Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne masz całkowitą rację...

 

A co do radyjek w/w a dokładniej Team TS-6M to znalazłem opinię użytkownika, który testował P. Harry'ego III ASC no i tak się wypowiedział:

 

"...Radyjko bardzo dobre bez dwóch zdań. Jedyny minus Cena za firmę. Znalazłem tą firmę i przetestowałem Radio Team ts-6m za połowę ceny na tej samej antenie. I też w niczym nie odbiega od Harrego oprócz ceny i paru bajerów. ASQ i Rf-gain w Harrym i w Team działa identycznie. Podsumowując do bardzo dobre radyjko dla ludzi którzy lubią produkty markowe na których człowiek się nie zawiedzie. Ja szukałem od roku radyjka które działa podobnie jak to i ma małe rozmiary i cenę ..."

 

Także powoli nabieram przekonania do tego TEAM'A. Nie jestem jakimś tam offroad'owcem i nie potrzebuję radia z max bajerami za grube pieniądze. Niby Yosan też jest ok i użytkownicy chwalą sobie te radyjko, tylko jedynym mankamentem jest pokrętło 3 w 1 no i zimne luty. Do tego grucha jak ze straganów. Lafayettka z kolei nie ma RF-G.

Kto mnie popchnie w dobrym kierunku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto mnie popchnie w dobrym kierunku ???

Hmm.. W dobrym kierunku to poszukaj używanego herberta I lub alana 28 :) To ze sprawdzonych sprzętów, którym, że tak się wyrażę obecnie produkowane radia "nie są godne butów czyścić" ;) Co do Teama nie wypowiem się, bo nie miałem do czynienia z tym radiem. Jest to dość nowy produkt i ciężko będzie o miarodajną opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem tani zestaw: TTI 550 + Hustler. Cena: poniżej 200 zł. I co? Bez strojenia anteny łapie mi około 10 km (z klapy bagażnika), ładnie słychać, działa jak należy. Kiedyś woziłem Unidena 520 + Floride na dachu i chodziło gorzej, a cena znacznie wyższa (i bardziej kusi złodzieja).

Miałem również M-tech Legend II z Floridą to chodziło marnie (dużo gorzej od Unidena 520 + Florida).

 

Polecam taki zestaw w 100%. Cena niska, a chodzi na prawdę bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florida akurat jest gorszą anteną od Hustlera, ale za to Hustler wypala się po paru miesiącach.Zobaczymy czy za jakieś dwa miesiące będziesz równie zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Florida akurat jest gorszą anteną od Hustlera, ale za to Hustler wypala się po paru miesiącach.Zobaczymy czy za jakieś dwa miesiące będziesz równie zadowolony

Gorszą i droższą :). Zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić CB i wypatrzyłem sobie TTI TCB881. Ma wszystko co trzeba i do tego odpowiada mi wizualnie i przede wszystkim cenowo. Do radia antena SIRIO ML 145. Szukałem na kilku forach CB i opinie są różne. Od bardzo pozytywnych do mało przychylnych. Ma ktoś doświadczenie z tym radiem? Jak się spisuje w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TTI TCB881

 

Na pierwszy rzut oka wygląda jak Alan 48 Plus - śmierdzi mi to podróbką :P

 

Alana mam w dostawczaku i jestem zadowolony,a do Paszczaka poszedłem po najniższej lini oporu i kupiłem Cobre (za mniejsze pieniądze niż to co Ty pokazujesz) do tego magnes Sirio ML 145 i w zupełności wystarczy do komunikowania się na drodze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halfdan, ja polecam Ci zestaw TTI 550 + Hustler (ew. Sirio ML-145, jeszcze lepiej będzie chodziło).

Takie radyjko: http://allegro.pl/nowe-radio-cb-tti-550-gwarancja-i1726149695.html#gallery

 

Zakup poniżej 200 zł, a sprawuje mi się znakomicie. Bez strojenia, lekko przysłonięte auto przez bloki z klapy sedana łapie w okolicach 7 km. Chodzi na prawdę znakomicie. Miałem Unidena 520 + Floride to nie miało takich osiągów.

Wiem, że Hustler może szybko padnąć, ale coś za coś, w końcu kosztuje 45 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pierwszy rzut oka wygląda jak Alan 48 Plus - śmierdzi mi to podróbką

 

Faktycznie bardzo podobne. Muszę porównać, ale ciekawa alternatywa.

 

polecam Ci zestaw TTI 550 + Hustler (ew. Sirio ML-145, jeszcze lepiej będzie chodziło)

 

Co do anteny to jestem już zdecydowany. Dłuższej nie chcę bo to nie trolejbus, żebym z pantografem jeździł, Sirio i tak już jest długa.

Co do radia.. Brak RF-Gain mnie odstrasza, to samo tyczy się filtra ANL. Z tego co już się doczytałem to dość przydatne rzeczy.

Co do samego TTI 881 to spece odradzają bo szumofon, ale wszystkie nowe radia to szumofony. Osobiście oczekuję, że 881 bedzie lepsze od Alana 109, z którego miałem możliwość korzystać. Ale póki co nie znalazłem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast długo zastanawiałem się nad kupnem TEGO radyjka. Szukałem gdzieś info na temat opinii tego odbiornika. Dopiero na niemieckich forach udało mi się coś wygrzebać. Jest naprawdę małe i ma znakomity odbiór. W mieście ładnie filtruje. Śmigam na Sirio ML-145 - sam dostrajałem swr-ką. W trasie na otwartym terenie udało mi się osiągnąć zasięg 14 km w obie strony, natomiast słyszałem kolegów do 17 km. Szczerze polecam jak za taką cenę. No i oczywiście bardzo zgrabna i wygodna gruszka.

P.s. co do Sirio ML-145 to znalazłem zaledwie dwie oryginalne na Alledrogo - wrzucę przy okazji różnice pomiędzy podróbkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja chciałbym polecić dwa zestawy, jeden tańszy drugi niestety troszkę droższy, z obu byłem i jestem zadowolony

1: ALAN 199-A + HUSTLER IC 100

2: PRESIDENT TOMMY + FLORIDA SUPER

pozdraVWiam, szerokości ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupujcie wynalazkow takich,,,ja mogę zaproponować z tanich uniden520/onwa mk3,cena przyzwoita do radia,,,a najlepiej coś ze stare pólki w miare zadbanego i nie tuningowanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie kupujcie wynalazkow takich,,,ja mogę zaproponować z tanich uniden520/onwa mk3,cena przyzwoita do radia,,,a najlepiej coś ze stare pólki w miare zadbanego i nie tuningowanego

 

Wszyscy proponują Unidena 520 - do znudzenia, a jak zapytasz co jakąś nowość to nikt nic nie wie bo większość na Unidenach albo na Presidentach śmiga. Z pewnością wszyscy czytają posty przed zakupem radia. Ale musi ktoś w końcu czy to z własnej woli czy chęci przetestować coś innego i udzielić informacji jak ów sprzęt się sprawuje. Ja np. nie kupiłem Unidena bo osobiście dla mnie nie pasuje. Ot cała filozofia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poszukuje radyjka z antena tak do 700 zl. mysle o presidencie taylor III i do tego antena misuri president. ostatnio testowalem wszystko gra swietnie...

jakies inne propozycje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
presidencie taylor III i do tego antena misuri president

Trochę szkoda, że radio nie ma RF Gaina. Antenę sobie odpuść bo to chłam, na dodatek bardzo drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie taki straszny chłam, ale droga jest. ja mam na niej zasięg 7-9 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam na niej zasięg 7-9 km

Tyle to mam na Hustlerze za 40 zł ;) Nie wiem jak można taki chłam komuś proponować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Zamierzam i wymienić radyjko.

Aktualnie posiadam Johnny II + Sirio Ml145

Radio , wycina głosy i ogólnie coś ostatnio słabo chodzi.

 

Jakie radio polecacie jako następce?? Szukam coś na poziomie min starego.

Kupuje samo radio do do 400zł

 

pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbert, Wilson, Valery, Alan 28, 18, czy mniej znane Intek 548FM lub 49Plus.Możesz też poszukać coś z Cobry, ale nie 19DX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowość na rynku YOSAN CB100. Może będzie lepszy o Unidenów i innych staroci...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności