Skocz do zawartości
Sikor28

TDI 2.0 DSG - sączy się olej ze skrzyni

Rekomendowane odpowiedzi

No i kolejna usterka mi wynikła. Ten samochód to jakaś wielka porażka.

Właśnie samochód stoi teraz w warsztacie, mechanik zobaczył skąd mam wyciek oleju. Mówi, że na łączeniu skrzyni z silnikiem poszedł jakiś uszczelniacz. On się na tym nie zna, więc nei zrobi, ale twierdzi, że to wydatek 3000 zł. Czy ktoś si spotkał z taka usterką ? Cena mi się wydaje wzięta z sufitu, tym bardziej, że człowiek się na tym nie zna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000zł za uszczelniacz

 

jedź do innego mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, on tego nie chce robic, nie zna tych skrzyn.

Twierdzi, ze rozebranie skrzyni i wymiana moze tyle kosztowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam dokładnie to samo. Dokładnie. Tą usterkę stwierdził serwis, a co gorsza powiedzieli że oni mi tego nie zrobią... (na moje pytanie "to dlaczego sprzedają auta z automatem?" zaczęli się migać). Jako że było "im" łyso, podali mi namiar na kogoś, kto podobno robi takie rzeczy. Nie dzwoniłem jeszcze, nie znam kosztów (poznałem je wstępnie z Twojego posta), podaję ten namiar, może Ci się przyda, dla mnie to za daleko:

 

(32) 299 11 37 i komórka 501 809 680.

 

Jeśli ktoś się czegoś dowie to proszę o informację tutaj. A może ktoś ma godny polecenia serwis w okolicy Łodzi/Tomaszowa Maz./Piotrkowa Tryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy jeździ do chłopaków co pracują w serwisie vw a po godzinach przyjmują u siebie. Podobno są dobrzy i warto pojechać do nich z poważną usterką (albo zaciągnąć tam samochód). Tyle, że to jest koło Piaseczna, jeśli ktoś będzie zainteresowany to dowiem się o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę, w sumie odległość prawie ta sama, ale można porównać ceny i opinie. Najbardziej drażni mnie fakt, że dealerzy reklamują się jak samce podczas godów, a jak przychodzi co do czego to nawet nie są w stanie naprawić usterki. Ale to tak trochę off topic, dyskusja na temat serwisów nie ma tu sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlote kilofy za odkopanie 3 letniego tematu przyjmuje na PW - jakby co.

 

Jako, ze mi tez (wg mechanika) cieknie ze skrzyni, mam 2 pytania:

 

Jakie w tej skrzyni sa uszczelki? Ktore statystycznie najczesciej padaja (jesli w ogole)

Czy mozliwe, aby sfatygowany dwumas, przy odpalaniu tak sie trzasl, ze uszkodzilby skrzynie? Ponoc wystarczy tylko niewielka ryska, ktora saczy sie olej.

Jesli tak, to czy taka skrzynie mozna naprawic czy tylko nowy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym miejscu cieknie? Jeśli z połączenia skrzyni z silnikiem to dwumas mógł uszkodzić uszczelnienie sprzęgieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest uszczelka ,wyglada jak plastikowy talerz ,koszt okolo 150 zeta,ale niestety trzeba sciagnac skrzynie a to wiaze sie z dodatkowymi kosztami Reasumujac ja za to zaplacilem 1110 zeta i juz od okolo 1,5 roku nic nie cieknie .Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze kolega - talerz z otworem w środku przez który wystaje wałek zespołu sprzęgieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To teraz trzeba trzymać kciuki żeby to była uszczelka a nie ubita skrzynia.

950pln za wyjecie i wlozenie skrzyni to trochę drogo. Myślałem że taka usługa to ze 4 stowki.. No ale trudno.

Nadal pozostaje pytanie - - czy dwumasa mogła uszkodzić skrzynie mechanicznie?

I czy można sprawdzić stany oleju w skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan oleju w skrzyni można sprawdzić jak najbardziej. Jeśli cieknie to przygotuj sobie duuużą strzykawkę z olejem na zimnej skrzyni po przejechaniu w powietrzu (jeśli masz taką możliwość) na chodzącym silniku odkręcasz korek na imbus 14 i dolewasz aż będzie się przelewać. Spotkałem się już z przypadkiem kiedy uszkodzony dwumas spowodował "rozpięcie" się zabezpieczenia zespołu sprzęgieł i uszkodzenie tulei uszczelniająco-zasilającej sprzęgła. Wtedy to już masakra bo oznacza szukanie drugiej skrzyni (przednia obudowa w której jest ta tuleja nie jest częścią zamienną i nie można kupić jej w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980. Samo wyciagniecie skrzyni waha sie w granicach 400-600 zeta,mnie doliczyli komputer -150 (w co watpie) i chyba 70 zeta litr oleju na dolewke, aha i wzialem rachunek na wszelki wypadek ,bez rachunku powiedzieli mi mniej .Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat.... czy ktos mial jeszcze podobny przypadek....? U mnie rowniez zauwazylem takie lekkie saczenie.... nie wiem, czy mam zaczac sie martwic, czy olac i raz na pol roku spuszczac olej ze skrzyni i dolewac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się lekko poci. Nie ruszam poki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam temat,

 

Najwidoczniej wyciek oleju ze skrzyni DSG jest dosc typowa usterką B7'kach DSG.

 

Właśnie kupiłem Passata 2.0 TFSI ze skrzynia DSG i tak oto wyciek wyglada u mnie:

skrzynia 1.JPG

 

I drugie zdjecie:

skrzynia 2.JPG

 

Dodam, ze zdjecia dostalem od firmy od której kupiłem auto - wiem, ze dziwnie to wyglada ale tak - kupilem auto z cieknąca skrzynia z przebiegiem 104tys km.

 

Czy faktycznie problemem jest opisywana wyżej uszczelka wygladajaca jak plastikowy talerz ? Mam jeszcze pytanie odnsnie sprawdzeniu stanu oleju w skrzyni biegow i o ewentualna dolewke we wlasnym zakresie.

 

Bede wdzieczy za kazda opinie w temacie.

 

Pozdrawiam

 

Z góry przepraszam za nieuzywanie Polskich znakow - mieszkajac za granica odzwyczailem sie od uzywania +alt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam podobny problem zaraz po wymianie oleju w dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mam podobny problem zaraz po wymianie oleju w dsg

W Leonie sprawdzenie poziomu w DSG 6 polegało na sprawdzeniu przelewu od spodu skrzyni. Napełnianie też odbywa się od spodu tym samym otworem, jest to śruba z rurka. Zanim cokolwiek ruszysz lepiej odwiedzić warsztat.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam tez problem z cieknącym DSG.

Wyciek mam z wtyczki mechatroniki.

Znacie może jakiś dobry, ale to naprawdę dobry warsztat w okolicy Bytomia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności