Skocz do zawartości
electric000

Rzeczywisty przebieg 7-10 letniego Diesla z Niemiec

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuje sie do kupna Passata najlepiej w dieslu i mam do was pytanie. Ile takie diesle robia rocznie na zachodzie ? Jakie moga miec przebiegi ?

Czy w Niemczech także kręci sie liczniki czy robia to tylko handlarze w Polsce ?

Podam ciekawe przykłady :

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=118979666&__lp=1137&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=120850453&__lp=1137&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=120597915&__lp=1137&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=DIESEL&minFirstRegistrationDate=1999-01-01&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=3

Edytowane przez electric000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Niemczech także kręci sie liczniki czy robia to tylko handlarze w Polsce ?

W niemczech rownierz kreca, moze nie tak jak w polsce, ale kreca.

Ile takie diesle robia rocznie na zachodzie ? Jakie moga miec przebiegi ?

Z tym jest roznie, jak ja szukalem to spotkalem nawet takiego ktory mial prawie 500tys, a byl 6 letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prosto od właściciela to raczej nie kręcone, ale jak już od turka z komisu na na bank tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co widze to wszystkie te paski jezdzily w niemczech jako Taxi wiec nie dziwie sie przebiegom :D i nie wydaje mi sie ze ktos majstrowal w nich przy przebiegu bo i tak najmniejszy to 500 tys. Tylko w polsce ktos próbował by wmawiać ze samochod z tego rocznika ma 150 tys. (co jak na diesla jest slymbolicznym wynikiem) przebiegu , bo w naszym kraju to norma .

Takie jest moje zdanie ale moge sie mylić :D

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te auta które pokazałeś to są akurat taxówki więc tam taki przebieg to norma ;)

 

Ile takie diesle robia rocznie na zachodzie ? Jakie moga miec przebiegi ?

 

Ktoś kiedyś mówił że diesel w Niemczech nie stygnie :D

 

Przygotowuje sie do kupna Passata najlepiej w dieslu

 

Szukaj po prostu passata z książką serwisową, ona ci wszystko powie :)

 

Ale jeszcze dla przykładu 2-3 letnie auta w dieslu potrafią mieć przebiegi zbliżone do 200 tys., no to ile w takim razie mają po, tak jak mówiłeś 10 latach... :)

 

http://moto.allegro.pl/item734527488_super_passat_comfortline_model07_140ps6biezarewpl.html

http://allegro.pl/item736256902_vw_passat_2_0tdi_dsg_klima_navi_alu_06_07_f_vat.html

http://moto.allegro.pl/item735338088_vw_passat_2_0tdi_duza_nawi_bezwypadkowy_dsg_ideal.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukaj po prostu passata z książką serwisową, ona ci wszystko powie

Podrobić książkę serwisową przecież nie jest trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, po co w ogóle został założony ten temat :?:

Wielu handlarzy cofa liczniki, są tacy, którzy nie cofają... Wszysycy wiemy, że cofanie jest spowodowane tym, że ludzie wolą kupić auto, które ma mniej niż 200tkm, nawet jak nie ma udokumentowanego przebiegu, niż ponad 200tkm do samego końca serwisowane udokumentowane...

Wszystko jest spowodowane tym, że Polak jak kupuje auto, to patrzy na cyferki, a nie na przebieg...

A tak swoja drogą-gratuluję kolego electric000 doboru aut do swojej tezy o przebiegach aut... Weź pod uwagę, że nie każdy Passat śmigał na taxi i nie każdy jest koloru kremowego/piaskowego/beżowego... Nie możesz generalizować :!: Nie każdy Passat ma takie przebiegi. Ale zauważyłem, że generalizowanie pewnych rzeczy (nie obrażając użytkowników) na forum jest na topie-prawie każde autko z ogłoszenia jest cofane i po dzwonie :rotfl:

Koledzy, nie popadajmy w paranoję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie możesz generalizować :!: Nie każdy Passat ma takie przebiegi. Ale zauważyłem, że generalizowanie pewnych rzeczy (nie obrażając użytkowników) na forum jest na topie-prawie każde autko z ogłoszenia jest cofane i po dzwonie :rotfl:

Koledzy, nie popadajmy w paranoję ;)

 

Na szczęście jest już sporo ludzi, którzy byli za zachodnią granicą i zobaczyli jak traktowane są tam samochody. Tam nikt nie kupuje samochodu by się pokazać pod kościołem w niedziele, pakując do środka całą rodzinę :) Tam nikt nie wydaje zbędnie pieniędzy, więc trafienie na passata w dieslu i kombi, który był używany do sporadycznych wyjazdów rodzinnych, bo raczej są małe szanse, że ktoś kupił taki model by dojeżdżać do pracy w mieście są naprawdę niewielkie. Tam ten samochód był kupiony w kombi - bo miał mieć możliwości ładunkowe i w dieslu - bo ma tłuc tanio kilometry na autobahnie. Tak więc można kupić diesla który po 10 latach ma 200 tys, ale 90% aut z ogłoszeń nie jest tego typu samochodami. Łatwiej trafić na takie okazje wertując lokalne gazety, ale na pewno łatwo nie będzie. Passat w taxi, również może być dobry, serwisowany i zadbany, ale znajdź takiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John ma rację. Dziwię się ludziom którzy uparcie twierdzą, że 15 letni passat ma na liczniku 130 lub 180 tyś. km a jeszcze jeśli został zakupiony z komisu. Niestety trzeba śmiało liczyć na roczny przebieg rzędu 30 tyś kilometrów minimum. Bo wiadomo są i kilku letnie samochody z wielkimi przebiegami. Co innego jeśli silnik w owym samochodzie jest benzynowy. Przebieg w takim aucie zawsze jest o niebo mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak auto ma mały przebieg to KOSZTUJE SŁONO. I to samo jak jest nie bite. Tam ludzie tez myslą, i nikt za pół darmo nie odda dobrego auta.

 

A co do przebiegu to nawet 100 000 rocznie. Widziałem kiedys b6 2006/2007 rok, kombi, diesel, skórka itp ale przebieg 370 000 km. Po zdjęciach nikt by się nie kapnął ze tyle ma. A było uczciwie napisane ze ma. Cena fakt była troszke nizsza od sredniej na ten rocznik.

 

Generalnie to niemcy tez kręcą. Ale słyszałem ze niemiec boi się sprzedac niemcowi samochod skrecony, powypadkowy (jako bezwypadkowy) Jezeli taki klient mu udowodni, to podobno jakos w sądach to się kończy nieciekawie dla sprzedawcy. Dlatego czasami widac w ogłoszeniach TYLKO NA EKSPORT.

 

Trzecia część nie jest pewna. Dlatego pisałem podobno itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią Passat w Niemczech to jest wół do roboty, także duże przebiegi to norma. Moim zdaniem wolał bym auto z przebiegiem 500 tyś. km serwisowane do końca jak auto ze 150 tyś. km bez książki, ale każdy ma swoje zdanie w tym temacie.

Dobrze eksploatowany diesel może mieć i 1.000.000 km,a będzie śmigał jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przygotowuje sie do kupna Passata najlepiej w dieslu i mam do was pytanie. Ile takie diesle robia rocznie na zachodzie ? Jakie moga miec przebiegi ?

 

Kolego to zależy kto tym jeździł. delikatnie rzecz ujmując, weź liczbę kilometrów jaką Ty robisz autem w Polsce po dziurawych drogach na rok, przemnóż razy 10 i zobacz ile wyjdzie, u mnie lekką ręką 300 000km. Teraz się zastanów czy w niemczech mając lepsze drogi to jeżdżą mniej?? Kupując auto nie patrz za bardzo na licznik, weź jeżeli masz możliwość VAGa, obejrzyj samochód na spokojnie, sprawdź, odpal zimny!!!!!! posłuchaj czy nic nie stuka, nie puka i kup.

A kręcenie liczników bierze się z tego że w Polsce ludzie sami robiąc załóżmy 30 tys km na rok, myślą że to jest dużo i żadko kto jeździ więcej, i potem chce się kupić samochód który ma 6 lat i 80 tys przebiegu i takiego się szuka ślepo wierząc sprzedawcy.

Passat jest wykonany z dobrych materiałów i do 350 000 km w środku powinien być jak nowy, niepoprzecierany mieszek itp.

Jak kupowałem swojego to oglądałem w komisie paska który na szafie miał 184 tys a znaleziona pod siedzeniem książka serwisowa z niemiec (niedokładnie posprzątali :D ) na drugiej stronie był wpis na 294 tys, trzeciej strony nie otworzyłem i żałuje, ciekawe ile miał naprawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu mentalność╣ć Polaków zatrzymała sie na epoce Poloneza i "dużego Fiata" dla którego przebieg ponad 200tys km oznaczał remont silnika i innych podzespołów.

Mój Passat ma 2 lata i przebieg 105kkm i ciekawe jaki stan licznika bedzie miał za 8 lat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
po prostu mentalność╣ć Polaków zatrzymała sie na epoce Poloneza i "dużego Fiata" dla którego przebieg ponad 200tys km oznaczał remont silnika i innych podzespołów.

 

Chyba nic dodać nic ując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemczech już dawno się nauczyli kręcić liczniki. Juz nie ma tego co było kiedyś, ze szwab to solidny człowiek. Więc jedynie ksiązka serwisowa i wizyta w ASO da pełną odpowiedź - jak było auto eksploatowane.

 

ps: w przyszłym roku będę swojego "paszczaka" sprzedawał, mam już nakulane prawie 250 tkm i chyba też mi nie pozostanie nic innego, jak cofnięcie licznika, bo przecież "pospolity mocher" bądź "rdzenny polak automobilista" nie kupi auta z takim przebiegiem.

No chyba, że to będzie ktoś z forum :D Co może sprawdzić historię auta na portalu :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcili, kręcą i będą kręcić liczniki w Polsce ale także w Niemczech. Jednak nie można generalizować, że wszystkie Passaty mają cofnięty licznik. Co prawda trafienie modelu, który faktycznie jest mało wyeksploatowany jest nie lada wyzwaniem, ale jest możliwe. Trochę się obracam w branży używanych samochodów z Niemiec i widziałem już niejedno auto. Czasami robię również korekcje liczników i to w autach, które w żadnym wypadku nie wyglądają na swój przebieg. Jednak cofanie liczników to wymóg rynku, czyli dostosowanie się do preferencji klientów, czyli do złudnego przeświadczenia, że auto z przebiegiem 200 tys nadaje się tylko na złom. Tak jak wyżej kolega napisał, przyzwyczajenie do Poloneza i Dużego Fiata, które odmawiały posłuszeństwa przy takim przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: w przyszłym roku będę swojego "paszczaka" sprzedawał, mam już nakulane prawie 250 tkm i chyba też mi nie pozostanie nic innego, jak cofnięcie licznika, bo przecież "pospolity mocher" bądź "rdzenny polak automobilista" nie kupi auta z takim przebiegiem.

No chyba, że to będzie ktoś z forum :D Co może sprawdzić historię auta na portalu :ok:

Oj Danek Danek... I wtedy się okaże, ze forumowicze to oszuści:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak swoja drogą-gratuluję kolego electric000 doboru aut do swojej tezy o przebiegach aut...

A umiesz może czytac ? Ja podałem tylko przykłady największych prezbiegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przygotowuje sie do kupna Passata najlepiej w dieslu i mam do was pytanie. Ile takie diesle robia rocznie na zachodzie ? Jakie moga miec przebiegi ?

Czy w Niemczech także kręci sie liczniki czy robia to tylko handlarze w Polsce ?

Podam ciekawe przykłady :

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=2

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=3

Umiem czytać :!: Gdzie masz tutaj napisane "największe" :?: Widzisz, generalizujesz...

Owszem, popularne jest cofanie liczników-trzeba sobie z tego zdawać sprawę, ale nie każdy Passat ma od razu 500tkm w wieku 10lat... Nie każdy też ma 190tkm...

Ale przyjmowanie, że każdy diesel musi mieć ogromny przebieg, jest moim zdaniem złym założeniem-jak się poszuka, to się znajdzie odpowiednie autko, które nie będzie w najbliższym czasie przekręcać licznika...

Podałeś przykłady aut po taxi-przecież to są auta czysto zarobkowe-równie dobrze mogłeś tutaj wkleić linki do TIR'ów...

Ehhh, nie chce mi się z resztą tłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj Danek Danek... I wtedy się okaże, ze forumowicze to oszuści:eek:

A widzisz inna opcję? jeśli będzie chciał go kupić ktoś z forum, to nie ma potrzeby "kręcenia" licznika. :D A jak pojadę na giełdę, to niestety, ale wymóg rynku. Bo kto mi kupi auto z przebiegiem powyżej 250 tkm ? Chyba niewidomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności