Skocz do zawartości
KAWA

Telefony komórkowe - pytania dot. sprzętu, konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

No spoko. Dla mnie N8 byla najciekawsza Nokia, ale do czasu wejscia N9 i 800.

N8 mialem chwile w lapie - wykonanie rzeczywiscie niezle - ale koles w pracy po tygodniu, tyl mial bardziej zjechany, niz ja w w SGS2 po 4 miesiacach...

N8 ma procek Cortex A8 680MHz, czyli niewiele wiecej niz N900... 4 lata temu (!!!) i chyba 256 RAMu (!!!).

Menu chodzi plynnie itd, ale nie chcilabym widziec, jak taki telefon mieli 3 czy 4 zadania na raz (jesli w ogole ma multitasking).

Do tego podejrzana rozdzialka 640x360...

No i rzecz najgorsza... Symbian... (bleeeee).

Ogolnie telefon jest OK, ale juz troche leciwy, no i z tym kiepskim Symbianem.

Czekam az Nokia w koncu wypusci cos sensownego, bo widze, ze wkoncu kreci sie kolo ciekawych konceptow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda to prawda z tym symbianem, ale miałem N73, N95, X6 i teraz N8 i symbian z tych modeli co miałem na początku to nokia zrobiła duży postęp. na Anna fajnie chodzi, płynnie teraz czekam na Belle ponoć o wiele lepiej :). każdy ma swoje zdanie mi się podoba i to bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo..

kupiłem "nową" nokie 6310i z aledrogo.pl

 

sprzedający zapewniał że oryginał.... zapłaciłem 150pln z przesyłką...telefon jest w zaje....tym stanie, ... bez rys, bateria trzyma około 6dni... wszystko gites...

 

palcem nie jestem robiony (no może na początku :) ) ale nie ma takich okazji że Ta nowa nokia jest za 150pln.... wczoraj usłyszałem od znajomego że jakiś czas temu pojawiły się podróby tych modeli i ze zasypały polski rynek...

 

Pytanie:

jak poznać czy jest to oryginał czy podróba?

 

dodam, ze naklejka na baterii i na korpusie jest ( wygląda na oryginalnie przyklejoną, ale w dzisiejszych czasach nikomu nie można wierzyć :) )

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w to co tu napiszą uwierzysz?

 

HTC Sensation XE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierze tylko sobie.... i to też nie zawsze ;)

 

pytam, bo może jest jakiś sposób... jakieś oznaczenia które wskazywałby na oryginał lub podróbę.

nie liczę na to że ktoś na podstawie mojego postu udzieli mi inf. o tel ;)

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Jurek czy pomoże ale >> http://simblog.pl/kody-serwisowe-w-telefonach-nokia

wklep chociażby kod na rok produkcji, jak będzie "młody" rocznik to wiadomo....

Kod *#92702689# pokazuje:

1 Numer Seryjny,

2 Datę Złożenia/Budowy,

3 Datę zakupu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam się za eksperta w 6310i, akurat to mój ulubiony model telefonu na równi z 7650 :)

 

Nówki jeśli są - kosztują w rejonie 600-700pln wzwyż. Te "nowe" po 150 to są odnawiane na podrobionych gratach. Płyta główna jest stara, bateria podróba, obudowa niestety też. Odnawia się wszystko: przelutowuje się złącze, wymienia buzzer. Obudowa oczywiście z tych po "15pln" na allegro - tak naprawdę w hurcie u chinola za mniej niż 8pln kupisz. Bateria podróba to niecałe 20pln. Dawniej (jeszcze dwa, trzy lata temu) lokalni je składali - a teraz China zwietrzyła zainteresowanie i na miejscu je "tworzą". Oczywiście telefon nadal ma super ergonomię ale zużywa się 10 razy szybciej, bateria trzyma dwa razy krócej itp.

 

Oczywiście zdarzają się cuda i może rzeczywiście ktoś nieświadomy sprzedał za 150zł nówkę, ale wątpię w to. Wrzuć ze dwa zdjęcia to może się uda zdalnie stwierdzić czy obudowa to podróba i na ile bezczelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuć ze dwa zdjęcia to może się uda zdalnie stwierdzić czy obudowa to podróba i na ile bezczelna.

 

dafota.3.bw61323101325h.JPG.smSDC12383.JPG&th=6956 dafota.3.7rx1323101485a.JPG.smSDC12384.JPG&th=2495 dafota.3.p5h1323101502f.JPG.smSDC12388.JPG&th=1984 dafota.3.8s51323101557v.JPG.smSDC12389.JPG&th=6628

 

 

i co myślisz?

 

pzdr

Edytowane przez jarod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do orientujących się w temacie. Zastanawiałem się nad używam telefonem, myślałem o takim z Windows'em żeby móc jakąś nawigację odpalić. Ważne aby jakość rozmów była dobra, sms'ów mało piszę. Wiadomo WIFI raz za czas, aparat jakiś i latarka. Cena maks do 500zł, byłoby 350-400zł też dobrze. Znajdzie się coś??

 

Tak zastanawiałem się nad SAMSUNGIEM OMNIA i8000 lub nawet starszym i900. Chyba że coś innego możecie polecić i jakieś opinie przy okazji??

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być z Windowsem? Ja bym brał jakaś uzywke x Andkiem albo coś bez dotyku np N95 8 gb świetny telefon i ma to czego potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Omni wolałbym chyba Touch HD za te pieniądze, ale ja i tak bym się na oporowy ekran nie zdecydował - więc albo klasyczny telefon albo z taflą szkła.

 

N95-2 za 300-400 pln to słaby pomysł, bo masa jest tych telefonów zakatowanych na maxa, z wymienianymi obudowami itp. Owszem, model kozacki i baaaaardzo ten telefon lubię ale jeśli kupować to tylko nówkę żeby nie było problemów.

 

Gdybym osobiście takiego telefonu szukał - kupiłbym coś na Androidzie... jeśli używany to np Samsung Galaxy Ace czy GIO i to są telefony o dekadę nowocześniejsze niż padliny na WM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Samsunga Galaxy Ace i stwierdziłem że nigdy więcej Nokii !!!

nie dam się więcej nabrać na żadnego symbiana nawet żeby go nazwali Halina !!! nigdy więcej i tyle :debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stwierdziłem że nigdy więcej Nokii !!!

nie dam się więcej nabrać na żadnego symbiana nawet żeby go nazwali Halina !!! nigdy więcej i tyle

A co? Okazało się, że nie odkurza i pierogów nie klei czy telepatycznie rozładowuje akumulatory w okolicy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

i co myślisz?

 

pzdr

 

Jezus Maria... nie zauważyłem tych zdjęć, nie wiem jak to się stało.

 

Dopiero teraz obejrzałem i moim zdaniem oryginał. Nie wiem jak bateria ale ramka na 100% ori a przód na 95.

 

Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebna pomoc odnośnie motoroli Defy chodzi dokładnie o używanie tel jako modem do netu strasznie zamula net na kompie zasięg max hsdpa podłączona do kompa przez USB a jak użyje tel w trybie Mobilny hotspot to już w ogóle masakra jeszcze gorzej niż usb ale na tel jak się korzysta to chodzi aż miło

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam W995 i C901 SE , te telefonu robią prześliczne zdjęcia ładniejsze jak dobra cyfrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w łapki SE Hazel. Pytanie jest takie. Posiada on baterie Li-Polymer. Czy ją się też formułuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiada on baterie Li-Polymer. Czy ją się też formułuje?

Z tego co mi wiadomo to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo to nie.

Okej. Podziękował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności