Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

no to jaką antenke do metra polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skocz sobie do Sławka, do ELKO. Ma tam spory wybór anten. Kiedyś można było zabrać kilka, postawić na samochodzie i posprawdzać. Nie wiem jak na chwilę obecną to wygląda, ale myślę że nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u niego kupowałem swego czasu presidenta floride to chyba tak zrobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie sirio ml 145 jesli nizsza to sirio omega 27. Na cb-forum.pl masz oferte konektora ze znizka.

 

---------- Dodano o 17:05 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:00 ----------

 

Kup sobie sirio ml 145 jesli nizsza to sirio omega 27. Na cb-forum.pl masz oferte konektora ze znizka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie od października mój Pasio będzie robił tygodniowo 500km w trasie, w związku z czym poszukuje CB. Przeczytałem cały temat od deski do deski i troszkę mam mętlik w głowie co kupić dobrego w dobrych pieniądzach. Mogę mieć dłuższą antenę ponieważ mam sedana ale zależy mi na tym żeby była ona na magnesie. Czy zestaw Sirio ML 145 + Yosan 120 będzie się dobrze sprawdzał ? Chciałbym mieć jakieś malutkie radio i ładnie go zabudować w podłokietniku tylko teraz kwestia wyboru. Podoba mi się również antena Pirat, jest mała, ładnie się prezentuje jednak jak tutaj koledzy pisali na trasie średnio się sprawdza bardziej w mieście bo mniej zbiera. A więc teraz pytanie Co myślicie w powyższym zestawie ? Ewentualnie czekam na propozycje w tym przedziale cenowym +/- 350 zł. Oczywiście im taniej tym lepiej ! Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz mlke i yosana 120 i bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie ML145 + yosan 120 z konektora i jest git :) Raz ustawiłem i zasięg jest spoko. Nawet po prawie miesiącu nie korzystania z radia słyszę tak jak słyszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie stary za opinię !!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że jestem nowy na forum na wstępie chciałbym wszystkich przywitać -CZEŚĆ-

Nie wiem czy w dobrym poście pisze, jesli nie, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. Koledzy mam mały dylemat co zrobić?A mianowicie od jakis 3 lat mam radio cb STABO XM5082 + antena Sirio ML,jako że się nie znam podpiąłem wszystko razem,ustawiłem kanał 19 (ale korzystałem także z innych kanałów) i korzystałem z tego sprzętu, nawet nie zestroiłem anteny bo wtedy tym się nie interesowałem, odbierałem i nadawałem i wszystko było/jest wporządku, niedawno postanowiliśmy z bratem że on odkupi ode mnie ML-kę a ja kupiłem sobie w zamian Sirtel Santiago 600 (chcialem ta SS1200 ale żona się wtrąciła że będzie za długa i wogóle a z żoną lepiej nie dyskutować bo :krzeslem:D) i teraz zamontowałem ją na uchwyt na reling (ML-ka była na magnesie), u brata wszystko ładnie śmiga (moja ML-ka z radiem President Tommy) a u mnie okazała się lipa, nie potrafiłem zestroić anteny, na reflektometrze wszystko na maksa pokazuje, wkurzyłem się i podjechałem do serwisu by zerknęli i okazało się że wtyczka na kablu źle była zarobiona i zwarcie jakieś niby było, ale co się okazało,pracownik serwisu powiedział że moje radio jest niemieckie i najprawdopodobniej nie jest przestrojone bo świeci się na radyjku FM a my mamy AM (ale ja wcisne przycisk MIX to FM znika) i ma słabą moc i wogóle:( I teraz pytanie do znawców czy ktoś z was zna może to radyjko i może się na ten temat wypowiedzieć,czy ono wogóle jest dobre jakościowo czy lepiej się go jak najszybciej pozbyć, dodam że do zmiany anteny nigdy nic z tym radiem nie robiłem i wszystko działało -rozmawiałem i odbierałem- na odległości nigdy nie zwracałem uwagi, z resztą nadal rozmawiam i odbieram, nawet jak z bratem zrobiliśmy test to u mnie na Santagio a on na tej ML-ce i z odległości około 7km rozmawialiśmy ja dobrze go słyszałem on trochę gorzej. Bardzo proszę o jakieś info bo nie wiem co robić,czy radio może oddać do serwisu i zobaczyć co oni powiedzą czy to olać i korzystać jak dotychczas. Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale co się okazało,pracownik serwisu powiedział że moje radio jest niemieckie i najprawdopodobniej nie jest przestrojone bo świeci się na radyjku FM a my mamy AM (ale ja wcisne przycisk MIX to FM znika) i ma słabą moc i wogóle

To ciekawe,ze przez trzy lata działało i było ok,a teraz jest nie przestrojone.:scianaPrzecież jakby było nie przestrojone,to napewno byś to zauważył,w odbiorze na pewno by to było słychać.

Co do mocy,to te radia rzeczywiście mają 1 czy 2 Waty,ale na typowego antymiśka wydaje mi się że to wystarczy.Mam u siebie Stabo XM 5012 i nie narzekam.Z tego co widzę to różni się od twojego wyświetlaczem,w twoim jest LCD,a w moim LED.Nie jest szumofonem,odbiór ma czysty i przyjemny.Gorzej sprawował się w samochodzie z silnikiem benzynowym,słabe filtry,ale w dieslu jest ok.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Riccardoa wydaje mi się że masz we wszystkim rację, wolałem się dopytać innych znawców bo mi także wydawało się to dziwne ale z racji że się nie znam to troszkę zwątpiłem. Wydaje mi się że chyba koleś z serwisu chciał zabłysnąć wiedzą itd... i może w zamian sprzedać mi jakieś radio by zarobić. A czy może warto go oddać do serwisu na może jakiś tunning, by miał lepszą moc i może jakieś inne zmiany?Czy lepiej korzystać i tyle bo skoro wszystko działa i jest dobrze to po co to zmieniać :) Kolego Kuczlaw dzięki za linka zaraz chętnie poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy może warto go oddać do serwisu na może jakiś tunning, by miał lepszą moc i może jakieś inne zmiany?

Jeżeli nie masz jakiegoś naprawdę sprawdzonego serwisu,lub pasjonata,który w tym grzebie-to moim zdaniem nie warto.

Czy lepiej korzystać i tyle bo skoro wszystko działa i jest dobrze to po co to zmieniać

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o "President - Johnny III ASC" ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o "President - Johnny III ASC" ? :)

 

są opinie , że HARRY III jest lepszy - lepiej działa redukcja szumow i zmiana kanałów w gruszce

 

też chciałem kupić johnnego 3 ale wybrałem harrego 3 i jestem bardzo zadowolony ( różnica w cenie prawie żadna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W avansie były obydwa po 499 ale harrego juz nie ma... :/

 

Dlatego pomyślałem, o Johnnym. A gdzie masz je zamontowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności