Skocz do zawartości
matekvw

branie oleju 1.6

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy mam pytanie czy jest to normalne ze silnik 1.6 bierze olej czy jest jakas norma ze na 1000 km wezmie 100ml czy cos jest nie tak

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie trzeba panikować.

Wiadomo,że lepiej , żeby nie brał oleju.

Ale jeśli na 10 000 km silnik "weżmie" 1 litr oleju , to jest wszystko w normie.

Nowe jednostki napędowe potrafią więcej spalić oleju, a producenci zabezpieczają się odpowiednimi wpisami w książce serwisowej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stresowo mój bierze 0.1l na 1000 km a mam przebiegu 133 tyś. i wcale się tym nie przejmuje . Kolega mi powiedział , że te silniki tak biorą .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem ze tak okolo 0.2 l oleju na 5000 tys km mam nalatane prawdziwe 205tys przebiegu. wiec to raczej norma dla tego silnika nie ma co sie stresowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy aczy tesz macie u siebie te drgania na postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja "tesz" mam takie drgania. Niby wszystko jest ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatne drgania to norma w tych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja u siebie nie zauważyłem żadnych drgań na postoju, ale co do łykania oleju przez silnik, to mam trochę gorzej bo mój bierze 1L/1000km i to mnie trochę boli :( Myślę że wymiana pierścieni tłokowych załatwiłaby sprawę, ale nie wiem czy taki zabieg się opłaca i ile kosztuje. Orientuje się ktoś może? Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej sprawdzić ciśnienie w cylindrach, wykonać prube olejową, może olej ubywa przez uszczelniacze na zaworach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobić tą prubę olejową ciśnienie sprawdzałem na wszystkich garach takie same i moc też jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po kursie nad morze w sumie 1000 km po roznych trasach i roznymi predkosciami spalil litr oleju . Po miescie jazdy prawie przez rok nie zauwazylem wiekszego zuzycia. Wyciekow nie ma wiec jaka moze byc przyczyna tak duzego zuzycia? Przedmuchow na zaworach nie ma.

Edytowane przez pass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po kursie nad morze w sumie 1000 km po roznych trasach i roznymi predkosciami spalil litr oleju . Po miescie jazdy prawie przez rok nie zauwazylem wiekszego zuzycia. Wyciekow nie ma wiec jaka moze byc przyczyna tak duzego zuzycia? Przedmuchow na zaworach nie ma.

 

Uszczelniacze zaworowe, pierscienie, uszczelka pod glowica - ewentualnie wycieki - innej opcji nie ma raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yślę że wymiana pierścieni tłokowych załatwiłaby sprawę, ale nie wiem czy taki zabieg się opłaca i ile kosztuje. Orientuje się ktoś może? Pozdrawiam wszystkich

 

Wymiana pierścionków wiąże się ze ściganiem i planowaniem głowicy, wymianą uszczelniaczy trzonków zaworów, uszczelniacza wałka rozrządu. Jak ktos ma kasę to i popychacze można zmienić. W stolicy trzeba wyjąć ok 1700 - 2000 zł za części i robociznę. Wiem bo pytałem w paru miejscach - ale ostatecznie się nie zdecydowałem.

 

Czy się opłaca? Jak masz zamiar jeździć autem dłużej to tak. Każdy musi sobie sam przeliczyć. Mi łyka litr na 2500 km. I tego nie będę robił - za 2000 zł to ja olej przez kilka lat w niego mogę dolewać:)

 

Jeszcze Ci doradzę kolego zmianę oleju z syntetyka na pół syntetyk ( o ile masz zawory cykają - ale można z tym żyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności