Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy zbliza sie zima, potrzebuje zakupic komplet, felgi i opony, jakie doradzacie do 4motion ? jest jakas regula czy standard 195/65/15 ?jakie ma byc oznaczenie felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz hamulce. Z tego co się orientuję, we wszystkich Passatach V6 po facelifcie wstawiane były heble 288 lub 312mm a to już uniemożliwia założenie felg 15".

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko stało mi sie to wczoraj a dzisiaj wieczorem muszę jechać 100 km do domu otóż zapaliła mi sie kontrolka od akumulatora i wyswietlil komunikat na komputerze brak ładowania rozumiem że to coś z alternatorem ale pasek jest na swoim miejscu czy zastanawiam sie czy dojade czy np wyczerpie mi sie akumulator i stane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz jakie masz hamulce. Z tego co się orientuję, we wszystkich Passatach V6 po facelifcie wstawiane były heble 288 lub 312mm a to już uniemożliwia założenie felg 15".

o widzisz :) a juz mialem kupowac 15 dobrze ze zapytalem , czy ktos moze mi to jeszcze potwierdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos moze mi to jeszcze potwierdzic?

w 2.8 V6 z napędem 4x4 będziesz miał na 99% tarcze 312mm (czyli min. 16"), bo auto waży prawie dwie tony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Mam takie pytanko, moze dziwne, a moze ja sie nie znam, ale zakladajac konto na forum mialem wybrac silnik swojego passata i wszystkie silniki 2.8 V6 sa jako 4x4 a ja mam naped na jedna os... O co tu chodzi?

Drugie pytanko dotyczy stukania i jakby cos przeskakiwalo przy pelnym skrecie w lewo, czy to do przodu czy do tylu jade, czy ktos wie co to moze byc? Szukalem na forum ale jakos nie moglem znalezc cos na ten temat, ale moze dlatego ze mam za malo cierpliwosci :636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko, moze dziwne, a moze ja sie nie znam, ale zakladajac konto na forum mialem wybrac silnik swojego passata i wszystkie silniki 2.8 V6 sa jako 4x4 a ja mam naped na jedna os... O co tu chodzi?

 

Bo rzadkością były w ośce, bodajże na USA ;)

 

Drugie pytanko dotyczy stukania i jakby cos przeskakiwalo przy pelnym skrecie w lewo, czy to do przodu czy do tylu jade, czy ktos wie co to moze byc? Szukalem na forum ale jakos nie moglem znalezc cos na ten temat, ale moze dlatego ze mam za malo cierpliwosci

 

To szukaj o przegubach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 2.8 V6 z napędem 4x4 będziesz miał na 99% tarcze 312mm (czyli min. 16"), bo auto waży prawie dwie tony...

 

Ja mam w dowodzie 1594kg. A co do tarcz, 2.8 przed faceliftem miały jeszcze 280 lub 288mm. Wiem bo sam takie mam i 15" wchodzą bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lifcie minimum 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lifcie auto jest cięższe o około 200kg.Wzmocnienia, lepsze wyniki dzięki temu w NCAP. Ja też mam fabrycznie 15' ale mam napęd 2x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem swoim na wazeniu, 1770 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyskakują mi czasem takie błędy, najczęściej przy wolnej jeździe, jak pogonie troszkę to nigdy ten błąd się nie pokazuje. Dodam, że ten błąd występuje zarówno na banzynie jak i na gazie. Czyżby trzeba było katalizator wymienić?

16805 Podgrzany katalizator poniżej progu wydajności strona 1

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16815 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , pomóżcie, nie mam czasu przeszukiwać forum, a pewnie już ktoś o to prosił. Potrzebuję schemat elektryczny do passat b5 FL 2.8 4 Motion benz. 1999, 142 Kw chodzi o zasilanie pompy paliwa. Jeśli ktoś widział taki wątek proszę o przekierowanie, jeśli nie - będę wdzięczna jeśli ktoś mi pomoże. z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16805 Podgrzany katalizator poniżej progu wydajności strona 1

tez mam kolego ten problem :/ ale nie wiem co jest przyczyna mi mechanik mowil ze to jest cos przed katalizatorem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, bo czasem ulatuje mi coś w okolicy wydechu jakby spaliny. Może uszczelka między kolektorem wydechowym a wydechem. i wtedy sondy wywalają taki błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16805 Podgrzany katalizator poniżej progu wydajności strona 1

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16815 Nie znany kod błędu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

Fachowiec z VW powiedział mi, że to kończące się katalizatory.. Kolejny że to może być problem jazdy na krótkich dystansach.. Ale trasa 200 - 300 km obroty 3 500 - 4000 błąd znika z deski rozdzielczej. Jeżeli wejdzie w grę wymiana katalizatorów to czy można jakąś strumienice wstawić zamiast katalizatora? (pomoże, zaszkodzi) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam passata 2.8 v6 z 1999 ACK.

Mozna sprawdzic kto jakie kola powiniem nakladac.

W moim pasacie mam oznaczenie H6U czyli fabrycznie 205/55 R 16 91W.

Edytowane przez klimas79
poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do passata po lifcie tylko 16 podejdą.. o 15 zapomnijcie.

Pamietajcie do 4 motion o tych samych rozmiarch opon.. Bo zacznie głupiec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności