoń do ASO, podaj VIN i może coś Ci podpowiedzą....

 

spróbuje chyba tak zrobić bo ciężko to zdiagnozować jakoś....

a tak w ogóle to dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lucky

 

 

witam mozna gdzies to kupic w polsce ten przyrząd vag 3366

 

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

Edytowane przez arczi0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kupiłem wczoraj takiego paska za 32.500zł krajowy full serwis 120tys przelotu oryginał zero dzwonów nawet nie był lakierowany żaden element wszystko w 100% OK dzisiaj na komputer go wrzuciłem również zero błedów oczytiście automat skóra 4x4 chodzi mi o to czy nie przepłaciłem?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie przeplaciles a co nie przegladales cen i kupiles w ciemno ? dziwne masz pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust kolega chciał się pochwalić nieco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też doszedłem do takiego wniosku:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe nie ukrywam że jestem zadowolony z zakupu ale nie chodziło oto aby się chwalić tylko poprostu najnormalniej w świecie zadałem pytanie nooo ale jak kto uważa a teraz zadam następne chodzi o olej do silnika doradzają mi 5W40 totala o świece i filtry już nie pytam bo już zakupiłem POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy zakupiłem w Niemczech Passata B5 FL 2.8 V6 30V w pażdzierniku ZA 16tys zł po sprowadzeniu , opłatach i zrobieniu kilku

rzeczy wyszło 23,5tys zł było bez navi ale kupiłem i zamontowałem Pioneera centrum multimedialne spala od 12-17 (średnia) w mieście krótkie odcinki , z książką servisową przejechane ma 159.500 tys., limuzyna , manual ,

, piękna fura

chciałem się dowiedzieć od specjalistów czy warto :

1. ZAKŁADAĆ FILTR STOŻKOWY I CZY TRUDNO SAMEMU ?

2. WYMIANA OLEJU znalazłem kartke od oleju Castrol nie wiem jaki ?

3. CHIP czy drogi i gdzie założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałem się dowiedzieć od specjalistów czy warto :

1. ZAKŁADAĆ FILTR STOŻKOWY I CZY TRUDNO SAMEMU ?

2. WYMIANA OLEJU znalazłem kartke od oleju Castrol nie wiem jaki ?

3. CHIP czy drogi i gdzie założyć ?

 

niezły deal, ja dałem trochę mniej za mniejszy przebiegi ale i tak jest niezle. Z filtrem i chipem chopie to sobie daj pokój, lepszy efekt osiągniesz wyrzucając koło zapasowe i tylną kanapę. Olej to pewnie castrol EDGE 0W40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. ZAKŁADAĆ FILTR STOŻKOWY I CZY TRUDNO SAMEMU ?

2. WYMIANA OLEJU znalazłem kartke od oleju Castrol nie wiem jaki ?

3. CHIP czy drogi i gdzie założyć ?

 

jeśli chodzi o filtr: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=716905 miałem dodać zdjęcia ale auto jest aktualnie u mechanika więc wkleję jak odbiorę.

 

Jeśli chodzi o olej to jest dużo na ten temat na forum. Ja leje 10w40 Mobila, taki jest polecany (10w40).

 

Chip, cóż, koszt niewspółmierny do wzrostu mocy. Przyrost 16KM i chyba 18nm z tego co się kiedyś dowiadywałem. Koszt to na pewno >= 1500. Tak mi się wydaje. Dodatkowo układ wydechowy. Ja miałem wywalone katalizatory. Będzie chodził tak:

Teraz spowrotem założyłem karalizatory bo ten dźwięk jest po jakimś czasie męczący. A i +4000rpm pęknie buczy stożek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie odnośnie sprzęgła w naszych autkach.

Jest to takie zwykłe sprzęgło czyli tarcza + docisk czy jakieś hydrokinetyczne (to tylko w automatach)?

Mi coś zaczyna późno łapać i chyba szykuje mi się wymiana. Dodam że mam manualną skrzynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu jest zwykłe sprzęgło. Wysokie branie było poruszane na forum i może być normalne chyba, że wcześniej brało inaczej. Jednak ja bym poczekał aż zacznie się ślizgać i wtedy myślał powoli o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ma przypadkiem gdzieś regulacji przy pedale lub pod maską , bo może dało by się jeszcze trochę podregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ono zawsze brało wysoko, ale teraz to bierze wyżej niż wcześniej, przynajmniej tak mi się wydaje. Nigdy nie zauważyłem żeby się ślizgało.

Słyszałem że nie ma mozliwości podciągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzałeś pod pedał sprzęgła może jest tam kawałek śróby z dwoma nakrętkami.

Ja jak kupiłem 3miesiące temu Paska b5 fl 2.8 i wsiadłem do niego to też się ździwiłem że tak wysoko bieże sprzęgło porównując inne auta . Miałem regulować jak się ociepli ale jeszcze nie patrzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że rozmawiałem z mechanikiem z ASO (prawdziwy, sprawdzony fachowiec) i mówił że to sprzęgło samo sobie reguluje luzy. Wymiana to w moim przypadku jakieś 1000/1200 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest hydrauliczne i reguluje się samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz poruszyliśmy temat sprzęgła to jak wygląda sprawa z kołem zamachowym:583: Czy jest to taka sama konstrukcja jak dwumas w tdi? Może się zużyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekk

mam taki problem.. kilka razy dolewalem juz plynu chlodzacego i zawsze dolewam go okolo 1 litra czyli mam pusty zbiorniczek a dziwne jest to ze caly ten litr znika po 2 3 dniach a nie dolewalem specjalnie tydzien i tez litr weszlo.. mial ktos cos podobnego..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nic takiego ale po mojemu to masz gdzies dziure, moze zbiornik jest pekniety na dnie albo przewod ktory idzie do zbiornika i jak wycieknie do miejsca gdzie jest dziura to juz go nie ubywa... w miejscu ktore jest dziurawe lub pekniete powinien byc bialy osad, sprawdz sobie moze to bedzie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności