Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ozonek87

koledzy mam taki proble w moim pasku 2.8 v6 zblokowało mi przodnie koła hamulce trzymia rozebrane zaciski byly wyczyszczone wszystko chodzi jak powinno i dalej po wcisnieciu paru razy pedała blokuje koła i na desce swieci mi ABS i ESP ktory w czasie jazdy sie zaswieca podpiołem pod komputer i nie pokazuje zadnych błedów. mechanik mowi ze padło serwo albo abs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Boogie, nie jestem w stanie Ci pomóc. Amortyzatory i sprężyny mam od kiedy kupiłem samochód i szczerze mówiąc nie wiem jakie one są, a aktualnie nie mam jak się dostać pod samochów\ściągnąć koła.

Powodzenia w poszukiwaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jest na forum jakiś tutorial jak zdemontować przód Passka do wymiany rozrządu?

 

trzeba zozszczelnić klime aby zdjąć pas przedni? czy jest możliwość, tak jak w Audi, zdjąć kompletny pas przedni razem z chłodnicami bez demontażu przewodów klimy?

 

śmiało możesz klime na bok odłożyć nie trzeba rozłączać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, tak na serio ile to pali z gazem? Jaki koszt instalacji ile oleju wchodzi, i czy bylo dostepnez manualem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, tak na serio ile to pali z gazem? Jaki koszt instalacji ile oleju wchodzi, i czy bylo dostepnez manualem?

ale co?

 

 

pytasz o Passka 2.8 V6 4motion?

 

jeśli tak to:

- nie wiem ile pali z gazem bo nie mam, ale skoro benzyny spala mi w mieście 15 to gazu pewnie 16-17, poza miastem zależnie od stylu jazdy od 9,5 do 11 więc gazu pewnie od 10,5 do 12 l/100 km

 

- koszt dobrej sekfencji to około 5 tyś zł

 

- oleju wchodzi około 6 litrów

 

- oczywiście, że były dostępne wersje ze skrzynia manualną (ja taką mam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, tak na serio ile to pali z gazem? Jaki koszt instalacji ile oleju wchodzi, i czy bylo dostepnez manualem?

 

mój passat na gaz najmniej na trasie spalił 10l gazu(średnio ok 13l) ale w mieście to potrafi nawet i 23l wciągnąć, średnia trasa miasto ok 17l gazu

oleju wchodzi troszkę więcej niz 6l

a koszt instalacji to ok 3000zł warto pamiętać o dobrych wtryskach gdyż po montażu taniej listwy mogą być różnice w czasach wtrysku pomiędzy stronami i silnik będzie nierówno pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miasto Kraków - do 24 litrów gazu

Trasa: 50% autostrada do 150km/h, 50% niezabudowany do 100 km/h - 13 litrów gazu

Kiedyś na benzynie w spokojnej trasie zszedłem do 8 litrów

 

Instalacja składana przez fachowca na dobrych częściach - 3900 PLN

 

Jak myślisz o manualu, to pamiętaj o dwumasie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślisz o manualu, to pamiętaj o dwumasie...

 

Konieczność wymiany dwumasy w tych silnikach to ogromna rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miasto Kraków - do 24 litrów gazu

 

WoW! Ja grzecznie nie jeżdżę, ale 24l gazu? Po Krakowie praktycznie nie używam biegów wyższych niż trójka, kręcę go powyżej 4000, a i tak max spalanie wychodzi mi 19l gazu.

Żeby nie było że niedzielny kierowca, dziennie po Krk robię przynajmniej 80km.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio 13 l gazu + benzin na rozruchy. Butla 60 l wchodzi max 50 l gazu , na klimie w lecie 330-340 km, bez klimy do 400 km. Jazda tańsza niż przeciętny dizel. Oleju ok 6 l. Z reguły nie jeżdżę szybciej niż 150, dużo krętaniny na okolicach, częste rozruchy, wiecej benzyny a gazu podobna średnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnio 13 l gazu + benzin na rozruchy. Butla 60 l wchodzi max 50 l gazu , na klimie w lecie 330-340 km, bez klimy do 400 km. Jazda tańsza niż przeciętny dizel.

ciekawe to co napisałeś...

 

mówisz butla 60 l gazu starcza ci na 340 km w lecie, to daje spalanie 17,6 l/100 km, bez klimy 15 l/100 km.

koszt przejechania 100 km w twoim wypadku to około 45 zł, bez klimy 39 zł

 

przeciętny diesel spala 6 l/100 km co w przeliczeniu na koszt przejechania 100 km daje nam sume 33 zł

 

u ciebie nie doliczałem kosztu benzyny która jest potrzebna do rozruchu.

 

i gdzie tu jest potwierdzenie tego co napisałeś na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ptoqu,

Po wielu latach jazdy różnymi autami sądzę, że to ile auto spala w mieście zależy od trasy jaką się codziennie pokonuje. Ja od 10 lat jeżdżę w kółko tą samą drogą i poprzedni samochód kia ceed 1.6 CRDI 115km paliła mi 9,5 litra... Też bym był zdziwiony gdyby nie to, że kolejny poprzedni samochód octavia 1.9 TDI 110km paliła 9 litrów. A jeszcze wcześniej lanos 1.5 palił 15 litrów gazu.

 

I jeszcze a propos dizli A-rku, nie wierzę w średnie spalanie 6 litrów w dizlu o masie np. 1500 kg. Wspomnianą octavią dwukrotnie jechałem KRK - morze - KRK i spaliła mi raz 5,5 i raz 5,6 przy średniej prędkości około 65 km/h. Prawie dokładnie tak samo z ceedem. Jak się doliczy to miasto z 9 litrami... A auta były lżejsze niż pasek.

 

A co do dwumasu to w moim egzemplarzu poprzedni właściciel wymieniał 2 razy... hehe

 

PS. Instalację gazową mam ustawioną na +20%. Co zapewne też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-rek co chciałeś przeczytać to przeczytałeś. Butla 60 l a ilość gazu w niej to dwie różne rzeczy. Raz na jakiejś dziwnej stacji wlazło 53 litry gazu, normalnie max 48-49 a więc do swoich wyliczeń weź te cyfry. Podobnie do spalania ropniak powyżej 2 l w cyklu mieszanym bardzo rzadko schodzi poniżej 6 (nie rozmawiamy tu o jakichś samochodzikach 800 kg i 1,0 pojemności które też tą piątkę to skotłują). Moje berlingo 2.0 hdi jak bym nie jeździł to poniżej 7 l nie zejdę a 8 to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy,

Od jakiegoś czasu próbuję dobrać sprężyny przednie do mojego passata sedan 2000 r. przed liftem 2.8 manual 4motion i już

 

nie bardzo mam pomysł co z tym dalej robić. Jeśli ktoś z forumowiczów wymieniał i ma auto na standardowej wysokości, to

 

proszę o wskazanie jakie to były sprężyny.

 

Jak sprawdził jeden ze sprzedawców numer sprężyny pasujący do mojego auta to 8D0 411 105 AT (1 pasek żółty , 2 paski brązowe). Przerobiłem już zarówno sprężyny AT oraz AR i żadne z nich do mojego auta nie pasują, gdyż podnoszą przód w takim stopniu, że odległość od opony do błotnika wynosi 10 - 11 cm. Jak da się zaobserwować normalne passaty jeżdżą na wysokosci około 4 - 5 cm. Tyle zresztą właśnie mam z tyłu.

 

Jeśli jesteście w stanie mi coś doradzić i pomóc przywrócić auto do standardowej wysokości to poproszę o pomoc.

 

Moje auto to passat sedan, rok 2000, rok modelowy 2000, przed liftingiem, 2.8 litra, 4 motion, skrzynia manualna.

Kody zawieszenia, jakie znalazłem na naklejce to 0JJ 0YP 1BA. Ewentualnie vin WVWZZZ3BZYE312758.

 

Dzięki i pozdrawiam

 

Kolego,ja wymieniałem sprężyny i amory z ori na gwinty,mam je leżec w garażu,jeśli w przedlifcie jest to samo co w polifcie to zrobie Ci fotki i wrzuce.Chyba jest tam między innymi niebieski pasek.Mam też dwie sprężyny H&R na tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego,ja wymieniałem sprężyny i amory z ori na gwinty,mam je leżec w garażu,jeśli w przedlifcie jest to samo co w polifcie to zrobie Ci fotki i wrzuce.Chyba jest tam między innymi niebieski pasek.Mam też dwie sprężyny H&R na tył.

 

 

Witam,

A jakie miałeś te ori ? Szukam czegoś wyższego od 1BE...

 

 

A co do zaistniałej dyskusji o spalaniu to jeżdżąc codziennie 9km przez (niezbyt duże ,lecz zakorkowane) miasto do pracy wychodzi od 16 do 20l/100km + benzyna. Wcześniej miałem B5fl w diesl'u 130km AVF manual i przy tej samej trasie wychodziło od 8,5 do 10l/100km. Wychodzi podobnie tyle ,że w 2,8 mam automat i 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A-rek co chciałeś przeczytać to przeczytałeś. Butla 60 l a ilość gazu w niej to dwie różne rzeczy. Raz na jakiejś dziwnej stacji wlazło 53 litry gazu, normalnie max 48-49 a więc do swoich wyliczeń weź te cyfry. Podobnie do spalania ropniak powyżej 2 l w cyklu mieszanym bardzo rzadko schodzi poniżej 6 (nie rozmawiamy tu o jakichś samochodzikach 800 kg i 1,0 pojemności które też tą piątkę to skotłują). Moje berlingo 2.0 hdi jak bym nie jeździł to poniżej 7 l nie zejdę a 8 to norma.

 

 

Koledzy ja paskiem 1,9 TDI PD z skrzynia manual 6-biegów w tresie emeryckiej 90 km/h max spaliłem 4,5 l /100 km , ale za to przy normalnej jeździe około 8 się kręci a jak się przyłoży to i 12 litrów potrafi zjeść, ale teraz wymieniłem na 2,8 V6 4Motion i na LPG wychodzi tak: trasa emeryt to 13l/100km, trasa z odcinkami do 230km/h 16-17 litrów natomiast krótkie odcinki i gaz w podłodze to 20 litrów LPG. Instalacja to Stag 300 i wtryskiwacze Hana

 

---------- Dodano o 23:12 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:06 ----------

 

a nie powinno być tam jeszcze takiej osłony?

 

[ATTACH=CONFIG]110108[/ATTACH]

 

Taka oslona jest w B5(3B) natomiast w B5FL(3BG) juz nie wystepuje.

 

---------- Dodano o 23:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:12 ----------

 

oglnie nie chce sie pod nic podłączyć ;/ już czego nie próbowałem z mechanikiem

 

Odłącz radio i wtedy zobacz czy się połaczysz z komputerem. 80 % przypadków pomaga :)

 

---------- Dodano o 23:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:25 ----------

 

koledzy mam taki proble w moim pasku 2.8 v6 zblokowało mi przodnie koła hamulce trzymia rozebrane zaciski byly wyczyszczone wszystko chodzi jak powinno i dalej po wcisnieciu paru razy pedała blokuje koła i na desce swieci mi ABS i ESP ktory w czasie jazdy sie zaswieca podpiołem pod komputer i nie pokazuje zadnych błedów. mechanik mowi ze padło serwo albo abs

 

Mogą być puchnące wężyki łączące przy zaciskach hamulcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje, o spalaniu można dyskutować i dyskutować i każdy to wyliczy jak najlepiej dla siebie więc nie ma co się pchać w dyskusje ;)

 

a kończąc rozmowe...

przeciętny diesel w Polsce to 1.9 TDi, a nie

Podobnie do spalania ropniak powyżej 2 l

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

A jakie miałeś te ori ? Szukam czegoś wyższego od 1BE...

 

 

A co do zaistniałej dyskusji o spalaniu to jeżdżąc codziennie 9km przez (niezbyt duże ,lecz zakorkowane) miasto do pracy wychodzi od 16 do 20l/100km + benzyna. Wcześniej miałem B5fl w diesl'u 130km AVF manual i przy tej samej trasie wychodziło od 8,5 do 10l/100km. Wychodzi podobnie tyle ,że w 2,8 mam automat i 4x4.

 

To masz 1be? Ja mam wyższe w swoim a szukam właśnie 1be...

 

Jakie polecacie świece zapłonowe ? Ngk, beru ? Jaki numer katalogowy ?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kuczlaw osobiście polecam świece NGK BKR6EKUB. Ja mam takie i nie narzekam. Jak ktos ma więcej gotówki to mozna sie pokusic o platynowe równiez firmy NGK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=kuczlaw;2004553

 

Jakie polecacie świece zapłonowe ? Ngk' date=' beru ? Jaki numer katalogowy ?[/quote]

 

ja mam założone świece denso K 20TT jedno elektrodowe i autko pracuje świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności