Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie spotkałem się żeby misiaki zabrali lub skonfiskowali komuś cb. Zawsze można druknąć deklaracje i powiedzieć że radio kupiło się przed 2005 rokiem. Możesz poszukać jeszcze presidenta valery, dnt cockpit, dnt carat.

 

Zgadza sie jak tak samo nie słyszałem no ale rożnie to bywa i mieć stress przed każda kontrola :) wydrukować deklaracje hmm może i tak ale w razie czego myślisz że będą patrzeć na jakaś odbita deklaracje :) co do radyjek proponujesz starsze radyjka szacun :) jak tak samo wolałbym starsze radia projektowane przez inżynierów nie tak jak teraz przez księgowych , no ale zastanów się kolega świerzak :) kupi używkę aaaaaa jak będzie dłubana bo na pewno będzie i co i się zrazi do CeeBee jak trafi na szrota ,dlatego na początek nowy zestaw nie drogi i niech sam się przekona czy będzie chciał czegoś innego tak jak ja pewnie zaczynałeś tak samo od zwykłego szumowana co :) albo się mylę :)

Edytowane przez Łoluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się radyjko bardzo fajne yosan pro 120 ale lepiej działa po poprawkach czyli po tjuningu

A jakie poprawki proponowałbyś do Lafayette Zeus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakie poprawki proponowałbyś do Lafayette Zeus?

 

 

:) RB ,ASQ , jak wolisz możesz zrobić sobie RF :) itd masz cały opis na chomikuj.pl :)

Tu masz jak u mnie jest zrobiony RF zamiast SQ tylko w yosan turbo :)

oczywiście to przykład :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RB

RB mam w Fm, w AM nie powinno się tego stosować..

 

ASQ

Jest w standardzie ale nie zawsze sobie radzi..

 

jak wolisz możesz zrobić sobie RF itd masz cały opis na chomikuj.pl

Widziałem wszystko co jest do tego radia dostępne ale nie mam odpowiedniego sprzętu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RB mam w Fm, w AM nie powinno się tego stosować..

 

 

Jest w standardzie ale nie zawsze sobie radzi..

 

 

Widziałem wszystko co jest do tego radia dostępne ale nie mam odpowiedniego sprzętu...

 

A dlaczego nie powinno się stosować ? zrobić można ale nie musisz używać :)

ASQ wiem że jest :) ale żeby lepiej działało trzeba poprawić :)

Nie masz odpowiedniego sprzętu ? kawałek kolby i cyny ? no to po co pytasz co poprawić jak obeznany jesteś w temacie Zeusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie powinno się stosować ? zrobić można ale nie musisz używać

Bo na 19 kanale to jest tyle śmieci że jeszcze kogoś z beepem brakuje.. RB jest dobry na wstęgi, na dalekie łaczności, gdy przy niskiej jakości rozmowy słychać kiedy rozmówca zakończył mówienie.

 

Nie masz odpowiedniego sprzętu ? kawałek kolby i cyny ?

Moja lutownica w mojej ręce to szybciej płytkę upali niż cokolwiek na niej dobrze zlutuje... ;)

 

 

no to po co pytasz co poprawić jak obeznany jesteś w temacie Zeusa

Może źle zapytałem. Chodzi o to że czytałem o modyfikacjach jak je wykonać, przeglądałem tutki. Powinienem był się zapytać: które modyfikacje warto wykonać a które sobie odpuścić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo na 19 kanale to jest tyle śmieci że jeszcze kogoś z beepem brakuje.. RB jest dobry na wstęgi, na dalekie łaczności, gdy przy niskiej jakości rozmowy słychać kiedy rozmówca zakończył mówienie.

 

 

Moja lutownica w mojej ręce to szybciej płytkę upali niż cokolwiek na niej dobrze zlutuje... ;)

 

 

 

Może źle zapytałem. Chodzi o to że czytałem o modyfikacjach jak je wykonać, przeglądałem tutki. Powinienem był się zapytać: które modyfikacje warto wykonać a które sobie odpuścić..

 

No wiesz nie wiedziałem do czego służy RB dokładnie , ale dzięki za info teraz już wiem :kciuki:-DD

 

To kupujesz mała kolbę ,cienką 30W i lutujesz :)

 

To radio ma ładny odsłuch , na pewno trzeba poprawić ASQ / SQ , filtra pośredniej bym nie ruszał bo to nie ma sensu , tak samo jak nie ma sensu robić w tym radiu RF , nie działa on poprawnie tak jak powinno być , podniesienie mocy w radiu do 10W mija się z celem nie polecam ,w yosanie turbo zrobiłem RF ale szybko go zmieniłem z powrotem na SQ :)

Można by było jeszcze poprawić tor nadawczy ale niema co najlepiej kupić mika ze wzmocnieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, warto dać za Unidena 520 z Filipin 350 zł czy szukać w tych pieniądzach czegoś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Alana 18 dobra konstrukcja, można dostac na aledrogo w tej chwili 2 sztuki. Jest trochę wiekszy od unidena, za250 do 300 pln można dostać egzemplarz w stanie idealnym. Mam walkera i alana 18, alan jest mniej zaszumiony mi lepiej się na nim pracuje. Trzeba tylko poszukać ładnego niegrzebanego egzemplarza, jeden z tych dostępnych na aledrogo ma coś dodane, dodatkowy przełącznik na przednim panelu i potencjometr z boku. Nie kupuj też wersji niemieckiej bo ma w AM 1 W.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za prawdziwego filipińczyka dałbym tyle jakbym szukał radia. Mam u siebie chińczyka a miałem okazję posłuchać tego pierwszego i jest różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto dać za Unidena 520 z Filipin 350 zł
jeśli w rzeczywistości jest to ori filipińczyk to się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady że za kwotę 350zł, 250 to max. Ten filipiński uniden urósł do rangi legendy. Za kwote 350zł można mieć lepsze radio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam cb forum http://cb-forum.pl/ tam można przeczytać wszystko na temat każdego radia cb, anteny i wszystkiego co jest z tematem cb związane sam korzystałem z tego forum przed zakupem radia cb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję zs odpowiedzi.

Stacje CB jak i trochę mocniejsze gabloty użytkuje od kilkunastu lat ;) i co nieco wiem. Pytałem czy warto za te pieniądze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, dziękuję zs odpowiedzi.

Stacje CB jak i trochę mocniejsze gabloty użytkuje od kilkunastu lat ;) i co nieco wiem. Pytałem czy warto za te pieniądze :)

 

Nie warto !

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Poszukaj Alana 18 dobra konstrukcja, można dostac na aledrogo w tej chwili 2 sztuki. Jest trochę wiekszy od unidena, za250 do 300 pln można dostać egzemplarz w. Stanie idealnym. Mam walkera i alana 18, alan jest mniej zaszumiony mi lepiej się na nim pracuje. Trzeba tylko poszukać ładnego niegrzebanego egzemplarza, jeden ztych dostępnych na aledrogo ma coś dodane, dodatkowy przełącznik na przednim panelu i potencjometr z boku. Niekupuj też wersji ni emieckiej bo ma wAM 1 W

 

No i co że ma 1W nadrabiasz modulacja 4W a 1W nie odczujesz różnicy :) wiec w czym problem ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie warto ! z drugiej strony jak masz bazę CeeBee i użytkujesz od kilku ładnych lat , to pewnie wiesz co to za radio Uniden 520 i moim zdaniem powinieneś wiedzieć czy warto dać za niego takie pieniądze :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

N

Edytowane przez Łoluś
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc większe gabloty miałem na myśli radiostacje 400 W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisząc większe gabloty miałem na myśli radiostacje 400 W ;)

 

Taaaaaaaaaaa ja ma trochę więcej , aale czy to potrzebne , nie używam bo nie mam pozwolenia na prace z taka mocą :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam w aucie ręczniaka alana 42 z ml'ką na dachu ale już mnie szumy irytują ;)

Szukam czegoś małego z fajną modulacją a że miałem kiedyś unidena 520 to o nim pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze starych i ciekawych konstrukcji możesz poszukać presidenta wilsona lub valerego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wilsona i herbatnika ale to te same wielkie gabaryty a najlepiej pasowałoby mi pod podłokietnik w B5

Stacje zacne i miło je wspominam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności