Skocz do zawartości
KAWA

Telefony komórkowe - pytania dot. sprzętu, konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Formatuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem na elektrodzie może będzie pomocne :D

 

O ile mi wiadomo ogniwa LiPol nie mogą być rozładowywane do końca. Tak przynajmniej twierdzą modelarze samolotowi, którzy namiętnie ich używają. Napięcie na pojedynczym ogniwie nie może spaść poniżej 3V. Ale jak to jest w telefonach nie wiem, radzę ostrożność. I jeszcze poczytać o tym.

 

 

Ni-Cd trzeba formatować, nie wolno doładowywać

Ni-MH trzeba formować, można doładowywać (lecz nie polecane)

Li-ion nie trzeba formować, można doładowywać

Li-Poli nie wolno formatować, wskazane jest doładowywać (a nie ładować od zera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipol w telefonie to najprawdopodobniej inny lipol niż ten, który stosuje się w modelarstwie. Gdyby tak nie było, baterie musiałbyś ładować balanserem a nie zwykła ładowarka i wymieniać by ja trzeba co parę miesięcy. Zatem proponuje przeczytać instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znalazłem na elektrodzie może będzie pomocne :D

 

O ile mi wiadomo ogniwa LiPol nie mogą być rozładowywane do końca. Tak przynajmniej twierdzą modelarze samolotowi, którzy namiętnie ich używają. Napięcie na pojedynczym ogniwie nie może spaść poniżej 3V. Ale jak to jest w telefonach nie wiem, radzę ostrożność. I jeszcze poczytać o tym.

 

 

Ni-Cd trzeba formatować, nie wolno doładowywać

Ni-MH trzeba formować, można doładowywać (lecz nie polecane)

Li-ion nie trzeba formować, można doładowywać

Li-Poli nie wolno formatować, wskazane jest doładowywać (a nie ładować od zera)

 

 

Jako modelarz odpowiadam. 3,6V to skrajnie rozładowane ogniwo, telefon się nie włączy. Naładowane ma 4.2V tak naprawdę.

 

Chemia w ogniwach litowych (li-ion, li-po) nie mogą być rozładowywane poniżej 3,4V a przy 3.0 to kilka cykli i ogniwo traci większość pojemności.

 

 

A co do formowania ogniw to już od lat się tego nie robi ale nie ze względu na chemię czy cokolwiek innego. Chodzi wyłącznie dyrektywę UE która wymaga od producentów formowania ogniw podczas procesu produkcji. Kiedyś producenci oszczędzali na tym etapie i w efekcie klient A kupił telefon, uformował baterię i w efekcie tego telefon trzymał mu np 5 dni. Klient B kupił ten sam telefon tego samego dnia ale o baterię nie dbał od początku i telefon trzymał mu 3 dni. Aby więc nie było rozbieżności na producentów został nałożony obowiązek sprzedawania baterii posiadających nominalną pojemność ogniwa niezależną od procesu formowania.

 

I to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam VW Passat B6 z 2007 roku, kierownice multi oraz navi MF2. Niestety wydaje mi się że nie mam modułu telefonu w samochodzie, ponieważ nie mam w menu pomiędzy zegarami żadnej informacji o telefonie ( symbolu słuchawki itp ). Zastanawiam się jaki moduł muszę kupić do mojego samochodu, znalazłem sprzedawcę na allegro który sprzedaje różne moduły do VW i wybrałem ten:

 

http://allegro.pl/vw-passat-b6-cc-golf-vi-modul-telefonu-3c8035730-i2031510979.html

 

Czy będzie on dobry ? Jeżeli nie to może inne moduły tego sprzedawcy będą dobre ?

Czy po podłączeniu tego modułu muszę jeszcze coś programować w aucie, proszę o pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :)

Dziś dotarł do mnie mójj HTC Desire Z :) ogólnie jestem mega zadowolony no ale zawsze jest jakieś ale ;)

Telefon mam na abonament w Play'u z netem 1GB no i takie pytanie, czy ten widget który podaje temperaturę lokalizację etc pobiera dane z neta(zapewne tak, więc ile?) i czy idzie to jakoś wyłączyć? no i ściągnąłem sobie gg więc c czy jak daje na niedostępny to się automatycznie wylogowuje i nie pobiera kasy?

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach szukaj - transfer danych. Żeby wszystko działało musi być włączony. Dodaj skrót na pulpit i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie wyłączyć pobieranie pogody w ustawieniach, a gg trzeba wyłączyć żeby nie pobierało danych, tylko takie dane są tak śmieszne że ja nie zwracam na to wogóle uwagi. Mam też 1GB netu i mam wszystko powłączane dodatkowo siedzę w pracy na forum dość dużo i najwięcej zjadło mi 700 mega i to ze ściąganiem aplikacji z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jest sens to wyłączać czy nie? pytam bo to mój pierwszy smartfon także nie mam doświadczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włączam tylko wtedy, gdy potrzebuję sprawdzić maila. Wyłącz automatyczne aktualizacje to nie będzie tyle spadało z transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz tego transweru nie zużyjesz na takie gadżety. Jedynie bateria dostaje po d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
transweru

 

Transferu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobisz jak uważasz tego transweru nie zużyjesz na takie gadżety .

 

 

Nie no wiadome, ale wolę się zapytać kogoś kto z autopsji o tym wie :) na razie muszę się z nim "zaprzyjaźnić" ostatnie lata to tylko SE :)

Dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Transferu.

 

No jasne Paka tylko w :ciuchcia to czasami ciężko trafić w literkę. :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE nie jest złe. Posiadacz X8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacje znajdziesz w markecie.

 

3G WATCHDOG - śledzenie transferu danych

APP2SD - zapis aplikacji na karcie SD

ALLCALLRECORDER - nagrywanie rozmow

VIRTUALRECORDER - dyktafon

OLIVE OFFICE PREMIUM - pakiet office

ACCUWEATHER COM - pogoda

VCOMMUNICATOR 0.5.15 BY VEN - obsługa tlen/gg

 

Edytowane przez pakafoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja poszukuję właśnie też jakiegoś telefonu... tak myślałem o androidzie... jednak nie jest mi aż tak potrzebny multimedialny telefon i bateria na 1-2 dni więc nadal pozostaje przy Nokii i starym dobrym dla mnie Symbianie... i teraz pytanie: czy jesteście mi w stanie podać jakieś fajne alternatywy dla E52? Bateria podobno rewelacja, internet, gps, mp3 (w sensie głośne dzownki ;)) czyli wszystko czego potrzebuje, zdjęcia tylko odświętnie jak nie mam lustrzanki w łapie a coś muszę koniecznie zfocić ;)

Słucham uważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić nokie C6 ;) ale tylko i wyłącznie po modyfikacjach ! (czyt. po złamaniu symbiana i masie dogranych aplikacji... oraz modów aparatu... dzwięku.. i innych pierdół ). Bez nich to tylko "normalny" telefon ;) więc jeśli ktoś chce kupić i nic przy tym telefonie nie robić to jednak odradzam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności