Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak kolego przeczytałem i nie ma w nim żadnych konkretów na temat tych radyjek nikt ani ich nie porównywał, mało kto z posiadaczy się wypowiada.

 

Ale mamy kilka tematów, na 100% widziałem porównania tych stacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 315 zł z dostawą do domu. Wszytko ok. Dostawa stan sprzętu faktura i gwarancja. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te posty czytam i każdy chwali co innego :-P

Zatem prośba do Was, nie korzystam z CB, nie znam się na tym, jakoś mnie nie kręci ale... :mrgreen: Mam szwagierkę pirata :lol: dobry kierowca ale ma za ciężką nogę... Chciałaby by CB a że urodziny w tuż tuż - prośba do Was. Mam do wydania 500-600 zł. Co proponujecie kupić i dlaczego? Podajcie mi plusy i minusy danego zestawu CB...

Za pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zestaw nowy i z wszystkimi papierami, to dołóż jeszcze troszkę i kup Presidenta Walkera i Sirio ML 145 (razem około 700 PLN).

 

Jeżeli nie potrzeba homologacji itp., a nadal potrzeba czegoś nowego, to zamiast Walkera poszukaj Unidena 68 lub 78 czy Cobry 25 lub 29.

 

Jeżeli możemy pozwolić sobie na używkę, to spokojnie wystarczy nawet na Presidenta Jacksona I generacji jak się dobrze poszuka :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpytałem kolegów z pracy, którzy jeżdżą do Klientów i polecili mi zestaw:

ALAN-MIDLAND (48 lub 78) / PRESIDENT JOHNY II - "reszta to szumowiny"

plus

SIRIO antena (min 1m) - "lepszych anten nie ma"

Co Wy na to? Co mnie czeka po dokonaniu zakupu? Przypadkiem dowiedziałem się że antene by dobrze działała należy zestroić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALAN-MIDLAND (48 lub 78)

78 nie ma RF-Gain więc dla mnie odpada, 48 ma jak dla mnie kiepską modulację i mocno basowy odsłuch (co niektórym może się podobać).

 

PRESIDENT JOHNY II

Sprzęt nie warty pieniędzy, jakie trzeba na niego wydać.

 

"reszta to szumowiny"

NO COMMENTS

 

SIRIO antena (min 1m) - "lepszych anten nie ma"

Dlatego poleciłem Ci ML 145 firmy SIRIO

 

Przypadkiem dowiedziałem się że antene by dobrze działała należy zestroić...

Zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te szumowiny to cytat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o "reszta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą antenę co polecasz to ma 145cm. Na kombii może być trochę za wysoka....

co sądzisz o tej? http://www.allegro.pl/item651088935_antena_cb_magnesowa_sirio_as_100_magnes_14_cm_prom.html

co do radia...

JOHNY II Twoim zdaniem nie wart pieniędzy... a Harry II?

i w ogóle co sądzisz o tych modelach (nie biorąc ceny pow uwagę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tą antenę co polecasz to ma 145cm. Na kombii może być trochę za wysoka....

Dla mnie żadna nie jest za wysoka, u mnie samochód + antena = 399 cm :D

 

Antena OK, ale kosztuje 10 PLN więcej niż ML, a osiągi ma gorsze.

 

co do radia...

JOHNY II Twoim zdaniem nie wart pieniędzy... a Harry II?

i w ogóle co sądzisz o tych modelach (nie biorąc ceny pow uwagę)

Harry II również. Nie biorąc pod uwagę ceny nie podoba mi się w nich praca RF Gain, SQ też nie jest zbyt płynne. Reszta to już loteria, to są radia budowane w technologii SMD z dość dużym marginesem błędu. Jeden egzemplarz będzie pracował poprawnie, inny będzie totalnym szumofonem. ASC w AM nie sprawdza się nawet po "poprawie", co innego w FM w Harrym, tyle że pewnie Twoja szwagierka poza #19 nie wyjdzie, więc to i tak nie ma znaczenia. Na polskie realia idealnym odpowiednikiem tych TRX jest Uboot 520 prawidłowo przestrojony, po kilku drobnych zabiegach w serwisie będzie pracował o niebo lepiej od w/w Presidentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President Harry II ASC + ML 145 President i hula jak dziki :) ale koszt to około (radio = 550, antena = 140)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Wam się ten zestaw widzi?

Wydałeś 558 PLN za zestaw parametrami porównywalny z zestawami za 350 PLN, ale jak widać magia słowa "President" znowu zrobiła swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto powiedział że wydałem 558zł? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałeś linki do aukcji z ceną KupTeraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kogoś stać to czemu nie, głupie gadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ekspertów w temacie CB

 

Chciałbym nabyć Unidena 520 XL - na przykład z tej aukcji: http://moto.allegro.pl/item659415963_cb_uniden_pro_520_xl_sirio_ml_145_wtyk_gratis.html

 

lub

http://moto.allegro.pl/item659702925_zestaw_uniden_pro_520_xl_sirio_ml_145_pobranie.html

 

Mam prośbę do znawców tematu CB o poradę. Czy jest to ten właściwy model a nie jakaś podróbka.

Ewentualnie proszę o wskazanie mi tego właściwego sprzętu na innej aukcji lub z innego źródła.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez netadmin_47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystkie Unideny to chińszczyzna, chciałbyś filipińczyka to musiałbyś szukać używki.

Niemniej jednak mam takiego chińskiego i sprawuje się świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś Albrecht'a AE 6890? z zewnątrz wygląda ciekawie i ma fajną funkcje odczepiania panelu. Czytałem trochę po innych forach i niektórzy sobie je chwalą, a inni wręcz przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeczytałem sporo wypowiedzi na temat CB i napaliłem się na unidena 520xl i dowiedziałem sie dzisiaj że tak naprawde to dziki handel jest tym sprzętem na allegro gdyż nie ma homologacji na nasz kraj i tak naprawdę nie powinniśmy go używac bo jest to niezgodna z naszym prawem a sprzedawcy mówiący że mają papier otwierdzający ten fakt poprostu xerują dokument nie mający nic wspólnego z wspomnianą homologacją i słyszałem że mają ostro się za to wziąć i zacząć eliminować kontrolami posiadanie owych unidenów może nie jutro ale w najbliższych kilku miesiącach sie okaże.

Więc drodzy koledzy nie chcę wydac kaski na darmo więc co innego mogę w tej cenie zakupić doradźcie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności