Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam pytanie. Dostałem w spadku Alana 109 i chciałbym dokupić do niego jakąś antenę mniejszą niż 100cm. Myślałem o presidencie missouri. Co myślicie o tej antence? Jeżeli chodzi o radio to wiem, że nie jest to jakiś najlepszy model, nie posiada ASC itp. Radyjko jest tymczasowe. Mam jeszcze drugie pytanie, czy ma ktoś doświadczenia z Alanem 109, jeżeli chodzi o montaż w B6? Myślałem aby zamontować radyjko we wnęce pomiędzy tunelem a fotelem pasażera, czy podgrzewane siedzenie może zagrozić radyjku? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alana 109

 

Miałem z anteną 65 cm.. podróbką presidenta. zasięg marny bo 1,5 do 3 km przy dobrym wietrze. Potem kupiłem Sirio ML 145 i zasięg na tym samym radiu wzrósł do 9-10km. Powyżej tego były już trzaski w rozmowie (ale szło zrozumieć co i jak ;) ) Antena to podstawa... nie kupuj mniejszej niż 1m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o presidencie missouri. Co myślicie o tej antence
poczyta ten temat to się dowiesz co i jak odnośnie tej anteny
jeżeli chodzi o montaż w B6
tutaj masz temat temu poświęcony http://forum.vw-passat.pl/threads/8260-A-co-z-CB-w-B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup pirata najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam UNIDENA PRO 510 XL, Passat to już trzecie auto w którym je zamontowałem, do tego bat Lemm AT 1200. Jakoś przez ładnych parę lat i przy ŻADNEJ kontroli nikt się nie pytał o homologację i dopuszczenie przez Ministra Łączności. Czyli można to zignorować i cieszyć się z bardzo dobrej jakości cb. W ramach ciekawostki antena jest przymocowana pod śrubę od relingu (lewy tył-podpatrzone na forum, wykonanie własne), SWR 1,1-1,2-zależy od miernika. Polecam bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do alana 109 mam antenkę Sirio ML 145 i ładnie odbiera kilka kilometrów. Ostatnio gadałem z kumplem w odległości prawie 8 km i nie było problemu. Tylko ta antenka ma prawie 1,5m długości, a Ty chcesz krótszą. Ale tą antenkę mogę polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam pytanie. Dostałem w spadku Alana 109 i chciałbym dokupić do niego jakąś antenę mniejszą niż 100cm. Myślałem o presidencie missouri. Co myślicie o tej antence? Jeżeli chodzi o radio to wiem, że nie jest to jakiś najlepszy model, nie posiada ASC itp. Radyjko jest tymczasowe. Mam jeszcze drugie pytanie, czy ma ktoś doświadczenia z Alanem 109, jeżeli chodzi o montaż w B6? Myślałem aby zamontować radyjko we wnęce pomiędzy tunelem a fotelem pasażera, czy podgrzewane siedzenie może zagrozić radyjku? Pozdrawiam.

 

Missouri moim zdaniem jest za droga w stosunku do tego co oferuje. Ja przetestowałem na kilku radiach i autach antenkę Sirio Omega 27 Mag. Wysokość 95cm, oferuje w miarę dobry zasięg jak na tą wysokość i jest sporo tańsza od missouri;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ogrzewanie siedzenia radyjku nie zaszkodzi.

Co do anten, to jeśli ma być skuteczne, bo po cóż innego montowalibyśmy CB, to pomyśl o helikalnej antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapewne pisano tu już dużo na ten temat ale prosiłbym o krótką odpowiedź. Co sądzicie o tym radiu: http://moto.allegro.pl/uniden-pro-520xl-nowy-i2927603063.html Uniden pro 520 XL oraz jaka była by dość dobra antenka do niego, jeździło by to na moim drugim autku, Golfie IV. Wolałbym antenkę krótszą bo golf to nie sedan więc za wysokiej bym nie chciał. Macie juz doświadczenie w tych tematach, a to moje 1 CB które kupie :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe unideny to chlam bo chinczyki coraz bardziej oszczedzaja na produkcji. Jak chcesz cos malego to poszukaj unidena 520 lub presidenta johnnego ale produkcji filipinskiej. Antenka to pirat lub sirio as 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam n/w jeżeli ktoś szuka czegoś zgrabnego i nie może zdecydować się gdzie zamontować...

 

President William ASC

http://www.president.com.pl/william_asc,680172,2.html

 

Wyświetlacz/klawisze w gruszce. Bazę można zamontować w dowolnym miejscu. W zestawie przedłużka 2m do kabla baza<>gruszka. ASC działa bardzo przyzwoicie, na czas rozmowy można jednym kliknięciem całkowicie wyłaczyć squelch (klawisz MON-monitor). Poza ceną na razie nie znalazłem większych wad... Jeżeli ktoś jest zwolennikiem manualnego squelcha to może być zawiedziony tylko 3-ma poziomami - nie ma płynnej regulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem wcześniej tamte fora tylko myślałem że może ktoś od nas takie używa i wypowie się na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was. Chcialem sie spytac, czy ktos z Was ma takie radyjko

http://allegro.pl/cb-radio-legend-ii-m-tech-gratis-wtyk-i2947374937.html

Jak Wam sie sprawuje w pasacikach i jakie macie anteny?

Oczywiscie szukam wszelkich info o tym radyjku, slyszalem, ze ogarnia fajnie :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy. Słabe filtry, lipna modulacja, marna kopia prezia/unidena. Powiedz jakim budżetem dysponujesz to prędzej coś dobierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mysle, ze tak z 350-400 z antena juz :&gt; da rade cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności