Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wymieniałem. Ale aż się boje co będzie się działo po tym poście, zaraz zacznie się dyskusja :) :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to liczę :) radźcie, radźcie i się dzielcie wiedzą, bo o nowy nabytek mam zamiar dbać że chocho :)

sorki, właśnie się doczytałem :)

Edytowane przez hotfuzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na poczatku zaznaczę, że do tej pory silniczek chodził jak ta lala ( a mam go od roku)

dzisiaj wracając z pracy usłyszałem dziwny dźwięk wydobywający się z komory silnika, po dojechaniu do domu otworzeniu maski-dźwięk jakby (stojąc przed machą) z prawej strony silnika-chodzi jak diesel takie klekotanie :eek::eek::eek:

wszystko powyłączałem-nawiewy, wiatraczek o nic nie ociera-ewidentnie dźwięk ze silnika- co to może być

proszę o jakieś sugestie bo brzmi to strasznie a szykuje się długi wyjazd na święta

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtf23

Witam :) mam takie pytanie chce kupic maglownice i mam juz upatrzona ale zastanawiam sie nad tym czy z innegio silnika np: 2,8 v6 ale rocznik 2001 i variant z innym numerem silnika(tzn. inne oznaczenie np. tak jak moj APR) bedzie pasowala do mojego APR??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.Musze zrobic serwis(Wymiana oleju)Robie w nieautoryzowanym serwisie VW i chca zalac mi Firmowy olej(cos na q chyba) 10W-40.Ja mu moie ze jezdze na pelnym syntetyku a on ze taki zaleca sie do VW.Jak chce syntetyk to serwis jest long life na 20.000.Dodal ze tak samo jest w ASO.Co wy na to??zalac go tym 10W-40 czy (polsyntetyk)czy pelnym syntetykiem.auto ma przejechane okolo 80tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej.Musze zrobic serwis(Wymiana oleju)Robie w nieautoryzowanym serwisie VW i chca zalac mi Firmowy olej(cos na q chyba) 10W-40.Ja mu moie ze jezdze na pelnym syntetyku a on ze taki zaleca sie do VW.Jak chce syntetyk to serwis jest long life na 20.000.Dodal ze tak samo jest w ASO.Co wy na to??zalac go tym 10W-40 czy (polsyntetyk)czy pelnym syntetykiem.auto ma przejechane okolo 80tys.

 

Mało ci tematów o oleju jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu? proste! tam nie myślą,robią schematycznie,a jak się cos popsuje przez te schematyczne działanie to jeszcze lepiej,serwis zarobi. ja osobiście ******** ich i ich usługi(nie jestem mechanikiem) a takie zeczy jak wymiana oleju czy tam płynu chłodzącego to sam robie.nic trudnego,odkręcasz korek i leci:D a nawet 2 korki(to i chłodzący wyleci) ja swojego kupiłem ze szwajcarii i tez nie wiedziałem jaki tam jest olej,to mechaniory zaprzyjaznione polecili mi 5w40syntetyk i jest git(180tkm przebiegu ma) teraz będe też zmieniał olej to zaleje juz 10w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i chca zalac mi Firmowy olej(cos na q chyba)

 

Bo taki mają na stanie ! Mają tez z tego zarobek spory bo jest z beczki ! Ich nie interesuje co Ci wleją, podpierają się katalogiem i normami no i tym co maja na stanie w magazynie ;)

 

Ja mu moie ze jezdze na pelnym syntetyku a on ze taki zaleca sie do VW.

 

I zalej syntetyk

 

Jak chce syntetyk to serwis jest long life na 20.000.

 

Gówno ich obchodzi czy wymienię po 10 czy 20 tys....

 

zalac go tym 10W-40 czy (polsyntetyk)czy pelnym syntetykiem.auto ma przejechane okolo 80tys.

 

Syntetykiem zalej, najlepiej im zawieź swój. Zobaczysz jakie będą mieli miny kwaśne że nie zarobili na "łosiu" który nie dał się zrobić w bambuko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za info.

Serwis robie w Nieautoryzowanym serwisie VW;)Czyli maja katalog Vw i na nim sie opieraja.Zajmusie tylko grupa VAG a pytam z ciekowosci jak to jest z ich olejem do V6.Robie tez Unich wszystko bo ceny maja niskie i oryginalne VW.Wymieniam tez rozrzad bo niby co cztery lata a autko ma 5,5 roku a nastukane tylko 80tys.

czyli przywioze swoj 0W-40 mobil.

Edytowane przez gino9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przewodniku :) napisane jak wół... 5W30 lub 5W40 i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mobil?? "podobno" to największy syf,zaraz za lotosem:635:

mi tam doradzili lać do v6 castrol gtx magnatec,no i leje. pewnie i tak te oleje są gdzieś na lewo rozlewane i to jakieś badziewie,jak nie u nas to za granicą.no ale mam przynajmniej lepsze samopoczucie he:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i się stało.pierwsza awaria od ponad pół roku.stałem w korku a temperatura zaczeła gwałtownie rosnąć.zanim zjechałem na parking miałem już 120zt C. Zgasiłem silnik,wyszedłem z auta a pod nim kałuża.pompa wody się rozszczelniła i przez nią wyleciał cały płyn.:mad:.mam nadzieje że na tym się skończy...oddałem auto do mechanika,wymieni mi pompe wody,termostat przy okazji no i płyn oczywiście.mam nadzieje że nie ucerpiały uszczelki i głowice.szacowany koszt naprawy-500zł napewno.jeszcze chyba wisco wymienie,bo jak był taki gorący to zatrzymałem wiatrak ręką bez problemu..a tak być nie powinno chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki dekli wymienione, do tego uszczelki co by olej na świece nie spływał ( nie wiem jak fachowo się nazywają )

 

Numer elring'a pod dekiel - 413.830 ( 60 pln szt )

Numer drugiej - 413.860 ( 35 pln szt )

 

Ceny po rabatach. Na szczęście z uszczelniaczy nie miałem wycieków :)

Numery dla silnika ACK

uszczelka.jpg

uszczelka1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem również te uszczelki pod jedna głowicą. Pod druga leży i czeka na wymianę w garażu gdyż na razie nie cieknie a kupiłem z pośpiechu pod obie. Ja płaciłem po 100zł za komplet, też po rabatach, w tamtym roku. Od tego czasu dolewam jakieś 0,7l na 10tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5w40syntetyk i jest git(180tkm przebiegu ma) teraz będe też zmieniał olej to zaleje juz 10w40

 

z jakiego powodu zmieniasz olej na gorszy? nieuzasadnione podejscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego czasu dolewam jakieś 0,7l na 10tys.

 

bez urazy kolego ale nie chce mi się w to uwierzyć. a co do oleju to mi się wydawało że przy takim przebiegu lepszy będzie 10w40 oczywiście też castrol magnatec :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja przejechałem 7 tys od wymiany i dolałem litr, stan oczywiście po dolaniu max. Dodam że sporo wychlapało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mi się wydawało że przy takim przebiegu lepszy będzie 10w40 oczywiście też castrol magnatec

 

przebieg w zaden sposob nie laczy sie z olejem. liczy sie tylko i wylacznie stan silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja z innej mańki... gdzie mogę tanio dostać maty nad tłumiki, bo jak w innym temacie pisałem świecenie kontrolki spalin było spowodowane uszkodzeniem cewki i część paliwa szła w wydech i nagrzewał się do piekielnych temperatur i uszkodzone mam maty; z tego co się orientowałem to tylko w ASO SRASO :) po 300 PLN za sztukę a potrzebuję dwie; pomóżcie bo koszta rosną a taka głupotka kurde i kolejne kilkaset złotych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam felgi z orginalnych 195 65 r15 na 205 55 r16 i zastanawiam się czy nie będzie problemu w razie złapania gumy. Tzn czy jak założę zapas 195 65 r15 a reszta będzie 205 55 r 16 nie bedzie sie działo coś z napędem. Bo w 4x4 wszystkie koła muszą byc takie same??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności