Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja posiadam Alana 100 ciężko dzisiaj o niego i antene leem 1700dx ok. 175cm

W pf 126p miałem na uchwycie rynienkowym ale kłopoty sprawiała masa i SWR byl ruchomy:) więc dziura centralnie na srodku dachu i tak okoolo 5 lat sie bujaalem zaliczylem nawet afryke z małej górki nieopodal:D . Potem Passat II Kombi z relingami więc wiercenie odpada zakopilem uchwyt na klape bagaznika i tak do dZisiaj cały zestaw użytkuje juz z 3 passatem kombi.Polecam Alana 100+ plus dobra ługa antena i jakies wzmocnienie do mikrofonu a co do unidenów 510 i 520 też ładnie chodzą i niema problemu z odsluchem i nadawaniem.

pozdrawiam '73 161yd01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikus26

Siema panowie od "CB RADIA" mamy 11 kwietnia 2009 technika poszła lekko do pszodu więc pytanko jakie w tych czasach radyjko cb wybrać?

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mamy 11 kwietnia 2009 technika poszła lekko do pszodu więc pytanko jakie w tych czasach radyjko cb wybrać?

Takie samo jak 10 czy 15 lat temu :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema panowie od "CB RADIA" mamy 11 kwietnia 2009 technika poszła lekko do pszodu więc pytanko jakie w tych czasach radyjko cb wybrać?

dzięki

Takie samo jak 10 czy 15 lat temu

i to jest Święta prawda .

Producenci nie szukali oszczędności za cenę jakości i nie stosowali procesorówek jak to ma miejsce teraz. Z radiem CB jest jak z Winem im starsze tym lepsze. Dobrym przykładem są Presidenty .. (made in France , Philipines i dla przykładu te z made in China)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki zestawik :

Radio : President Harry II ASC

Antena : President Ohio 85 cm

 

I jestem mega zadowolony....juz kilka razy mu tylek uratowalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midland 48 Classic + Midland ML 145 :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miałem juz dwa (president i alan) i na żadne nie narzekałem, teraz podpiąłem tti ale tylko dlatego że ma niebieski wyświetlacz i pasuje mi do reszty i co ciekawe też nie narzekam - może to rzecz dobrej i zestrojonej anteny

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTI TCB 770 + antena AT1231 LEMM. Dobrze zbiera. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mial ktos doswiadczenia z recznym CB???

czy to jest cos warte?

zastanawiam sie nad kupnem takiego cuda

powiedzcie co o tym sadzicie:638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj miałem do czynienie z tym modelem Intek H-520 Plus w skład zestawu z radiem znajduje się ładowarka sieciowa 230V/200mA, uchwyt/linka, antena BNC, adapter samochodowy, instrukcja po polsku. Opcjonalnie mik. na kablu bo umożliwia rozmowę bez konieczności trzymania urządzenia w ręku. Da się odblokować dodatkowe 40. Znajomy ma taki zestaw sprzężony z Santiago 1200.

http://161gtw.pl/viewtopic.php?t=115

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas używałem ręcznego/samochodowego Allana 42 Multi.

Byłem bardzo mile zaskoczony jego sprawnością.

Nie bez znaczenia był fakt bezproblemowego używania go w nowej limuzynie wypasionej na maksa, gdzie zwykłe radyjko po prostu nie było by gdzie zamontować.

Do tego antena Trflex i pozytywny szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy mial ktos doswiadczenia z recznym CB???

czy to jest cos warte?

zastanawiam sie nad kupnem takiego cuda

powiedzcie co o tym sadzicie

 

COBRA 75 WX ST + ML-145 - jakiś czas temu miałem okazję sprawdzić jak to się sprawuje u brata w jego S-classe. Na początku byłem uprzedzony troszkę ale jednak popieram takie coś - wszystko masz w jednym ręku i nie musisz np odkładać gruchy żeby poprawić coś albo zmienić kanał. Po za tym można to naprawdę ładnie i dyskretnie zamontować żeby nie rzucało się w oczy amatorom cudzej własności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno trudniej zamontować ręczniaka niż zwykłe radio przewoźne. Wyświetlacz jest z boku a pokrętła vol. i sq. na górze. Żeby wszystko ładnie było widać, a do tego nie meczyć się przy regulacji to chyba takiego miejsca w naszych passatach nie ma. Za te pieniądze lepiej kupić zwykłe radio przewoźne o mniejszych wymiarach. Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reti300

Witam Wszystkich.Mat pytanko przymierzam się do kupna radia CB,ale nie mogę się zdecydować bo nigdy CB nie miałem,czy lepiej zainwestować w radio CB czy lepiej w dobrą antenę?Polecali mi w sklepie TTI 550 i antenę Sirio ML 145 czy to by był dobry zestawik???Pytałem się też o inne modele TTI ale twierdzą że tylko ten ma automatyczny Squelch,poradźcie mi jak możecie kwota do wydania to 600 zł.

Pozdrawiam all:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko ten ma automatyczny Squelch

 

Akurat automatyczny SQ w większości trx'ów to kupa - nie działa tak jak powinno albo nie działa w ogóle. TTI też nie maja opinii zbyt trwałych, choć znam jednego czy dwóch użytkownikow i raczej je sobie chwalą. ( ale to modele 770/880 ). Na Twoim miejscu poszukałbym Unidena 520 ( ale od razu z nim do dobrego serwisu, żeby porządnie dostroili ). Antena może być - ma chyba najlepszy stosunek ceny do jakości/osiągów.

Edytowane przez motomouse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reti300 Radio musi być małe, nowe, na bajerach czy nie koniecznie ?

Małe to np: Lafayette ARES i ZEUS, tti 770 Hary Jonny oraz Unideny . Z większych tti 880 oraz P. Walker ASC. Po poradę w zakupie zapraszam do linku w Opisie.

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość reti300

Witaj Winiak.:)A jak jest z tymi Unidenami?Podobno nie można ich używać czy to prawda?Dla mnie radyjko ma być dobre,nie zwracam aż tak uwagi na bajery ale przydał by się automatyczny squelch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydał by się automatyczny squelch

Po co :?: W AM używanie SQ nie ma większego sensu, dlatego też wszelkiego rodzaju ASC, ASQ, DSC i inne wynalazki w modulacji AM są wyłącznie bajerem o zerowej przydatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unidenów nie można sprzedawać o używaniu nikt już nie pisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności