Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno sprawiłem sobie CB do mojego wozidła i chciałbym je wam szczerze polecić bo udało mi się całkiem tanio zapewnić sobie dobre parametry. Radio: Alan199, Antena: Sirio 1200 Titanium przykręcana na uchwycie do klapy. Cena za całość 350 zł (radio 200, antena 120, uchwyt 30). O dziwo mam całkiem dobre parametry odbioru i nadawania na odległość do 13-14km co z nadwyżką zaspokaja moje oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) nie mogę sam założyć tematu więc podpinam się pod ten. Postanowiłem na wiosnę zakupić cb radio. Mam na oku model lafayette ares podoba mi się ze względu na swoje gabaryty oraz jest polecany na różnych forach. Większy problem mam z anteną... Dodam, że w grę wchodzą anteny do max 110 cm. Nie wiem jakie rozwiązanie będzie lepsze czy antena magnesowa Sirio AS 100 czy antena montażowa Lemm AT-900 na takiego typu podstawie: http://allegro.pl/podstawa-magnetyczna-magnes-14-5cm-typ-dv-lodz-i1483679558.html.

Mam bardzo niski garaż więc nie musiałbym dzięki takiej podstawie i motylkowi za każdym razem zdejmować anteny. Jednak parkując auto w mniej przyjaznych miejscach i tak bym musiał chować tą podstawkę ze względu nie tyle na złodzieji co na wandali, którym by ona przeszkadzała:debil Antene planuje umieścić zgodnie z zasadami na środku dachu. Które rozwiązanie proponujecie magnes czy podstawa i motylek? Możecie również dodać swoje opinie o radiu lub zaproponować cos w podobnej cenie:)

Pozdrawiam:fajny

Edytowane przez Karol_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Oprócz zestawu jaki użytkuje na passacie (opisane jeden post wyżej) na samochodzie firmowym mam antenkę sirio as-100 na 14,5 cm magnesie. Antenka jest rewelacyjna. Tej długości anteny na takim magnesie nie zrzuci ci żaden podmuch. Po drugie, trzyma parametry jakie zawiera jej opis techniczny. Dobrze się stroi i nie jest przesadnie droga - ok. 100zł. Świetna antenka. Użytkowałem ją swego czasu również na passacie na radiu alan 199a i wszystko było ok. Następnie antenka sirio trafiła na inne auto a na passata trafiła sirio 1200 titanium montowana do rantu klapy i dopiero po skompletowaniu tego zestawu mogłem doświadczyć świetnego zasięgu. Nawet 14 km przy płaskim terenie nie jest problemem. Jak na tanie radyjko i antenę też nie drogą świetne parametry. Nie ujmując nic antence as-100 polecam jednak montażówkę, zapewne fakt, że masę łapie ona na karoserii powiększa jej skuteczność. A co do Twojego garażu, to bez obaw - one wszystkie się na tyle wygną, że będą i pod dachem a i proste i skuteczne podczas jazdy. Co do problemu złodziei to motylek z antenki montażowej zastąpiłem zwykłą śrubką co zapewne trochę utrudni kradzież. Zresztą, na wszystko nie ma mocnych i nie ma co wpadać w paranoje. Równie dobrze jak antenę ktoś może ukraść lusterko, lub felgę, także nie przejmuj się aż tak antenką. Pozdrawiam.

Edytowane przez jartechnology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kolego :) Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Chodzi mi o miejsce montażu anteny na tylnej klapie, w tym przypadku mógłbym sobie pozwolić na dłuższą antenę mam na myśli Lemm 1200 o długości ok 130cm. To rozwiązanie byłoby dla mnie wygodniejsze bo kabel byłby przeprowadzony przez bagażnik.

Takie rozwiązanie byłoby też chyba bezpieczniejsze bo boję się, że antenka mogłaby mi spaść z dachu a tak będzie stawiała mniejszy opór oraz bardziej estetycznie wygląda. Wiem, że antena na dachu daje lepsze parametry ale zastanawiam się jakby się sprawowała na klapie ok 130 cm antena w porównaniu do ok 1m anteny na dachu?

Edytowane przez Karol_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie gorzej sprawowała się ''do przodu''. Na dachu jak dasz taką AS100, tak dużo sprawniej będzie pracować niż ta 120cm na klapie bagażnika.Chcesz coś mocować na klapę, to przynajmniej 2m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie czytałeś moich postów powyżej ale porównanie dwóch anten (as-100 i titanium 1200) wypada na niekorzyść tej pierwszej). Co z tego, że jest na krawędzi klapy skoro i tak mocowanie jest tylko 5 cm niżej niż linia dachu a antena jest dłuższa o 20 cm. Dodatkowo, na klapie lepiej jest masa zrobiona niż na magnesie. Sam sprawdzałem i wiem co piszę. Wariant na klapie to lepszy odbiór i nadawanie. Sprawdzone przeze mnie na tym samym radiu. Może masz inne zdanie na ten temat bo Ty próbowałeś u siebie dawać na klape w sedanie. Na kombi jest lepiej tak jak opisałem. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie czytałeś moich postów powyżej ale porównanie dwóch anten (as-100 i titanium 1200) wypada na niekorzyść tej pierwszej). Co z tego, że jest na krawędzi klapy skoro i tak mocowanie jest tylko 5 cm niżej niż linia dachu a antena jest dłuższa o 20 cm. Dodatkowo, na klapie lepiej jest masa zrobiona niż na magnesie. Sam sprawdzałem i wiem co piszę. Wariant na klapie to lepszy odbiór i nadawanie. Sprawdzone przeze mnie na tym samym radiu. Może masz inne zdanie na ten temat bo Ty próbowałeś u siebie dawać na klape w sedanie. Na kombi jest lepiej tak jak opisałem. Pozdro.

Przecież on nie tobie odpowiadał,a z wypowiedzi pytającego nie wynika czy ma kombi czy sedana,więc co tak na niego wsiadłeś?

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pisząc jakiś post staram się odpowiadać na opisywany dany temat i czytam kilka postów w górę aby nawiązać do danego wątku. Po drugie, wydaje mi się że Karol M ma jednak kombi (niech mnie poprawi jeśli się mylę) bo pisze o klapie bagażnika a nie o pokrywie bagażnika. A po trzecie nie miałem zamiaru być nie miły wobec kolegi Leonisko i nie wydaję mi się aby on poczuł się dotknięty moim postem. On może nie zgadzać się ze mną a ja z nim - na tym polega dyskusja. Nie wiem też czemu Ty stawiasz zwykłą dyskusję na ostrzu noża i piszesz o "wsiadaniu" moim na niego..Jeżeli byśmy się tak wszędzie doszukiwali jakiś złych intencji u innych a zwłaszcza w wypowiedziach co nie są kierowane do nas samych to 90 % tekstu z danego wątku trzeba by było usunąć, żeby szukajka forumowa działała poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie koledzy, że nie napisałem w pierwszym poście czy mam sedana czy kombi. Mam sedana troche nie precyzyjnie to określiłem jako klapa bagażnika, miałem na myśli właśnie pokrywe bagażnika w sedanie. Dzięki kolego jartechnology za wyjaśnienie jak to wygląda w kombi jednak chodzi mi o to jak sprawuje się ok 130cm antena na klapie sedana. Przepraszam jeszcze raz za to niedoprecyzowanie, które mam nadzieję nie stanie się przedmiotem sporów. Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie cenne wskazówki :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Pisząc jakiś post staram się odpowiadać na opisywany dany temat i czytam kilka postów w górę aby nawiązać do danego wątku. Po drugie, wydaje mi się że Karol M ma jednak kombi (niech mnie poprawi jeśli się mylę) bo pisze o klapie bagażnika a nie o pokrywie bagażnika. A po trzecie nie miałem zamiaru być nie miły wobec kolegi Leonisko i nie wydaję mi się aby on poczuł się dotknięty moim postem. On może nie zgadzać się ze mną a ja z nim - na tym polega dyskusja. Nie wiem też czemu Ty stawiasz zwykłą dyskusję na ostrzu noża i piszesz o "wsiadaniu" moim na niego..Jeżeli byśmy się tak wszędzie doszukiwali jakiś złych intencji u innych a zwłaszcza w wypowiedziach co nie są kierowane do nas samych to 90 % tekstu z danego wątku trzeba by było usunąć, żeby szukajka forumowa działała poprawnie.

Nie pisałem tego w kontekście jakiejś złośliwości,na końcu miała być emotka,ale w pracy mam internet mobilny,który chodzi tak sobie i niestety nie wkleja mi emotikonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hehe, no chyba się o to nie pozabijamy;p, w takim razie tak jak pisał kolega co mnie poprawiał lepiej sporo dłuższą na bagażnik niż taką jak ja proponowałem bo liczy się antena dopiero od krawędzi dachu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie myślicie, że Lemm 1200 na podstawie magnesowej dałby radę na pokrywie bagażnika? :) A co powiedziecie o radiu Lafayette Ares? Co jest jeszcze godnego polecenia do ok 250zł oczywiście chodzi mi o nowy sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa, pokrywa, jednemu psu Burek.. Do czego dążę ? Zobaczcie na załączniku, i tego nie oszukacie.

Co do radia, to dobry wybór i na pewno będziesz zadowolony z Aresa.

z4091214x_176.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie koledzy zadać tu pytanie nieco odbiegające od wątku. Mam problem z zakłuceniami radia w samochodzie z instalacją LPG. Fiat seicento + LPG. Radio alan 199a antena sirio as-100 mag. Podczas jazdy na benzynie wszystko jest ok. Po załączeniu się gazu pojawiają się bardzo uciążliwe zakłucenia. W głośniku od radia słychać moje każde muśnięcie gazu a i na wolnych obrotach jest o wiele więcej szumów. Podejrzewam zakłucenia ze strony sterownika LPG. Tyle co zrobiłem to: poprowadziłem kabel z ekranem bezpośrednio od aku jako zasilanie radia, założyłem tzw filtr przeciwzakłuceniowy przed radiem, owinąłem sterownik gazu wielokrotnie folią aluminiową (podobno też działa jak ekran). Niestety nie zmieniło to ani trochę sytuacji. Co do sprzętu CB..wszystko z nim jest w porządku bo na benzynie we fiacie działa poprawnie jak i na moim passacie również dobrze działa. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu to proszę o radę. Bo narazie pozostaje mi jeździć z maksymalnie skręconym SQL i troche lipa przy szybszej jeździe. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy po odkręceniu kabla antenowego od radia też będzie zbierał zakłócenia.

Jeśli nie, to znaczy że wchodzą przez antenę. W takim przypadku trzeba namierzyć co tak sieje i próbować opanować sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ok, tak zrobię. Tylko powiedz mi jedno, nic się nie spali w radiu? Bo kiedyś słyszałem żeby radia nie włączać bez podpietej anteny bo się spali końcówka mocy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie na załączniku, i tego nie oszukacie.

Masz taki rysuneczek odnośnie kombi?

Edytowane przez Koszi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko powiedz mi jedno, nic się nie spali w radiu? Bo kiedyś słyszałem żeby radia nie włączać bez podpietej anteny bo się spali końcówka mocy..

Spali się przy nadawaniu. Przy odbiorze nic się nie stanie.

Zakłócenia powstają na wtryskiwaczach gazowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz taki rysuneczek odnośnie kombi?

Coś Ci cytowanie nie wyszło. Rysunku nie mam, ale rysunek i tak jest poglądowy. Znam przypadki gdy w kilku samochodach po zaparciu się na dziurę idealnie na środku dachu okazało sie, że żadnej anteny około 2m nie dało sie zestroić. Za to w dziurze po FM nad głową kierowcy zestroiły sie bezproblemowo. Tyle, że to dostawczaki (blaszaki) akurat były.

 

Tylko powiedz mi jedno, nic się nie spali w radiu? Bo kiedyś słyszałem żeby radia nie włączać bez podpietej anteny bo się spali końcówka mocy..

Nie używaj mikrofonu to się nic nie stanie. A nawet jak na chwile niechcący wciśniesz PTT to też powinno przeżyć. Byleby nie za długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś Ci cytowanie nie wyszło.
Sorki już poprawiłem.

Mam antenę zamontowaną na uchwycie na klapie w kombi i zastanawiam się jakie mogą być straty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności