Skocz do zawartości
Baro

Co dziś zrobiłem w swoim VW

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem kierunki na pomarańczki i w lusterkach też zrobiłem na pomarańczki :D Jak dla mnie bomba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana dwumasy i kompletnego szprzęgła, oleju w skrzyni, poduszki silnika i umyłem go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegoniłem z Olsztyna do Mielna - urlopik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż przyszła pora na odnowę przednich reflektorów, a oto efekt mojej pracy.

 

przed;2013-07-17_19-21-16_491.jpg

 

w najbliższym czasie wymiana rozrządu i zawieszenia.

2013-07-17_18-25-04_102.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalne sprzatanko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by to nazwać... chyba najtrafniej... dałem dupy... :D już tłumacze :P

 

Podczas wymiany turbiny, która się "skończyła" - zassała olej i pierdnęła ogromnym olejowym "bąkiem"... postanowiłem umyć zasyfiony zbiorniczek wyrównawczy - od płynu chłodzącego (kiedyś w trasie ratowałem się płynnym środkiem do uszczelniania)...

Spuściłem trochę płynu i po odpinałem dziada... za wiele nie myśląc... hmmm... lepiej nazwijmy "to" - w "ferworze walki" napsikałem do środka preparatu do mycia okien... niby wypłukałem... kilka razy!!!

Po założeniu nowego turbolota oraz wymytego układu dolotowego dolałem płynu chłodzącego - składanie zajęło nam (pracowałem z tatą :D ) zadziwiająco mało czasu passat zagadał :D :serducho

Banan od ucha do ucha :D Pojeździłem trochę - parę kilometrów, sprawdziłem czy turbawka działa jak powinna... było wszystko ok...

 

W drodze do Bydg coś mnie tknęło i zajrzałem pod maskę... a tu w zbiorniczku wyrównawczym od "chłodziwa" PIANA (bieluteńka)!!!

Popuściłem korek... wywaliło ją przelewem... pomyślałem że coś chyba jest nie tak ale wolnym tempem pokulałem się dalej (utrzymywał temp 90* i płyn po "wykipieniu" się uspokoił)... powtórzyłem czynność jeszcze raz...

Dzisiaj poczytałem... i łezka mi się w oku zakręciła... pewnie to uszczelka... taki pech??? niemożliwe...

 

Po wykonaniu kilku tel do zaprzyjaźnionych mechaników WŁOCHATY mnie uspokoił...

Przelałem kilka razy silnik wodą.... i piany jest mniej (wpada do zbiorniczka z "powrotu" - płyn w zbiorniczku nie bąbluje) :D więc tak jak pisałem na początku... najprawdopodobniej to ja dałem dupy :(

Pewnie powtórzę czynność jeszcze po południu bo muszę na kanał podjechać i zdjąć termostat - wedle zaleceń kolegi...

 

Więc z prozaicznie prostej rzeczy narobiłem sobie roboty... ale czasami i tak bywa...

 

PS. Szczerze to wolałbym żebym to ja dał dupy niż miała by to być uszczelka :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trasa około 1700 kilometrów oraz zamontowany zestaw oświetlenia led by tomnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkurzony czarnuszek w środku i zawieszony nowy zapaszek forumowy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione;

Olej silnikowy 10W40 (Mobil).

Filtr oleju, powietrza(Mann)

Świece zapłonowe platynowe (NGK)

Klocki hamulcowe przednie (ATE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek - rozebrałem cały przód wymieniłem rozrząd.

W piątek - wymieniłem kable zapłonowe, zmierzyłem ciśnienie sprężania, zaobserwowałem spadek ciśnienia sprężania na czwartym garnku

W sobote - zrzuciłem pokrywę zaworów, zaraz ustawiam na czwartym sów sprężania tak aby zawory były zamknięte czekam na kompresor i sprawdzam szczelność.

 

+ Cały przód dalej jest rozebrany

zdjęcia z demolki przodu tu: http://forum.vw-passat.pl/threads/132379-Hellmut-B5-Kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry chłopaki za offtopa ale nie będę zakładał nowego tematu z takim pytaniem. Mianowicie chciałbym was zapytać czy jest możliwość pomalowania listew bocznych w kolorze chrom ? czy to lepiej kupić z jakiegoś rozbitka i zamontować oryginały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zwykłych chromowanych nie zrobisz... albo używka albo nowe z ASO. Przy używkach trzeba zwrocić uwagę na odpowiedni demontaż, żeby ktoś tego nie zmordował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatankowany na full LPG ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polerowanie + woskowanie... Passata i Polówki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ze zwykłych chromowanych nie zrobisz... albo używka albo nowe z ASO. Przy używkach trzeba zwrocić uwagę na odpowiedni demontaż, żeby ktoś tego nie zmordował.

 

Wielkie dzięki kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wyjąłem wykładzinę podłogi i dokładnie wysuszyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umyty :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie dzisiaj, ale - wymienione oświetlenie wewnętrzne + drzwi na ledowe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka fani pasków:passatfan wczoraj wymiana górnych wachaczy:hurra .Ponieważ już mocno stukały:zdegustowany:Wytrzymały dwa lata,och polskie drogi:512::mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienione koncowki drazkow. Jeden raz dwa, drugi pokazal rogi i nie obylo soe bez wyjecia drazka....ale udalo soe odkrecic bez grzania.

 

Wczesniej olej i filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności