Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście na "domowy" użytek polecam radio Magnum MX. Używałem przez pół roku dopóki nie ukradłem i oto moje spostrzeżenia

 

+zasięg (niewiem ile, ale na moje potrzeby usłyszenia o misiach stojących 5 kilosów dalej spokojnie słyszałem na metrowej antenie)

+dobra redukcja szumów

+mały rozmiar

+w porządku głośnik

 

-jakość wykonania guzików (mi jeden czasem wypadał)

 

Koniecznie z dobrą anteną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pewnie antena jest taka jak i ten PAR ;) Dla jasności PAR-u już nie ma parę latek a każda cena Presidenta to wielka pomyłka co do osiągów.Kupiłem Colorado 1200 za 320 zł myśląc że to będzie to.Niestety zonk.Santiago 1200 za 200 zł to poezja przy Colorado.Tak jak ktoś już wyżej napisał:

Chcesz być fajny i błyszczeć kupuj Presidenta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zostałem bez radia :( to co myślicie o president james ? warto sie w nie pakować czy szukać kolejnego herberta ? myślę też o unidenie pc 78....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co myślicie o president james

 

Do samochodu ? Tak średnio.

 

czy szukać kolejnego herberta ?

 

Jedna z opcji.

 

myślę też o unidenie pc 78....

 

A to druga - chociaż chyba wolałbym Herberta.

 

Jeśli już chcesz całkowicie pójść po bandzie to poszukaj Magnum S9, albo OmegaForce S45 - "będzie Pan zadowoooolooony" :D - tylko sprawdź najpierw czy będziesz miał gdzie to zmieścić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do samochodu ? Tak średnio.

 

Piszesz o wymiarach czy o pracy w mobilu ? Bo jak o wymiarach to zmieści mi się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o pracy w mobilu ?

 

O tym. Dość wybredne jeśli chodzi o zasilanie ( bo wiesz, że możesz je odblokować do 15W ?), słyszałem od kilku osób o podatności na zakłócenia z samochodu ( widocznie mało skuteczne filtry tam wpakowali ).

 

Jeśli będziesz miał możliwość podpięcia wcześniej do swojej bryki i przetestowania skuteczności filtrów to ok - a jak nie to ja bym nie ryzykował.

 

Dodatkowo -duża ilość elektroniki na pokładzie naraża na nieprzewidziane kaprysy ;-) To nie jest taka prosta konstrukcja jak w starych Presidentach.

 

Samo radio jest bardzo fajne - taki George bez SSB - odsłuchowo/nadawczo jak Herbert ( a nawet nieco lepiej ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że zostałem bez radia

A cóż to się stało?

 

Ja od siebie dodam do Twoich poszukiwań stare presidenty typu Valery, Grand, Jack, PC-40 itp. (modeli jest mnóstwo, różnią się szczegółami), jeżeli wystarczy Ci modulacja AM to rozejrzyj się za jakąś starą Cobrą w wersji GTL (miały lepsze filtry) albo starym Realistic'iem.

 

amo radio jest bardzo fajne - taki George bez SSB - odsłuchowo/nadawczo jak Herbert ( a nawet nieco lepiej ).

Nie powiedziałbym, stary Herbert pracował lepiej. Jamesa można co najwyżej porównać do nowego Herberta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dość wybredne jeśli chodzi o zasilanie ( bo wiesz, że możesz je odblokować do 15W ?)

 

Tak, wiem ;)

 

No i nie wiem czy ryzykować czy brać nowego U pc 78 elite w dobrych pieniądzach bo za 400 pln...

 

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

 

A radio ma mi służyć tylko w mobilu i w dodatku mało jeżdżę a więc wystarczy " średnia " półka ;)

 

A cóż to się stało?

 

poczytaj dział " odradzam "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stary Herbert pracował lepiej.

 

No, no ... zapomniałem II dopisać - James to będzie ta sama generacja co nowy Herbert ( pomimo różnicy kilku lat ).

 

bo za 400 pln...

 

Jak "nówka sztuka, nie śmigana" to bym brał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak "nówka sztuka, nie śmigana" to bym brał

 

No nówka ;) z gwarancją, w pudełku itd... poczytałem o pc 78 i ludzie są zadowoleni, hmmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytaj dział " odradzam "

Poczytałem, znalazłem ;)

 

Uboota 78 w rękach nie miałem, 68 po kilku drobnych modyfikacjach pracuje całkiem nieźle i jest mega czuły, co może niektórym przeszkadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testował już ktoś z Was JOHNNY III ASC ?

 

Pewnie jak każdy z nowych produktów Presidenta nie wart swojej ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podepne. Uzywl ktos z was Lafayette Ermes?Co myslicie o tym radyjku? mam okazje kupic w zestawie z krotkim batem DIABLO - jakas dunska firma. Slyszeliscie moze o czyms takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie kupić cb Unidena?jeżeli ktoś posiada jakiś namiar proszę o info na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym?? http://www.audiopioneer.pl/index.php/product/show/id/301

 

Jest to jedyny sklep jaki udało mi sie znaleźć gdzie sprzedają te radyjka tylko nie wiem czy warto. W opisie jest napisane że radio jest przestrojone, co to znaczy?? A jeśli nie warto to jakie radyjko do 300 zł?? TTI 880??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie jest napisane że radio jest przestrojone, co to znaczy??

 

Zapewne sprowadzony i jest przestrojony z "5" w "0"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne sprowadzony i jest przestrojony z "5" w "0"

 

Co to znaczy?? i Czy warto brać to radio, czy nie lepiej TTI 880??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy??

 

Nie nauczyli korzystać z google.pl ? Zapytaj kogos bardziej doświadczonego ze swojego otoczenia...

 

czy nie lepiej TTI 880??

 

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności