Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ktos kto zna sie na tym pokazalby kilka fotek i schematow i jak zakladac itp?? mozna troche sie pogubic w tym temacie(za duzo roznych opinii itd) fajnie by bylo gdyby ktos zrobil tempomat z fotkami i wrzucil to wszstko w jedno miejsce np do warsztatu..ja bym z checia skorzystal z tego ale nie mam zadnego pojecia o tym...drogo wychodzi dolozenie tempomatu??

 

Ja będę w przyszłym tygodniu montował tempomat w Passacie i w Borze, więc w miarę możliwości porobię fotki zrobię opis. Może się komuś przyda. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malczykos..byloby super:) a tak wogle to jak po podlaczeniu to wszystko dziala??jedziesz np 90km/h i ustawia sie jakims przyciskiem opcje ze samochod nie traci predkosci i nie trzeba trzymac nogi na gazie tak??a jak np nagle sie hamuje to potem sam przyspiesza do tej wczesniej ustawionej predkosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
malczykos..byloby super:) a tak wogle to jak po podlaczeniu to wszystko dziala??jedziesz np 90km/h i ustawia sie jakims przyciskiem opcje ze samochod nie traci predkosci i nie trzeba trzymac nogi na gazie tak??a jak np nagle sie hamuje to potem sam przyspiesza do tej wczesniej ustawionej predkosci??

 

Tak, jak wciśniesz przycisk to samochód będzie utrzymywał aktualna prędkość. Tempomat automatycznie się wyłącza po wciśnięciu hamulca lub sprzęgła. Dodatkowo jest też przycisk Resume, który powoduje, że samochód automatycznie wróci do ostatnio ustawionej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś VAG'a. Choć nie mam jeszcze zamontowanej manetki i wiązki, chciałem sprawdzić działanie kontrolki. Robiąc test w instrumentach, kontrolka nie zaświeca się. Pomyślałem że wpiszę w kodowaniu kod aktywacji tempomatu może się pokaże, a tu zonk. Kod aktywacji nie chodzi, co więcej trzeba wpisać 7 cyfrowy kod PIN o którym nie mam pojęcia a kod ciągle ten sam 0002.

I tu pytanie: jaki to pin trzeba wpisać żeby zmienić kodowanie??

 

717ad4494cb1640dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem :( tylko dlaczego nie mogę zmienić kodowania??

Co do kontrolki to może tam jest jakaś żaróweczka której nie ma i dla tego właśnie nie świeci??

 

EDIT//// po testach z VAG-iem:

Doczytałem że w Login wpisuje się kod aktywacyjny, trochę to dziwne jak na VAG'a

 

Zmieniałem kodowanie sterownika w instrumentach w adaptacji i pokazują się kontrolki od zapięcia pasów no i od zużytych klocków hamulcowych. Skoro nie mam czujników w zapięciach pasów ani czujników w klockach a opcja jest to jak to jest z tempomatem. Może jest inna droga do aktywacji tempomatu z działającą kontrolą??

Edytowane przez longboy
Testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos z okolic wawy palnuje montaz chetnie bym zobaczył jak to wygląda moze uda sie do swiat cos wykombinowac z montazem to bym na wyjazd do austrii mial udogodnienie:)

A narazie nie mam kiedy za temat sie wziąc zeby rozbierac kiere.

A w akims manulau odczytalem ze te sróbe co jest p środku kierownicy to mozna tylko 5 razy przykręcac i odkęcać, co powinno byc oznaczane za kazdym razem jak to robimy.

 

Montaz przy AWx i AVF raczej nie powinien sie niczym różnic?

Edytowane przez siemi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem tempomat w moim Passacie.

Wszystko poszło w miarę gładko. Poza tym w moim aucie po aktywacji tempomatu działa kontrolka na liczniku. Czyli w niektórych wersjach 3B ona występuje.

Ale w celu uściślenia tego tematu zrobię małe podsumowanie, gdzie co podpiąć.

 

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 przed 1998.

Auta posiadające 10 pinową białą kostkę oraz posiada 68- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1

 

PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 PO 1998, B5 FL

Auta posiadające 15- pinową białą kostkę, oraz posiada 80- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 -------> do czarno- żółty PIN nr 10

PIN nr 3 -------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 -------> do czerwono - szary PIN nr 7

 

Rozpiska pinów we wtyczce tempomatu

gralz5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kable ciagnie sie bezposrednio do komputera ktory znajduje sie w pod szybiu po lewej stronie tak??(jak sie siedzi w aucie)

 

ps szkoda ze fotek nie ma itp ale mysle ze lepiej wrzucic to do nowego warsztatu tam nie zginie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kable ciagnie sie bezposrednio do komputera ktory znajduje sie w pod szybiu po lewej stronie tak??(jak sie siedzi w aucie)

 

ps szkoda ze fotek nie ma itp ale mysle ze lepiej wrzucic to do nowego warsztatu tam nie zginie:)

 

Tak dokładnie tam są te kostki. W obudowie komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kable ciagnie sie bezposrednio do komputera ktory znajduje sie w pod szybiu po lewej stronie tak??(jak sie siedzi w aucie)

 

ps szkoda ze fotek nie ma itp ale mysle ze lepiej wrzucic to do nowego warsztatu tam nie zginie:)

 

 

a to co jest !?!

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4064&page=21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dobrze by było wrzucić ten opis ze zdjęciami do nowo powstałego działu Warsztat? Dzięki temu skończy się w końcu ciągłe powtarzanie tych samych pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sikor i lazym to przegladajcie sobie tematy ktore maja po 30 stron i jest taki zament na nich ze nie wiadomo o co chodzi a po drugie nie bylo to do ciebie z tymi fotami lazym tylko do kogos innego. gdybys odrazu to wrzucil do warsztatu to nie bylo by takiego problemu..i takie teksty ze znajda sie tacy co nie szukaja zachowaj dla siebie..jest na forum coraz wiecej osob i trudno jest do czegos dojsc bo jest wiele odpowiedzi w tematach..troche wyrozumialosci..pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sikor i lazym to przegladajcie sobie tematy ktore maja po 30 stron i jest taki zament na nich ze nie wiadomo o co chodzi a po drugie nie bylo to do ciebie z tymi fotami lazym tylko do kogos innego. gdybys odrazu to wrzucil do warsztatu to nie bylo by takiego problemu..i takie teksty ze znajda sie tacy co nie szukaja zachowaj dla siebie..jest na forum coraz wiecej osob i trudno jest do czegos dojsc bo jest wiele odpowiedzi w tematach..troche wyrozumialosci..pozdrawiam:)

alez prosze

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=40076

pozdrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lazym...zwracam honor...nie wiedzialem ze to jest w warsztacie..sorry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lazym...zwracam honor...nie wiedzialem ze to jest w warsztacie..sorry:)

 

nie no ja tez, bo dopiero dzisiaj zostal ten temat dodany do warsztatu w sumie po Twoim pomysle. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PODPIĘCIE KABLI DLA PASSATA B5 PO 1998, B5 FL

Auta posiadające 15- pinową białą kostkę, oraz posiada 80- pinową wtyczkę komputera i drugą mniejszą.

Kable należy podpiąć w skrzynce na podszybiu.

 

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 -------> do czarno- żółty PIN nr 10

PIN nr 3 -------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 -------> do czerwono - szary PIN nr 7

 

podłączyłem według tego opisu za co dziękuję :)

śmiga jak należy

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem według tego opisu za co dziękuję :)

śmiga jak należy

pozdr

a kontrolka tempomatu się świeci?? Z tego co widzę to masz 2000 rok, powinna się świecić. Ja mam '98 z maja i nie wiem czy będzie się świecić jak podepnę. Napisz jeszcze czy wpinałeś się do kostki czy dolutowywałeś się do wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kontrolka tempomatu się świeci?? Z tego co widzę to masz 2000 rok, powinna się świecić. Ja mam '98 z maja i nie wiem czy będzie się świecić jak podepnę. Napisz jeszcze czy wpinałeś się do kostki czy dolutowywałeś się do wiązki.

 

Ja wlutowywałem się w przewody przy komputerze. W moim liczniku nie ma kontrolki, co mi zresztą pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności