Skocz do zawartości
gino9

Wszystko co wiecie na temat 2.8 V6 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, czy któryś z kolegów zetknął się może z takim to zjawiskiem: uderzenie / stuk podczas wysprzęglania. Im obroty (moc) większa tym stuk głośniejszy. Jeśli się odrobinę odpuści gaz tuż przed wciśnięciem sprzęgła to stuk jest mniejszy albo go nie ma. Najbardziej zauważalne podczas dynamicznego przyspieszania. No i lekkie szarpnięcie przy okazji. Myślałem, że to poduszki ale wymieniłem na porządne a stuk pozostał. Cóż to?

Dzięki z góry

 

P.S. Dodam, że stuk występuje także przy gwałtownym dodaniu gazu, przy odpuszczeniu coś tam trochę słychać, jakieś tam chrobotanie i trochę mi lewarek lata.

Edytowane przez Czarne Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pradwda jest taka, że ciężko o dobrego passata 2.8, a jezeli są to trzeba wyłożyć wiecej niż 8 - 10k PLN za niego.

Jak ktoś wie co ma to za darmo nie odda - proste.

 

Hehehe ja swojego to i za 20 bym nie oddał, nie odzyskal bym wlozonych pieniedzy tyle w nim wymienilem, ze mozna powiedzieć, ze to rocznik 2012 :D nawet lakier dostał nowy :P

 

Panowie gdzie jest czujnik temperatury cieczy chlodzacej?

Edytowane przez Awariall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie jest czujnik temperatury cieczy chlodzacej?

 

z tyłu po lewej stronie jest umieszczony na przewodzie wodnym, według schematów powinny być dwa po lewej i po prawej, u mnie był tylko po lewej, widocznie zależy od osprzętu silnika, ja wymieniałem bo miałem błąd tego czujnika i temperatura się zawieszała problemem była zaśniedziała kostka ale i tak profilaktycznie czujnik wymieniłem na nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko jeżeli już było przepraszam, a mianowicie jak sprawdzić czy ezektor jest o ok czy nie, oczywiście bez demontażu, chyba że tylko po wyjęciu można ocenić jego stan :/

Chodzi o to że przy wymianie okazało się że mam połamany wężyk odmy, zastąpiłem go innym przewodem, ale nie daje mi spokoju myśl ze jeżeli było tak wcześniej jeżdżone ezektor może być uszkodzony :/

Mam jeszcze prośbę może ktoś wrzucić z ETK-i schemat jak dostać się do ezektora jakby co silnik AQD, z góry dzięki wszystkim :)

Zajrzyj kolego tutaj:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc46f43a417c3ee5.html

ja z tego korzystałem i pomogło:)

Wyjęcie ezektora to 5 min.Przepływ powietrza musi byc taki jak na zdjęciu w linku powyżej.

Edytowane przez luk88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie gdzie jest czujnik temperatury cieczy chlodzacej?

awaryjnie w ASO ubezpiecz się w zawleczke, która jest przymocnowany czujnik. zawleczka jest plastikowa i lubi pękać. Koszt ok 5zł

 

niechce siać nie pewności, ale jeżeli ten czujnik z lewej jest 4ero pinowy to tego z prawej juz nie ma.

 

u mnei na zegarach było 90s C, a VAG w blokach pokazywał 140stop C :D

Edytowane przez Unknown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś silnik z każdej strony i nie widzę tego czujnika :( może mi ktoś kropka na zdjęciu zaznaczyć w które miejsce dokładnie zaglądać?ImageUploadedByTapatalk1349105814.219670.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu, od strony grodzi po lewej stronie. na takiej jak by metalowej(?) rurze. by do niej sie dostać musisz porozbierac osłony, rure przepustnicy. jest troche zabawy :)

 

p.s. ale specjalnei wyczyszczony silnik do fotki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już kojarzę te rurę ona w kolo kolektora biegnie? Jutro odstawiam samochód do wymiany uszczelek w sumie to wszystkich pod pokrywami zaworów, łańcuszka, miski. Czujników halla wszystkich bo któryś jest walnięty a nie wiem który :/ Wszystkie płyny ham, wsp.kier, Olej itd. wszystkie filtry, gumy na półosiach i reszta takich pierdółek to i czujnik temp wody chce wymienić bo jakiś błąd wywaliło mi.

 

niedawno świece, przewody, cewki i inne paski zmieniałem to umyłem wszystko i kupiłem nowe zbiorniczki płynów:D to się teraz świeci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja właśnie dzisiaj wymieniałem czujnik temperatury i wystarczy zdjąć tylko harmonijkowy przewód ssący, miejsca masz dosyć i można sobie poradzić. Dzięki temu czas pracy to około 10 minut:) Czujnik jest w rurze metalowej łączącej obydwie głowice, niebieski czujnik - niebieska wtyczka;). U mnie zawleczka jest metalowa i wygląda na oryginalną, bo jest idealnie dopasowana zarówno do czujnika, jak i do "obudowy", w której siedzi czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam pytanie, czy któryś z kolegów zetknął się może z takim to zjawiskiem: uderzenie / stuk podczas wysprzęglania. Im obroty (moc) większa tym stuk głośniejszy. Jeśli się odrobinę odpuści gaz tuż przed wciśnięciem sprzęgła to stuk jest mniejszy albo go nie ma. Najbardziej zauważalne podczas dynamicznego przyspieszania. No i lekkie szarpnięcie przy okazji. Myślałem, że to poduszki ale wymieniłem na porządne a stuk pozostał. Cóż to?

Dzięki z góry

 

P.S. Dodam, że stuk występuje także przy gwałtownym dodaniu gazu, przy odpuszczeniu coś tam trochę słychać, jakieś tam chrobotanie i trochę mi lewarek lata.

 

Ja bym stawiał na rozwaloną przednią podporę mostu.

Wejdź po auto i poruszaj wałem góra-dół przy samym moście - sprawdź czy gumowe tuleje (podpory) nie są zerwane.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę głupia sprawa, ale jak jest z poziomem oleju na bagnecie w silniku tzn., nie ma oznaczenia min max, jest kawałek plastiku na końcu bagnetu potem przerwa i znowu kawałek plastiku, gdzie jest minimum a gdzie maks? :rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić jakąś aukcji z kablem do Vag ( do laptopa) do mojego passka?

Nie za bardzo wiem jaki kupić. Podrzućcie jakiegoś linka chłopaki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby mi ktoś polecić jakąś aukcji z kablem do Vag ( do laptopa) do mojego passka?

Nie za bardzo wiem jaki kupić. Podrzućcie jakiegoś linka chłopaki:-)

a kabel na com czy usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,czy któryś z Was wymieniał tłumiki końcowe na coś bardziej buczącego?:)

i pozbył się ktoś katalizatorów?mam 4 sondy.Co jakis czas wyskakuje mi niewydolnośc systemu katalizatora.Zwłaszcza jak po dłuższej jeździe silnik pracuje kilka minut na wolnych obrotach.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sprzedam SEDAN VW PASSAT V6 2.8 4MOTION SKÓRA NAVI

2004 rok krajowy nie sprowadzany 163tyś przebieg oryginał

pytania 517655039

[email protected]

Płock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam sprzedam SEDAN VW PASSAT V6 2.8 4MOTION SKÓRA NAVI

2004 rok krajowy nie sprowadzany 163tyś przebieg oryginał

pytania 517655039

[email protected]

Płock

 

pomyliłeś działy robisz śmietnik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie dowiedziec ile takie autko pali na manualnej skrzyni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności