Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Leonisko, ze szklanej zrezygnowałem, przekonałeś mnie. Dlatego podałem wyżej link do zestawu z anteną, którą zaproponowałeś

http://allegro.pl/radio-cb-lafayette-venus-antena-wilson-gratis-i3447202074.html

Leonisko CB mówisz, że wiele do życzenia, ale mówisz już o tej poprawionej wersji? bo jakoś od ponad roku bodajże jest poprawiona wersja, jakieś lepsze filtry itp...

 

Więc co byś zaproponował zamiast venus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od tego sprzedawcy http://allegro.pl/radio-cb-lafayette-venus-antena-wilson-gratis-i3447202074.html

Chcesz koniecznie szklaną cewkę, to kupuj. Ja bym tego nie kupił, z powodów jakie Ci wyżej napisałem. Miałem podobne cuda i wiem co się z taką szklaną cewką dzieje po zimie. Wybór jest Twój. Radio też pozostawia wiele do życzenia, i proponuję go przetestować przed zakupem. Wiem że dyskretny to sprzęt, ale męczyć się na tym, to ja bym nie chciał.

Z anten od tego sprzedawcy, to tylko ta przykuwa uwagę http://allegro.pl/antena-cb-president-montana-black-folia-guma-i3468755173.html

Pozostałe moim zdaniem, nie warte zachodu. Wybór należy do Ciebie.

Przestaję za tobą nadążać.Najpierw polecasz wilsona,jak wybrał zestaw z wilsonem,to znów piszesz o szklanej cewce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopatrzyłem Sirio Omega 27 - będę dzwonił czy mają taką na tym sklepie, chyba wybór ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, szukaj ze zdrapka zolta zeby byla oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leonisko, ze szklanej zrezygnowałem, przekonałeś mnie. Dlatego podałem wyżej link do zestawu z anteną, którą zaproponowałeś

http://allegro.pl/radio-cb-lafayette-venus-antena-wilson-gratis-i3447202074.html

Leonisko CB mówisz, że wiele do życzenia, ale mówisz już o tej poprawionej wersji? bo jakoś od ponad roku bodajże jest poprawiona wersja, jakieś lepsze filtry itp...

 

Więc co byś zaproponował zamiast venus

Piszę ogólnie o tym radiu. Radio ma marny odsłuch i trzeba się dobrze wsłuchiwać żeby coś usłyszeć, a test robiony na bazie jest mało miarodajny. Zabawa z zakłóceniami zaczyna się dopiero jeżdżąc po mieście. Może Ci się nadać, nie mówię że nie, a ja wyrażam tylko swoją opinię po tygodniowej zabawie z tym radiem. Radio koniecznie ma być nowe? Bo z nowych to ja raczej nie będę nic polecał, gdyż niższa półka to trzaskofony zbierające wszystko dookoła z eteru, a te lepsze to za sam AM/FM, to dla mnie nie warte tej ceny.

Przestaję za tobą nadążać.Najpierw polecasz wilsona,jak wybrał zestaw z wilsonem,to znów piszesz o szklanej cewce.

Ludzie się czasem upierają, bo antena fajnie wygląda i nie patrzą że jest marnie wykonana. Ja nic na siłę nie będę komuś anteny wciskał. Dlatego napisałem, że jak chce, to niech bierze. Pojeździ z rok i trzeba będzie szukać innej, bo z tą zaczną się problemy.

Staram się komuś doradzić poprzez swoje praktyki i doświadczenia, które od 89 roku zbieram. Po co przepłacać za sprzęt, który można nabyć w tańszych kosztach, lub który ulegnie zniszczeniu po roku używania? Niestety na forach tworzą się legendy, jak super zestaw ML145 i U520, i czasem ciężko przekonać kogoś do innego zestawu. Nikt nie zwraca uwagi na takie radia jak Cobra 19Plus, czy nawet pierwsza wersja Taylora, gdzie bez tych wszystkich pompowtrysków jak ASC czy Rf-Gain, deklasują cenowo jak i jakością pracy te nowe wynalazki. Ktoś napisze że chce gwarancje? Te radia się nie psują :P A jak już, to koszty naprawy są znikome.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie się czasem upierają, bo antena fajnie wygląda i nie patrzą że jest marnie wykonana. Ja nic na siłę nie będę komuś anteny wciskał. Dlatego napisałem, że jak chce, to niech bierze. Pojeździ z rok i trzeba będzie szukać innej, bo z tą zaczną się problemy.
ale
Przestaję za tobą nadążać.Najpierw polecasz wilsona,jak wybrał zestaw z wilsonem,to znów piszesz o szklanej cewce.
riccardoa napisał tak bo odradziłeś szklaną i zaproponowałeś wilsona. Po czym ja odrzuciłem tę szklaną i wkleiłem link tego radia venus z anteną wilsona, którą poleciłeś po czym napisałeś
Chcesz koniecznie szklaną cewkę, to kupuj. Ja bym tego nie kupił, z powodów jakie Ci wyżej napisałem.
mimo, że ze szklanej już zrezygnowałem i o to całe zamieszanie : )

 

 

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Zakup dokonany Venus + Sirio Omega 27 teraz tylko poczytać instrukcje i w drogę ;-)

 

Edit: Pierwsze 200KM przejechane na cb no i pozytywne wrażenia. Słyszalny jestem bardzo dobrze no i odbieram cakiem nieźle. Ustawiłe, że dochodza do mnie tylko czyste wiadomości więc szumy są niesłyszalne. Pewnie z tego powodu mniej slysze, ale to co ważne nie umyka moim uszom. Zobaczymy jak dalej bo podczas tej trasy misiaków nie było więc nie było gdzie wpaść, ale info o ich nieobecności miałem na bieżąco więc ok ; )

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a więc nadszedł czas kiedy mój passat zacznie robić nieco większe trasy.. Tak więc zastanawiam się własnie nad radiem + antena. Nie ukrywam, że dla mnie nie mniejsze znaczenie od funkcjonalności ma także wizualność. Podobają mi się radia wbudowane w podłokietnik, lub pod kierownicą. Do tego także będę dażył. Nie chcę mieć radia na ciągłym widoku. Pozostaje jeszcze kwestia zewnętrznego głośnika - każde radio można pod taki podłączyć? Ponieważ widzę często wejście w stylu jack na radiu.

 

Do tego dochodzi kwestia anteny Przeboleję już to, że aby był dobry zasięg musi być nieco dłuższa. Bardzo wizualnie podoba mi się antena w tym stylu: http://allegro.pl/radio-cb-president-teddy-antena-president-florida-i3478526461.html czyli mała podstawka magnezowa, do tego czarny pręt bez jakiś tam cewek. Jest coś takiego, tylko dobrze ściągającego/większego? Widziałem już na passacie b5fl variant, i całkiem sympatycznie wyglądało.

 

Proszę doradźcie coś, bo chciałbym już dzisiaj zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść to radio, antenkę też :papa jeśli chcesz jakieś małe cb to kup unidena 520, włożysz go w schowek po lewej stronie kierownicy lub nawet między siedzenie a tunel. Drugim dobrym i małym radiem jest yosan 120/lafayette atena. Co do antenki to jeśli chcesz krótką i w miarę dobrą to do 1m bezapelacyjnie antena pirat. Głośnik podłączyc jeśli radio ma wyjście ext.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli antena cos takiego: http://allegro.pl/promocja-nowa-antena-pirat-helikalna-62-cm-warto-i3500223688.html ? W sumie mogła by być nawet dłuższa.. Jednak chyba ta będzie się ładnie prezentować na autku :)

Tutaj mam nawet komplet z radiem http://allegro.pl/cb-radio-yosan-120-antena-pirat-63cm-i3471134539.html jednak to troche już kosztuje.. Jeśli miało by to służyć dobrze, to myślę że warto.

Cóż, bedę miał jutro więcej czasu to wybiorę tą atene + jakieś z tych odbiorników. Na których bardziej się skupiać? Warto kupić używke, czy tylko nowe?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem antena taka jak powyżej krótsza niż 1m to pomyłka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem antena taka jak powyżej krótsza niż 1m to pomyłka...

 

Nie każdy potrzebuje mieć antenę na dachu jak trolejbus...

 

Wszystko zależy jakie ma być przeznaczenie CB, jeśli ma być typowym mobilnym antymiśkiem to z doświadczenia sprawdza się zestaw np Uniden 520 plus Sirio T3-27 na magnesie, sam posiadam, w trasie spokojnie zbiera informacje gdzie suszą i jak ominąć korki. Taki zestaw nowy można mieć już za 350PLN-ów jak się dobrze poszuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz dluzsza antene to zobaczysz spora roznice. Przy skreconym rfgainie (musi to byc choc troche zrobione aby komunikaty byly zrozumiale) to slychac 2km. Prosty przykład, z zycia wzięty. Sobota, bramki w Rusocinie dla jadących na

wybrzeże - 8km korka. Kto "ma długiego", olewa ASC to usłyszy i zjedzie na Tczew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupisz dluzsza antene to zobaczysz spora roznice. Przy skreconym rfgainie (musi to byc choc troche zrobione aby komunikaty byly zrozumiale) to slychac 2km. Prosty przykład, z zycia wzięty. Sobota, bramki w Rusocinie dla jadących na

wybrzeże - 8km korka. Kto "ma długiego", olewa ASC to usłyszy i zjedzie na Tczew.

 

Prawdopodobnie masz rację:) Nie mam porównania bo to mój pierwszy zestaw tzn dla początkującego użytkownika, tak mi doradzono w sklepie, zestroiono i nie odczuwam dyskomfortu w podróży. Fakt, miesięczne dystanse jakie pokonuje oscylują pomiędzy 3-4 tys km więc też niewiele a zestaw używany przez mnie to wypadkowa cena/jakość.

 

PS. Nie wiem czy porównanie dobre ale wybór CB to trochę jak car audio, jednemu wystarczy fabryczny zestaw a inny potrzebuje sprzętu za grubą kasę...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupisz dluzsza antene to zobaczysz spora roznice. Przy skreconym rfgainie (musi to byc choc troche zrobione aby komunikaty byly zrozumiale) to slychac 2km. Prosty przykład, z zycia wzięty. Sobota, bramki w Rusocinie dla jadących na

wybrzeże - 8km korka. Kto "ma długiego", olewa ASC to usłyszy i zjedzie na Tczew.

Bardzo dobry przykład, też korzystam z dobrodziejstwa długiej anteny.

 

 

 

 

PS. Nie wiem czy porównanie dobre ale wybór CB to trochę jak car audio, jednemu wystarczy fabryczny zestaw a inny potrzebuje sprzętu za grubą kasę...;)

Jeżeli chodzi o kasę to dłuższa antena nie będzie dużo droższa, myślę że większości przeszkadzają efekty wizualne a nie wspomniana cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze koledzy tak patrze, patrze i wszystkie anteny to jakieś dziwactwa.. Prawie codziennie widzę passata b5fl z taką czarną antenką(ok 60-100cm). Ma mały magnes, jest dość gruba. Super prezentuje się na aucie, a jestem taki że krew zalewa mnie jak widzę jakieś cewki na dachu. Znacie może taki model? Ogólnie patrząc to te grubsze, czarne mają wzmocnione zasięgi a ta do tego wygląda dość solidnie i ładnie na dachu. Samochód ten jeździ co tydzień ogromne trasy, więc kierowca może być wybredny.

A i co do radia, to podaliście mi kilka typów. Zależy mi na tym, aby radio schować gdzieś pod kierownicę(najlepiej do tego małego schowka) więc, które z tych polecanych jest najmniejszy? I dobrze by było gdyby była możliwość podpięcia zewnętrznego głośnika, bo jak może grać taki mały w radyjku. Jest może jedno, kotre odpowiada tym kryteriom?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znacie może taki model?

 

Pewnie Sirio T3-27 ;-)

 

(najlepiej do tego małego schowka)

 

Szukaj wśród małych Yosanów i Lafayette ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie Sirio T3-27

 

Albo Pirat ;)

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe anteny są dobre do dużych metropolii. Poza terenem zabudowanym im dłuższy pręt, tym dłużej żyjesz bez mandatu. Miałem prawie wszystkie długości. Na krótkim prezydencie zarobiłem 6 pkt i wrzuciłem do kosza to badziewie. Polecam anteny do metra w zwyż :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam anteny do metra w zwyż :-)

A nie od metra?:D

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na krótkim prezydencie zarobiłem 6 pkt i wrzuciłem do kosza to badziewie

 

Najbardziej konstruktywna odpowiedż :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności