Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jak na KF sprzęt przystało, pewnie AM ma marny na 27MHz...

Działa to jakoś, ale bez rewelacji. Na KF'ie AM'u nikt nie używa.

Ale jako awaryjne CB w "radiowozie" ;) krótkofalowca - to czemu nie ??

Ja pracuję w domu na FT840 - też odblokowany - na KF fajne radio, ale jak coś tam trzeba pogadać na CB, to zostawiłem sobie leciwego HERBERTA I z półfalowym GP.

Jakby je tu "testować" - to szumi najładniej - na biało...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test radyjek ???, no cóż - tak samo wiarygodny jak i tutejsze opinie.

Każdy kupuje, co mu pasuje.

Link dla wszystkich:

Facet ma popsutego unidena. Uniden tak nie szumi. Przynajmniej mój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być jako awaryjne, bo i tak obskoczy.W Polsce mam TS-140S i tragedii nie ma na AM, tylko że mam zapiętą Sadeltę Master Plus pod niego.W FM i SSB poezja wręcz, ale nie ma co wymagać dobrego AM'u od radia KF.

Facet ma popsutego unidena. Uniden tak nie szumi.

Szumi, ale jak ma zapiętą w pobliżu ładowarkę od nawigacji :P Pisałem że test mało wiarygodny, i klepany pod prezia.Też mogę coś takiego nakręcić i pokazać że Alan 109 nie zaszumi wręcz nic, a Johnny będzie dawał z szumem na s9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałeś o mikrofonie, to może miałeś coś takiego ??

 

dsc06847_zmienrozmia54da.jpg

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zgadł :D Miałem, poszedł do Warszawy, do kolegi znanego na forach CB jako Mobil Zasada.Ma go teraz na bazie z Jacksonem 1.Bardzo mocne wzmocnienie, ale modulacja Densei'owska mi nie odpowiadała.Wolę coś jak Alan F22 czy właśnie jakaś Sadelta bazowa, bo np. ''czekoladka'' też odpada.Gdzieś jeszcze CS-2 mi się podziewa, ale ma tylko samo wzmocnienie.Obecnie na bazie mam Zetagi MB+9, a w samochodzie od 4 lat niezłomnie DM432MT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapytałem. Wykopałem go na strychu ze starych zapasów. Jak widać na obrazku - funkiel-nówka. Kupiony gdzieś na początku lat 90-tych, ale nigdy nie miałem okazji aby wypróbować. Wspomniany wyżej HERBERT dziś poszedł 1:1 za Jacksona :)

Przetestuję - jak już piszecie o nim - co to za "wynalazek" w połączeniu z tym CS'em...

w samochodzie od 4 lat niezłomnie DM432MT.

 

Ja miałem Pan'a K40 z Alanem 28 - fajnie chodził...

Edytowane przez saxten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to grucha też ma takie wielkie znaczenie jeśli chodzi o CB a dokładnie o nadawanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykopałem go na strychu ze starych zapasów.

Tylko pogratulować takich wykopalisk.Mikrofon bardzo rzadko spotykany, ja akurat kupiłem go kiedyś w zestawie z Unidenem 2830.Będzie grzmiał.

Kurcze to grucha też ma takie wielkie znaczenie jeśli chodzi o CB a dokładnie o nadawanie?

Ma znaczenie, zwłaszcza gdy radio to coś więcej dla Ciebie niż antymisiek.Znacznie lepiej przedrzeć się przez szumy, czy też gdzieś, gdzie jesteś na granicy słyszalności na zwykłym mikrofonie, na takim będziesz jeszcze dobrze słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grucha też ma takie wielkie znaczenie

No ma, ma...:)

W seryjnych mikrofonach są najczęściej pakowane zwykłe wkładki pojemnościowe. Chodzi to jak, chodzi. Dlatego ludziska dopinają "gruszki" ze wzmocnieniem, kompresorem dynamiki lub echem - aby poprawić jakość modulacji.

 

Pamiętam - w latach młodości, jak ręcznie robiło się transceivery - kultowym mikrofonem była wkładka W66 ze słuchawki telefonicznej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kultowym mikrofonem była wkładka W66 ze słuchawki telefonicznej

A jeszcze lepszą charakterystykę miała W83.

Mam w mikrofon od Presidenta wbudowaną W66 i bardzo ładnie moduluje. Zazwyczaj nadaję z tego albo z Alana F16. Miałem Sadeltę Echo Master Pro ale poszła do ludzi bo raz że nie pasował mi jakoś mikrofon stacjonarny, dwa to denerwował mnie (a właściwie korespondenta) charakterystyczny "szczęk" przycisku PTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja tez sie przyłącze bo chce kupić sobie cb, wszyscy polecają uniden 520 i właśnie to radyjko planuję kupić, czy ktoś wie gdzie można go kupić w okolicach 3-miasta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o takim zestawie???

 

Radio OK, antena do bani. Poszukaj zestawu z ML145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok może być inna ale max długość do 120 cm:/ jaką polecicie??? i chyba lepiej żeby było 5/8 fali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba lepiej żeby było 5/8 fal

Właśnie :ok - Sirio AS100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką proponujecie antenę do radia uniden 520, nie zależy mi na tym żeby była krótka może mieć nawet z 3m:)

 

co powiecie na tę:

http://allegro.pl/wyprzedaz-midland-ml-145-ostatnie-sztuki-i1300542570.html

a może

http://www.strefakierowcy.pl/75,antena-sirio-ml-145-142-cm-.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-11&utm_content=75

Edytowane przez franas00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę Sirio ML-145 ma tyle pozytywnych opinii, że szok.. ja sam mam i jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jak zamontuje antenę tak jak na zdjęciu mogę stracić na jej zasięgu albo czy może to czemuś zaszkodzić??

DSC00538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę stracić na jej zasięgu

 

Tak.

 

albo czy może to czemuś zaszkodzić??

 

Jak Ci się będzie bat bujał, to obijesz sobie klapę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najgorsze miejsce na antenę, jak chcesz na uchwycie to u góry klapy, i pod żadnym pozorem nie kupuj SF-40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności