Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

witam, sorki że zaśmiecam temat ale ponawiam pytanie odnośnie napinaczy łańcucha rozrządu bo nie było żadnego odzewu i czy ktoś może przerabiał ten temat:

Witam, ten dział wydaje mi się najbardziej odpowiedni a nigdzie nie mogłem znaleźć nic podobnego, a mianowicie mam problem z napinaczem łańcucha rozrządu, próbowałem wymienić uszczelniacze pod tum napinaczem ale żeby to zrobić muszę go ścisnąć by zluzować łańcuch niestety gdy dokręcam narzędzie do jego ściśnięcia, cylinder jedynie podnosi się do góry i łańcuch dalej pozostaje napięty, na youtube znalazłem że gość dociska go ręką a jak odpuści to tłoczek wraca do góry, u mnie natomiast po wciśnięciu zostaje na dole, czy to może oznaczać napinacz do wymiany? i czy przy wymianie powinienem też wymienić łańcuchy czy te mogą zostać stare?

czy ktoś tutaj robił coś takiego?

z góry dzięki za pomoc

 

 

mój silnik APR i ma lekko powyżej 300 tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do forumowiczów:

1. Olej Motul X-Power 10W-60 - czy to dobry olej do silnika 2.8L?

2. Czy można tak po prostu założyć amortyzatory i sprężyny z Audi S4 B5/B6 do tego Passata? Ktoś to poleca/odradza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa pytania do forumowiczów:

1. Olej Motul X-Power 10W-60 - czy to dobry olej do silnika 2.8L?

2. Czy można tak po prostu założyć amortyzatory i sprężyny z Audi S4 B5/B6 do tego Passata? Ktoś to poleca/odradza?

 

1. odezwij się do marcina

http://forum.vw-passat.pl/members/14725-elemenateur

Oleje ma w bdb cenach i doradzi ci co lać. Do tego silnika powinien iść full syntetyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Czy można tak po prostu założyć amortyzatory i sprężyny z Audi S4 B5/B6 do tego Passata

 

Tak

 

 

1. Olej Motul X-Power 10W-60 - czy to dobry olej do silnika 2.8L?

 

8100 X-CESS 5W40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak

Dzięki :) Doprecyzuję tylko pytanie, jeśli pozwolisz - amorki i sprężyny od S4 B5/B6/B7 są te same? Czy np. różnią się (o ile się orientujesz), ale i tak będą pasować?

 

 

8100 X-CESS 5W40

OK, dzięki. Chyba zdecyduję się na zmianę na ten rekomendowany przez Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Doprecyzuję tylko pytanie, jeśli pozwolisz - amorki i sprężyny od S4 B5/B6/B7 są te same? Czy np. różnią się (o ile się orientujesz), ale i tak będą pasować?

 

Tylko od A4 B5, A6 C5 i pochodne czyli S4 i S6. eSki to napęd quattro ale to chyba wiesz ;)

 

 

 

OK, dzięki. Chyba zdecyduję się na zmianę na ten rekomendowany przez Ciebie.

 

Ja na takim jeżdżę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno kupiłem Passka z silnikiem 2.8 v6 193 km AQD 99r skrzynia Tiptronic 5 biegów i mam proble .... Zaczeło mi się slizgać delikatnie sprzęgło hydrokinetyczne .Pojechałem do serwisu ASB i zostało potwierdzone ze pomoże regeneracja lub wymiana sprzęgła na używkę .Pytanie moje brzmi gdzie znajdę serwis ASB który podejmie się wyjęcia sprzęgła zregenerowania i ponownego montażu z wymianą oleju w okolicach Głogowa woj.dolnośląskie .Drugie pytanie ewentualnie kupno używki jak szukać pod ten silnik i skrzynię jakie oznaczenia itd???? Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki nie szukaj, nie ma sensu, nie wiesz co kupujesz. Regeneracja sprzęgła to 700zł z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś warsztat który taką usługe wykona ktoś poleci z okolic Głogowa ,Leszna lub Zielonej Góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midparts w Nowogrodzie Bobrzańskim zrobią regeneracje konwertera/sprzęgła i dostaniesz wszelkie części (filtr, uszczelki), olej kup sam, bańkę 10l (9l potrzebne) np. Ravenol, jest stosunkowo tani i szeroko używany i polecany. Ja ściągałem skrzynię w swoim samemu i wyciągałem konwerter więc nie potrafię Ci nikogo polecić, ale do tego akurat magika nie trzeba, nie musi być to zakład od automatów. Sporo roboty ale żadnej magii, zwykła mechanika. Procedurę uzupełnienia oleju można znaleźć spokojnie na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za radę .Dzwoniłem do Midparts już wcześniej i właśnie mówili ze sam muszę wyjąc sprzegło i odbierają kurierem i pózniej odsyłają do tego jakaś gwarancja tam na to jest więc ok.Muszę tylko znalezsć mechanika który to wyciągnie i pózniej włoży.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Midparts w Nowogrodzie Bobrzańskim zrobią regeneracje konwertera/sprzęgła i dostaniesz wszelkie części (filtr, uszczelki), olej kup sam, bańkę 10l (9l potrzebne) np. Ravenol, jest stosunkowo tani i szeroko używany i polecany. Ja ściągałem skrzynię w swoim samemu i wyciągałem konwerter więc nie potrafię Ci nikogo polecić, ale do tego akurat magika nie trzeba, nie musi być to zakład od automatów. Sporo roboty ale żadnej magii, zwykła mechanika. Procedurę uzupełnienia oleju można znaleźć spokojnie na necie.

 

A jaki olej dokładnie polecasz pod tiptronica ? Parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej ma spełniać normę G052162. To najważniejsze. firma jest mniej istotną kwestią bo większość to i tak jedno i to samo. Ja lałem ravenol 5/4 HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem ten olej .Na stronie Revenol dopasowałem pod swój silnik .Zerknie ktoś żebym gapy nie walnął cena całkiem ok i wysyłka gratis http://allegro.pl/ravenol-atf-fluid-6hp-10l-warszawa-i5788535346.html

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Olej ma spełniać normę G052162.
U mnie na stronie Revenol po wybraniu silnika itd. pokazuję olej zalecany o takiej normie G 055005 A1/A2/A6 więc chyba inny niż do twojego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy o skrzyni przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak .Chodziło mi konkretniej że na stronie Revenol po dopasowaniu marki ,modelu, silnika ,podwozia pokazało mi olej przekladniowy 0 takiej normie jak wyżej napisałem i dodałem link do aukcji.Może do twojego 1.8t jest inna norma a do mojego 2.8 4motion inna.I nie jestem pewien czy 5/4hp bedzie również pasował do mojego bo na ich stronie mi pokazało olej 6HP.Nie wiem czy jest jakaś różnica pomiędzy nimi chociaż 4/5HP jest tańszy na 10L o ponad 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając sprawdziłem normę dla skrzyni, nie auta, na stronie ZF i takiego szukałem. Bardzo możliwe, że norma o której piszesz zawiera w sobie niższe, starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze ten co Ty znalazłeś i ten co ja znalazłem byłby ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności