Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Masz radio , będziesz mial antenę - jeszcze trzeba to wszystko ze sobą zestroić :P !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem :)) hehe już wylukałem serwis który mi to wystori - ile mniej wiecej bedzie mnie to kosztowało, orientujecie się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie 20 PLN, im mniejsza miejscowość i mniejsza konkurencja tym drożej czasami nawet do 50 PLN :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ich pogrzało... To podjade do wawki, zreszta niedaleko mam, a u mnie pewnie będzie dosyć drogo.. Teraz to już mam inny kłopot :/:/- http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=358445#post358445

Edytowane przez panek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz radio , będziesz mial antenę - jeszcze trzeba to wszystko ze sobą zestroić :P !!!

 

Niestety wiele osób o tym zapomina - efekt mase krzaków w eterze z zapytaniem o powtórzenie bo nie doleciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się... Kupiłem antenke, Sirio ml145, niby koles mi to zestroił, ale nie wiem czy dobrze to zrobił :P ponieważ, w radyjku słyszę prawie same trzaski... pogadać tylko mogę z kolesiami max 500m a i tak słabo ich słyszę, a z tego co wiem, oni mnie słyszą dobrze. Co mam zrobić? jechać do innego kolesia zeby mi to ustawił? powiem tylko że na trasie przetestuje jutro na wieczór... Prosze o pomoc... jestem bardzo zdegustowany:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial zestroic antene albo sprawdzic to moge to zrobic za darmo oczywiscie jesli ktos jest z forum i dostane wiadomosc na PW przebywam w Krakowie a czasami trasa Kraków Nisko i w tym miasteczku na weekendach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niby koles mi to zestroił, ale nie wiem czy dobrze to zrobił :P
a z tego co wiem, oni mnie słyszą dobrze.

Zestrojenie ma wpływ tylko na nadawanie, więc teoretycznie jest :ok: ML zazwyczaj nie wymaga strojenia po zakupie jeżeli jest właściwie zamontowana.

 

w radyjku słyszę prawie same trzaski...

Tak jak pisałem wcześniej Twoje radyjko nie ma RF Gain i niestety podczas dużego ruchu w eterze możesz odczuwać taki dyskomfort, najlepiej umów się z jakimś kolegą co też ma CB i potestujcie na jakimś wolnym kanale daleko od #19 i wtedy ocenisz jak naprawdę to wygląda...

 

P.S. W poniedziałek jadę do Siedlec to możemy się umówić na jakąś łączność ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby ktos chcial zestroic antene albo sprawdzic to moge to zrobic za darmo oczywiscie jesli ktos jest z forum i dostane wiadomosc na PW przebywam w Krakowie a czasami trasa Kraków Nisko i w tym miasteczku na weekendach

 

Niestety do krakowa mam bardzo daleko :) ale bardzo dziekuje,

 

a Marcinie, w poniedzialek już nie będę w okolicach Siedlec więc sie nie spotkamy...:/ Ale również dzięki za pomoc. Marcinie :) wręcz to nie są trzaski tymczasowe, prawie non stop:) jedyne co się dogadałem to z czlowiekiek który jechał przedemna tirem... :( Nie wiem co mam zrobic w tej sytuacji, chyba dołożę troche kasy i kupię jeszcze lepszą antenke (nie chodzi mi o dlugosc)

a i jeszcze jedno- czy jest taka mozliwosc, ze antenka nie ma 'lacznosci' z masą- moj passat byl lekko bity w prawy bok, i niektore srubki mogą być nie dokrecone z masa... Ma to jakiś związek?

P.s. no chcialbym zebyscie to uslyszeli- to jak gra to moje radyjko...:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML'ka na podstawie magnetycznej robi sobie masę "pojemnościowo".

 

Ja bym zaczął od squelch'a - wejdź na nieużywany kanał, odkręć SQ maksymalnie i skręcaj aż zanikną szumy. Następnie na #19 i zobacz. Jak poziom szumów na #19 będzie zbyt duży to przykręć jeszcze SQ.

 

A swoją drogą to Alany dorobiły się opinii szumofonów i jak widać chyba nie na darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba dołożę troche kasy i kupię jeszcze lepszą antenke

Lepsza tu nic nie pomoże, wręcz przeciwnie może pogorszyć. Ale nie wypowiadam się co i jak bo nie wiem co jest dokładnie przyczyną zakłóceń u Ciebie.

 

PW poszło ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ML'ka na podstawie magnetycznej robi sobie masę "pojemnościowo".

Mam takie pytanie , mam antenę na podstawie magnetycznej i chciałem zmienić na uchwyt na relingu , czy będą jakieś kłopoty z uziemieniem ( masą ) , jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdą antenę na magnes da się przerobić. Ale jeśli już sa takie, gdzie magnes jest "wymienny" to kwestia pasującego uchwytu i poprawnego montażu - wtedy nie ma żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy będą jakieś kłopoty z uziemieniem ( masą ) , jak to jest ?

Będą, reling to jedno z najgorszych miejsc do montażu anteny i możesz mieć problemy z poprawną pracą nadawczą anteny. Magnes na środku dachu jest lepszy niż uchwyt na relingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będą, reling to jedno z najgorszych miejsc do montażu anteny

 

Masę zawsze można wziąść z innego miejsca ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masę zawsze można wziąść z innego miejsca

Antena do poprawnej pracy nadawczej nie potrzebuje masy tylko przeciwwagi, a reling kiepsko spełnia to zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena do poprawnej pracy nadawczej nie potrzebuje masy tylko przeciwwagi,

 

Jasne. Tylko, że to* działa ;-) Nie zawsze, ale działa.

 

* antena na relingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, ale nie zawsze tak jak napisałeś, dodatkowo w 99% przypadków działa gorzej niż na magnesie na środku dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena do poprawnej pracy nadawczej nie potrzebuje masy tylko przeciwwagi, a reling kiepsko spełnia to zadanie.

" przeciwwagi " co to znaczy ? myślałem że tylko z tą masą może być problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" przeciwwagi " co to znaczy ?

W skrócie i nie wdając się w szczegóły antena do poprawnej pracy nadawczej potrzebuje pod sobą dużego kawałka blachy, jakim jest np. dach, połączonego elektrycznie (dla częstotliwości pracy anteny) z tzw. masą, ot i cała tajemnica ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności